Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van nevetésre kényszerem...

Miért van nevetésre kényszerem mikor valami rossz történik vagy amikor fájdalmam van?

Figyelt kérdés

Mikor nagyobb fizikális vagy lelki sérelem ér, olyankor elkezdek hangosan nevetni és ez igazán zavaró. Tegyük fel temetésen például multkor rendesen szégyeltem magam, de mosolyognom kellett. Mikor műtötték az arcomon egy tájogot, akkor is nevettem mint egy őrült, pedig csak szimplán nagyon fájt..

Sokaknak ez viccesen hangzik, pedig nagyon nem az. Igazán kellemetlen, főleg mert nem én irányítom.


2020. jún. 10. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is hasonló van. Mondjuk nem mindegy, hogy mi történik, de átlagosan először mosolygok, aztán szerencsére gyorsan eltűnik, de nem is értem, miért csinálom.
2020. jún. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Jokert, abba is mindig nevet a csávó. Érdemes elgondolkozni a dolgokon. Lehet az agyad így próbálja meg a nagyon rossz dolgokat elnyomni.
2020. jún. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Miss Endzsi ***** válasza:
Én is Jokert akartam írni. Gondolkodj el rajta, rád miért vonatkozik.
2020. jún. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Állítólag ha valaki sokat mosolyog csak úgy, akkor egy idő után valóban jobb lesz a hangulata.


(Azt is hozzátenném, hogy a macskáknál a dorombolás a jókedv, nyugodtság, elégedettség jele. De akkor is dorombolnak, ha stresszesek vagy félnek, hogy lenyugtassák magukat)


Szerintem ilyenkor az van, hogy így próbál az agyad "boldoggá tenni", így kompenzálja a gyászt, szomorúságot, fájdalmat.

2020. jún. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hmmm megnyugtató, hogy vannak mások is akikkel egy csónakban vagyok. Az meg méginkább hogy ilyen szimpla dolog áll a háttérben valszeg.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jún. 10. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen az önvédelmi reakciód talán.
2020. jún. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!