Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy értelmiségi...

Miért van az, hogy értelmiségi szülők gyermeke rosszabbul teljesít az iskolában?

Figyelt kérdés

2015. jan. 10. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A legtöbb értelmiségi szülö gyereke NEM teljesít rosszul. Ha meg ismersz ilyet, akkor az a gyerek nem azért rossz(abb), mert a szülei értelmiségiek, hanem mert vagy buta, vagy más problémája van.
2015. jan. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is vannak ismerõseim, orvosok, mérnökök és a gyerekeik,szinte majdnem megbuktak az éretségin.Mégis bejutottak az egyetemre, ahogyan a szülõknek is segitségük volt,hogy értelmiségiek legyenek.
2015. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
javitottam:"érettségi"
2015. jan. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Az én osztályomban ez szembetűnő volt, ügyvéd, politikus, fogorvos és orvos (egyik sebész) szülők.

Kettő közülük bejutott fizetősen főiskolára, de félév után otthagyták azzal, hogy nem nekik való, ők ketten a szülők munkájában "segítenek". Minek tanuljanak jól, ha így is lesz egy nagyon jól fizető állásuk? Nincs motiváció.

Az orvos szülőknél most írják majd májusban hatodjára az emelt kémia érettségit, miközben a szülők eltartják őket. Igazából őket sem érdekli az egész...

Én ilyenkor tényleg csak arra tudok gondolni, hogy nem azt szűrik le a szülők példájából, hogy tanulással (és jó szakmával) jól fizető állásod lesz stb, hanem nekik ez az alap, elképzelni se tudják, hogy esetleg ők nem így fognak élni ha nem tanulnak. Tanulni meg lusták.

Persze ez az én véleményem :)

2015. jan. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Nem attól lesz valaki "értelmes", hogy elvégez egy gimnáziumot, főiskolát, egyetemet.

A hozzáállás és a probléma megoldó képesség amivel kitudsz tűnni. Hogyan kezeled, a papír segít hogy behívjanak interjúra.. tény.


Ha van olyan hely a fent írtak alapján, amit szeretnek csinálni, és nem kell hozzá éveket eltölteni unalmas anyagok magolásával, mért ne tennék? Munka és az iskola teljesen más világ.

2015. jan. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Nekem pont ellentétes tapasztalataim vannak, és hozzátenném, hogy a kutatások szerint is az értelmiségi szülők gyerekei az átlagosnál nagyobb arányban lesznek szintén értelmiségiek. Szerintem a szülők nem megfelelő nevelése a ludas, vagy kevés időt fordítottak a gyerekre, vagy abban a tudatban nőtt fel a gyerek, hogy úgyis jómód és pénz van, mert a szülei eltartják, és így nem motivált a tanulásban. Az én saját tapasztalatom az, és a barátaim, ismerőseim körében is ezt látom, hogy nagyon feltűnő, hogy kiknek értelmiségiek a szülei és kiknek nem, teljesen más mintát kap a két csoport.
2015. jan. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
általánosítás, nem feltétlen van így.
2015. jan. 17. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!