Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A testnevelő tanárok miért...

A testnevelő tanárok miért vannak elhízva?

Figyelt kérdés
Tudom, tisztelet a kivételnek... A fiatal, pályakezdő tesitanárokra ez még nem is annyira jellemző, de az idősebbek között egy csomó elhízott tesitanár van. Mikor középiskolás voltam, a 8 tesitanárból 3 volt sportos alkatú, a maradék 45-60 közötti mind el volt hízva, a férfiaknak nagy hasuk volt. Ez miért van? Ez olyan, mintha egy matektanár nem értene az egyenletekhez. Mintha egy magyartanár nem tudna olvasni... Milyen magyarázat van erre? Hogy hízhatnak el pont ők?

2020. jún. 15. 13:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%

Láttad őket órán egyszer is sportolni? Jön, megy, fújja a sípot. Mitől lenne vékony?

45 felett meg mindkét nemnél lassul az anyagcsere.

2020. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
89%
Nálunk is ez volt. A középsulis tesitanárnőm olyan kövér volt, hogy mikor leült a padra, a hasával konkrétan felszántotta a gumírozást. Viszont derekasan osztogatta a karókat azoknak, akik időre nem futották le a Coopert vagy kulául teljesítettek az órán. Hogy miért azok? Nézd, mi is feltettük a kérdést egymás között többször, de nyilván senki sem merte tőle megkérdezni. Az idősebb dietetikusok is szintén zenész kategória. Szerintem csak szrnak bele frankón, mint a többi hétköznapi ember.
2020. jún. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
80%
Nem az a feladata, hogy fejenalljon 60 evesen. Attol meg erthet hozza, hogy van pocakja.
2020. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Apám 52 éves, irodában dolgozik gep előtt, de nyáron naponta biciklizik, télen sétálni szokott. Fittebbül nez ki mint egyes tesitanárok.
2020. jún. 15. 14:01
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

A legtöbb tornatanár fiatal korában sportolt, aktívan élt, ezért is lett tornatanár. Utána viszont lassul az anyagcsere is, ideje sem mindig úgy van mozogni az embernek, elkezdenek jönni a kilók.


Ráadásul ha a kajából nem vesz vissza, ugyanúgy eszik, mint amikor napi két edzést is megcsinált, akkor az meg fog rajta látszani.

2020. jún. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
Aki nem tudja, tanítja.
2020. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
97%
Az is lehet, hogy fiatal korában sportolt, majd lesérült és emiatt már nem tud úgy sportolni. Az én tesitanáromnak pl ezert van pocakja mostmar.
2020. jún. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

A sportoló extra energiát fogyaszt. Ezért többet eszik. Ha abba hagyja a mozgást azon a szinten, a gyomra nem fog csak úgy fél év alatt össze szűkülni. És könnyen elhízik.

Mivel addig nem kellett figyelni a kajára, ezért nem gondolata végig, mit jelent a mozgás hiány. Ráadásul jön otthon a családi gondok és felelősségek, ezek elveszik az energiát és időt az egészséges életmódtól


Én így szedtem fel egy év alatt 40 kilót - sosem hitte, ilyet lehet!


Aztán 4 hónap alatt 35 kg-t le is adtam belőle. Azóta tartom a súlyt kisebb odafigyeléssel. De az csúnya volt! Akkora hasam volt, mint egy hármas ikres 8 hónapos kismamának! Kétszer! :) a kosárlabdára rakott kézi labda nem látszott tőle, ha hányat feküdtem :)


Juj! Nem is vettem észre, csak amikor már fájt a lábam ettől.

2020. jún. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
95%
Nekem általános iskolában két tesitanárom volt, akikről tudom, hogy sérülés, miatt hagyták abba a sportot, előtte aktív életet éltek.
2020. jún. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%
Én meglepődtem már a kérdésen is, aztán a válaszokon méginkább. Hm, ez elképesztő, nem is hittem volna. Én egy kisvárosban lakom, legalább 10 tesitanárt ismerek itt (mert az egyik szülőm is tanár, szóval alapból sok tanárt ismerek), és életkoruktól függetlenül sportos testalkatúak abszolút és aktív életet élnek. Általánosban a tesitanárnőnk majdnem 60 éves volt, és mindent maga mutatott be, hogy hogy kell csinálni, a kézenállást, kötélmászást, magasugrást, mindent, meg beállt kosarazni, stb. Ennek ellenére meg tudom érteni, aki elhízik, csak eddig bele se gondoltam, hogy vannak ilyenek, de igazából szinte minden pedagógus valahogy így van, csak az sokkal kevésbé látványos... Egy idő után csökken a lelkesedésük a téma iránt, mikortól dolgoznak, jön a család, háztartás, (+ esetleges családi zűrök, válás), már sokuknak nincs ideje meg kedve annyira foglalkozni az egész "szakterületével", csak ez náluk nem igazán szembetűnő. (Egyébként néhány idősebb nyelvtanár is feltűnően sokat szótáraz, meg mindig előre kitalált példamondatokat, példa-párbeszédeket tanít, tisztelet a kivételnek :))
2020. jún. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!