Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha nem vittem...

Mit csináljak ha nem vittem igazán semmire?

Figyelt kérdés

Kis koromtól kezdve vállalkozó akartam lenni mint apám aki csalt, becsődölt, és semmi nem maradt ránk csak egy nagy halom adósság. Főiskolára nem tudtam menni épp ezért anyagi okokból. Gondoltam majd lesz valahogy engem nem tör meg az élet: kimentem Hollandiába olajkútra dolgozni, ahol viszonylag jól fizettek, de nagyon veszélyes és kemény volt a meló. Elmentem Dublinba ott még segélyt is kaptam volna de a munka ami miatt mentem kiderült hogy tipikus vendégmunkás átverés. Majdnem börtönbe kerültem, végül csak kiutasítottak önhibámon kívül. Hazajöttem, a határon jártam át Ausztriába vendéglátózni, megkerestem egy kis lakás árát, vettem is hitelre közel a melóhoz. Jött a járvány, ez is esett a kútba.

Közben teltek az évek, sok munkával, de nem tervezéssel, mert mindig valami aktuális dolog fontosabbnak látszott elintézni. 24 vagyok és nem volt még igazán komoly kapcsolatom sem. Régi barátaim (újakat nem szereztem) már messze laknak, és egynek már családja és gyereke is van. Boldognak tűnnek.

Mit lehet ilyenkor tenni? Nem akarok azért élni, hogy csak dolgozzak, de nem látok mást. Éjjelente néha felébredek és nem tudok vissza aludni mert kattog az agyam.



2020. jún. 12. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez neked semmi?

Külföldön szereztél munkataoasztalatot, már megkerestél egy lakásnakvalót! Nagyon sok kitartás van benmed, ami irígylésre méltó.


Szerintem, ha van egy kis tartalékot, próbálj meg egy főiskolát vagy egyetemet! Mindenkinek vannak államilag finanszírozott félévei. Esetleg egy kis szabadságok vegyél ki és utazz el, látogasd meg a régi barátaid és kérd az ő tanácsuk is!

Miért kerültél börtönbe?

2020. jún. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az első válaszolóval. Nagyon nehéz csomaggal indultál az életben, de remekül helytálltál. A kérdés az, hogy az eddig szerzett tapasztalatod, tudásod, hogy tudod igazán kamatoztatni. Meg kell találnod az egyensúlyt és eldönteni, hogy mit szeretnél igazán csinálni, miben vagy a legjobb. Az meg hogy valaki boldognak tűnik, nem jelenti azt, hogy valójában az is. Sokszor csak a felszínt, a jéghegy csúcsát látjuk egy emberből. A saját életedet éld, ne érezz kényszert, hogy megfelelési kényszerből máshoz hasonló életre törekedj, majd alakul minden idővel, csak jó hozzáállás kell a dolgokhoz.
2020. jún. 13. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

Mégis mire akartad volna vinni? Tudod, én elmúltam 60, és tényleg nem vittem semmire. Van egy házam, van egy autóm, párom, akivel imádjuk egymást, pár csemetém, akik már rég önálló egzisztenciával rendelkeznek, és kész. Nagyjából ennyit tudok felmutatni. És? Boldog életem volt, csak ez számít! Minden életkorban azt csináltam, amire az életkorom predesztinált. Gyerekként játszottam, kamaszként hülyeségeket csináltam és begyűjtöttem az érte járó pofonokat, fiatal felnőttként csajoztam ezerrel, munka mellett tanultam, zenéltem, szartam a világba.

De tudod, mit? Ha újrakezdhetném, megint csak így csinálnám. Lehet ezért ösztönlénynek nevezni, de én nem csak túléltem hanem éltem az életemet. Mint ahogy te is.

2020. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!