Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vonz ennyire a kegyetlen...

Miért vonz ennyire a kegyetlenség, hatalom és "titokzatosság"?

Figyelt kérdés

A tippem: átéltem valami traumát vagy tragédiát, amit elfedett a tudatalattim, és most így van rám kihatással. Ezt nem tartom valószínűnek, mert semmi olyan nem történt velem de gondoltam megemlítem nektek, hátha - viszont új dolog, alig fél éve tart ez, nem kísért át az életemen.


A kegyetlenség alatt nem a fizikai erőszakot értem, azt kerülöm. Inkább csak a néma megfélemlítés, a kisugárzás ami félelmet vagy legalább elővigyázatosságot ébreszt az emberekben, és minden ehhez hasonló.


A rendezett, de láthatóan "veszélyes" emberre gondolok, nem a lecsúszott "félelmetes nézésű" panelgengszterre, ha valakit lenézek, akkor az olyanokat végtelenül. Nem általános hogy az embereket kevesebbnek tartsam magamnál, a többséget magammal egyenrangúnak vagy nagyobbnak veszem, nem vagyok nárcisztikus.


Ezek ellenére mégis nagyon érdekel az egész. Pénzben, tudással, külsőségekkel, bármivel mások fölé akarok kerülni, de úgy, hogy az "az én mocskos titkom" legyen. Hogy magamban önelégülten tudjam mondani hogy nekem van ami nekik nincs.


Milyen féle emberi csökevény a magamfajta?



2020. jún. 15. 00:11
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy ez védekezés, meg falépítés, de mi maga a jelenség pontosan?
2020. jún. 15. 00:12
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem hiszem, hogy nagyon egyedi, különleges dolog lenne, még ha te szeretnél is nagyon annak látszani. Az emberek többségének vannak ilyen gondolatai.
2020. jún. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Lehet, hogy a környezeted, a sok TV-net, ilyen jellegű könyvek olvasása, barátok miatt alakult ez így ki nálad.

Engem a női fizikai agresszió érdekel, bár nem vert meg nő (még).

2020. jún. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Akar egyedinek látszani a fene, csak kíváncsi vagyok. Pont hogy szeretném ezt elrejteni mások előtt, és mellette érdekel hogy mi ez.

Köszönöm a válaszod, ment a zöld.

2020. jún. 15. 00:18
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a másik válaszolónak is. Tudom, hogy sokaknak vannak furcsa, vagy már "beteges" gondolatai és dolgai, nekem is van még, de ez foglalkoztat a legjobban.
2020. jún. 15. 00:19
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Huha,mostanában megnőtt az erőszakosságot kedvelő emberek száma. Túl sok pszichopatás sorozat megy van én nem tudom. Mindesetre nem vagy egyedül,szóval nagyon ne tartsd magad furának. Általában ezek az emberek nem véletlenül ilyen kisugárzásúak. Még a végén bajod esik. :D
2020. jún. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy valakinek nagyon meg akarod mutatni mire vagy képes (akár gyerekkorból, akár jelenből, az is lehet hogy magadnak, de ugye az is visszavezethető). Nem feltétlenül kell óriási nagy traumára gondolni.


A bizonyítási vágy jöhet onnan, hogy az általad említetteket senki nem nézné/nézte volna ki belőled, esetleg ezért "gyengének" vagy hasonlónak tartottak, ami téged negatívan érintett.

Onnan is jöhet, hogy valaki hasonlót csinált veled, "alulmaradtál" és "vissza akarod adni", meg akarod mutatni akár neki akar magadnak.

Esetleg egy másik személy mások alá helyezett téged,(akármi miatt), és neki akarod bebizonyítani, hogy nem úgy van, és hogy te mások fölött vagy.

Az, hogy kiemelted, hogy ez "titokban" zajlana pedig utalhat arra, hogy nem is annyira a külvilágnak akarod

ezt bizonyítani, hanem inkább magadnak, a saját megelégedésedre, mert anno valami/valaki bogarat ültetett a füledbe arról, hogy nem tudod. Sőt, éppen az vonz, hogy mások az ellenkezőjét lássák/higgyék (hogy te ezt sose csinálnád pl), te meg tudod (mert bebizonyítottad - magadnak), hogy képes vagy rá.

Nekem most ez jutott eszembe, ez csak egy magyarázat.

Kérdés, hogy ha tényleg bizonyításról van szó: biztos hogy ÍGY? (NEM!) Van másik mód erre, ami pl nem kegyetlen stb? (VAN.)

2020. jún. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamaszkorban szinte mindenki átesik hasonló korszakon. Nyugi, majd elmúlik.
2020. jún. 15. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert uralkodni akarsz másokon, és azon élvezkedsz, hogy a másikat a sárba tiprod. Nem kell ezt szépíteni.
2021. jan. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!