Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszerevés, folytonos...

Kényszerevés, folytonos betegség, rossz közérzet? Hogyan gyógyuljak ki?

Figyelt kérdés

Pszichiáter, pszichológus nélkül.


Kényszerevő vagyok, és ez kihat az egész egészségemre lelkivilágomra. A múlt héten teljesen egészségesen tudtam táplálkozni, normálisan ettem, aztán vasárnap itthon voltam egész nap és elkezdtem csak enni és nem tudok leállni napokig. Miért nem lehet ezzel leállni? A kényszerevés miatt szinte depresszióig tudok süllyedni és kihat ez a fizikai egészségemre is. Betegség követi az egészet.. Aztán bent ülik napokig a házban és csak lefelé süllyedek lefele, feljön rám 3-4 kg aztán ki sem mozdulok, és egy ördögi kör alakul ki. Hogyan tudnám ezt agyilag szabályozni?


2013. márc. 13. 11:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Sajnos az itthon levő ételmennyiséget nem én szabályozom, és hát testvérem miatt édesség is van itthon folyton.
2013. márc. 13. 11:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a családod normálisan étkezik (reggeli-ebéd-vacsora)

próbáld megbeszélni velük, hogy együtt egyetek egyszerre.

Találj ki egy rendszert, hogy mikor reggelizel, ebédelsz és vacsorázol. Ha mindig betartod, akkor egy idő után megszokja a szervezeted és nem leszel folyton éhes.

2013. márc. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos nem étkeznek ők sem normálisan, naponta 2x esznek, mikor éhesek... Mondjuk d.e. 10kor és majd este 7-8-9kor. Sosem volt az egészséges, normális táplálkozás az erősségük.
2013. márc. 13. 15:50
 4/6 anonim ***** válasza:
Bélflóra gond lehet, pl lehetsz azért éhségrohamos, mert hiánya van a szervezetednek, könnyű hízást is magyarázhatja.
2013. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen ez szerintem nem is fizikai egészségtelenség, hanem az agyamba bevésődik, hogy ennem kell most valamit. Megyek körbe a házban olyankor betegesen, mint egy mérgezett egér. Agyilag van gond velem:D , gondolkodom, hogy lelki-oka is lehet, de ez egy ördögi kör, ha a lelki-bajokra gondolok. Nincs barátom(férfi),ritkán járok ki a barátnőimmel is, készülni kell az érettségire=> bent ülök, olykor nem is tanulok, mert Ennem kell valamit, eltelik így pár óra, vége a napnak=> rossz közérzet, mert nem tettem semmit a boldogságomért=> reggel úgyanúgy kelek fel, hogy kaja kell, ha nem megyek suliba akkor csak úgy terelem el a gondolataim a kötelességeimről: eszek, filmet nézek stb stb. És ez így megy. Egy rakás szerencsétlenség vagyok.
2013. márc. 13. 21:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Vezesd le biokámiára, tuti hogy oka van. (Hacsak nincs valami nagyon komoly múltbéli parád, amely pillanatban minden elromlott.)

Agybajt is le lehet vezetni biokémiára. Nincs sok infó róla még, de már kezd feljönni ez is, és egyértelmű dolgok lesz ez is, minthogy létezik korrupt politikus :) (Bocsi nem akartam politizálni)

2013. márc. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!