Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretném hátrahagyni...

Miért szeretném hátrahagyni az eddigi életemet? A korábbi életem nagyjából 90%-át szeretném teljesen efelejteni.

Figyelt kérdés

Úgy fest, hogy anyagilag egyenesbe fogok jönni. Eddig sem voltam szegény, átlag életszínvonalon éltem, most viszont jóval fölé kerühetek, erre nagy esély van. Ez rendben, alapozok rá néhány dolgot, viszont van ami jobban foglalkoztat:


El szeretném felejteni az emberek nagy részét, nem szeretnék olyan helyekre menni ahova azelőtt mentem, szeretnék új életet kezdeni vagy ebben a városban ahol élek, vagy máshol, akár az ország másik felében is - nyilván inkább az utóbbi lenne életképes. Senkivel semmi bajom nincs, ha volt is valami konfliktusom nagyon ritkán, azt hamar lerendeztem egy beszélgetéssel. Nincs mitől "menekülnöm", én mégis szeretnék. Mi okozhatja ezt?


Probléma ez?



2020. jún. 11. 12:25
A kérdező szavazást indított:
Igen, probléma
Nem, nem probléma
Ez a saját döntésed, te érzed hogy gond-e
10 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Azt nem említettem, hogy alig van egy-egy ember, aki nem szeret engem. Sok barátom, jó ismerősöm van, akármilyen gondom van vagy volt, mindig tudtam kihez fordulni - kivételesen ez a pénzügyi dolog az egyedüli dolgom, ebben csak magamra számíthattam, és már nagyrészt sikerült is. Az ország szinte minden részén vannak jó emberi kapcsolataim, amiket melegen is tartok.


Nem szeretnék szó nélkül, de teljesen nyíltan sem elmenni sehova, már ha sor kerül rá, mert gerinctelen dolog szerintem. Más, hogy nem kifejezetten lenne bűntudatom, de zavarna a tudat, hogy csak úgy "se szó se beszéd" módon lelépek.


A fő, hogy nem értem miért érzem ezt.

2020. jún. 11. 12:28
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Változást akarsz, az emberek nagy része szeretné csak nem mindenkinek van bátorsága meglépni.

Nem értem mi abban a gerinctelenség ha egy havernak nem szólsz higy költözöl. Nem is tartozik mindenkire minden. Én szólnék a legközelebbi barátoknak, szeretteknek, és akikkel valami elintézni valóm van. Én se szeretek nagy ügyet csinálni a költözésből pl búcsúbuli. Szólok az érintetteknek, pakolok és megyek.

2020. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ezt érzem. Okot én se tudok, szimplán itt akarom hagyni ezt az országot. Az egyetlen ami miatt biztosan kötődni fogok még ide, az édesanyám és a testvérem.

Egyszerűen úgy érzem hogy nem normális ami ebben az országban megy. Nem szeretnék ide családot alapítani. Bárhol jártam a világban, mindenhol jól éreztem magam, jófejek voltak az emberek, de amint hazajöttem egy nagyon nyomasztó és taszító érzés fogott el. Az okát nem tudom, de őszintén szólva nem is érdekel.

2020. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%

ez kifejezetten egészséges reakció, valószínűleg {lehet hogy tudat alatt} untad az előző életed és nem voltál boldog.

változtass

2020. jún. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Valóban unalmas volt az életem. Még nem léptem az újba, de hajszál választ el tőle. Szerencsére már nem csak álmodozás, valóság lett belőle.


Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtató, hogy nem látom rosszul a helyzetet. Lehet, hogy nem is szeretném hátrahagyni az egészet, ha már az anyagiak miatt egyébként is "élet az életen belül" lesz a közvetlen "új életem", amiben nem vesznek részt azok az emberek és dolgok, amik a régihez tartoztak. Talán maradok itt, még nem tudom.


Köszönöm mindenkinek, még várok véleményeket, ha valakinek van kedve írni.

2020. jún. 11. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!