Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fokozható a teljesítőké...

Hogyan fokozható a teljesítőképesség? Már jobban teljesítek bizonyos dolgokban, de szeretném növelni a tétet.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy magamon már jócskán túltettem a két hónappal ezelőtti önmagamhoz képest. Sokat sportolok, túlórákat vállalok hogy összeszedjem a pénzt azokra amikre szükségem lesz, belefogtam egy vállalkozásötletem megvalósításába, VÉGRE elkezdtem tanulni egy második idegennyelvet, és így tovább.


Tudom hogy az ember nem gép, viszont egy dolog zavar: Mostanában (talán az időjárás miatt) nagyon ingadozik a közérzetem. Egy ideje természetellenesen nyugodt vagyok, ez nem látszik meg az idegállapotomon, viszont a kedvetlenség néha előjön, és nagyon rosszul érzem magam, mert csak ülök, és arra gondolok hogy "jó lenne haladni", mégsem megy. Elfog a halogatás érzése, pedig undorodok tőle.


Hogyan szabadulhatok meg ettől?



2020. jún. 15. 11:17
A kérdező szavazást indított:
A gondolatokkal új valóságot teremthetsz magadnak
Figyelj oda magadra jobban testileg
Ne erőltesd magad, mert rossz vége lesz (egyébként egyáltalán nem vagyok kimerült)
6 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Végülis arra gondoltam, hogy "csak rá kell venned magad, b*eg" és megy is minden. Eddig ezt csináltam, de ezen felül is előjön esetenként. Az ember szinte határtalan lehetőségeket rejt magában, illene ezt felfognom és belehúznom jobban? Figyelnék az egészségemre mentálisan és fizikailag is természetesen, nem mennék át elmebeteg stílusba, de kihoznám magamból a maximumot. Jó megoldás lenne ez (ergo a szavazás első pontja)?
2020. jún. 15. 11:20
 2/6 Thispain ***** válasza:
Szerintem ha megtervezed a folyamatokat, és fellülvizsgálod azokat, emellett más módokon kapcsolódsz ki(pl. megiszol egy kávét egy kávézóban), az talán segíthet.
2020. jún. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk a szervezés jó ötlet, nem igazán volt eddig eszemben, csak csináltam gondolkodás nélkül. Bevált eddig, de most leakadtam. Köszönöm a tanácsot, ezt bevezetem, úgy érzem segíthet.
2020. jún. 15. 11:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Elégséges napi alvás. Legalább heti egy pihenőnap távol minden munkától, emailtól, telefontól. Regenerálódás után nő a teljesítmény.
2020. jún. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ne legyél maximalista. Ők azok, akik mindig azt gondolják, hogy majd ők lesznek azok a kivételek, akik nem betegszenek bele. Igenis meg kell találni a belső békét és azt kell mondani, hogy ez már az a határ, amin túl nem megy. Ha valami nyugtalanság van benned, akkor nem jó úton jársz. Meg kell találnod a jót. Ahogy más is mondta ülj le gyakrabban és tervezz. Akaratlanul is megállsz és pihensz még is előremutató agymunkát végzel közben. Sajnos azt csak te tudhatod, hogy a céljaiddal mi összeegyeztethető, így azt a bizonyos ösvényt is neked kell megtalálni, ami a te utad lesz.
2020. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
25 év körüli férfiaknál gyakori jelenség, ami általában 33 éves (krisztusi) korig tart, ha addig nem rokkan bele az illető.
2020. jún. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!