Kezdőoldal » Otthon » Kert » A hengeres szanszeviériám nem...

A hengeres szanszeviériám nem megy semmire, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Kb. két éves, azóta hozott egy levelet és kész. Idén tavasszal átültettem, most várom a csodát. Azt olvastam, azt is szereti, ha sűrű, tehát nem kell gyakran átültetni. Igáig ezért nem ültettem át, gondoltam van elég élettere.
2019. ápr. 28. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyáron ha van lehetőséged tedd ki erkélyre, teraszra a napra, meg fog táltosodni, mert azt nagyon szereti.

A locsolást meg nagyon módjával, elég 2 hetente egy keveset. Az aljában ne álljon a víz, mert kirohad.

2019. ápr. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt olvastam valahol, hogy nem jó neki kint. De ha már kint van, ki is ültethetném a szabadba, ott biztos nem pang a víz, amilyen száraz nyarak vannak. Ki is ültethető akár?
2019. ápr. 28. 12:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Én saját tapasztalatom írtam le, eddig nem olvastam utána, de most megtettem.

Nekem sárga szélű van, az sem ment egyről a kettőre aztán kitettem a teraszra. Kétségtelen, hogy a legégetőbb déli nap nem érte, de ezt leszámítva napon volt délelőtt és délután 3-tól. Még azon az első nyáron hozott 4 bütyköt, amiből eddig 4-4 levél lett, összesen 16.

És itt a link, ami ezt nagyjából alá is támasztja:

[link]


A szabadföldi ültetéshez nem tudok hozzászólni, mert azt még nem próbáltam, de a linken az egyik képen úgy vannak, bár üvegházban, ahol nem éri őket a hideg, mert arra kényes. És nyáron is tudnak kellemetlen hideg napok lenni, így azt mondanám, hogy maradj a cserépnél, azt ilyenkor tudod mozgatni.

2019. ápr. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiültetheted a szabadba (cserepestől) olyan helyre, ahol legalább a déli órákban kap némi árnyékolást. Kiültetés után azonban sok növény levelei napégést kapnak, mert szobai körülmények között más, érzékenyebb szöveti szerkezete van a leveleknek, persze a kint képződött levelek már nemigen károsodnak. Az ültetőközeg legyen kissé laza és tápanyagban inkább szegény. Szobában akkor lesz szép, ha közvetlenül egy déli fekvésű, fényben gazdag, meleg ablaknál van elhelyezve. Inkább szárazon kell tartani és ritkán vizet adni neki.
2019. ápr. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A sárga szélű az teljesen más, az nő, bármit elkövet vele az ember.

A hengeres nálam se akar fejlődni. Megvan már vagy 5 éve, évente átültetem másfajta földbe, de csak 1-2 nyavalyás levelet hoz, és egy évig meg se moccan többet. Akár tápoldatozom, akár nem.

Egyes helyeken 7-ig írják, máshol meg azt, hogy 8-ig vagy 8,5-ig bírja a pH-t, úgyhogy a következő variáció a muskátliföld lesz, hátha attól majd megtáltosodik.


A kiültetést nem javaslom, mert meg fogja sínyleni a visszaültetést. Vagy egyenesen megég, amikor kiteszed. (Bár ez megoldható szoktatással.)

2019. ápr. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Valóban elkerülte a figyelmemet a "hengeres" kifejezés, de most ránéztem és gyakorlatilag ugyanaz a gondozása, mint a másik fajtának:

[link]

2019. ápr. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!