Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igaz miszerint "jobb a biztos...

Igaz miszerint "jobb a biztos rossz mint a bizonytalanság"?

Figyelt kérdés
Szerintem nem. Inkább kétségek között vergődök, mint, hogy esélyt adjak a rossz hírnek. Pl ma megjött egy rokonom CT lelete, de nem merem megnézni, nehogy rossz hír legyen benne. Órák óta idegeskedek vajon mi lehet, de inkább megvárjuk a holnapot, hogy a doktornője mondja el mi van a leletben. S ez már nem az első eset, hogy nem akarom tudni ha bármi rossz, de biztos hírt hallhatnák. Inkább maradok kétségek közt.
2020. jún. 15. 20:28
A kérdező szavazást indított:
Igen, a biztosat akarom tudni bármi is az
Nem, amíg nincs biztos rossz, addig van remény
23 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Most ebben az esetben már nincs min reménykedni, ott a kész lelet. Az van benne, ami, semmivel nem lesz jobb attól, hogy holnap a doki olvassa fel. Ez inkább struccpolitika.
2020. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán meg lehetne nézni a leletet. Azon szerintem konyhanyelven is közlik egy-két mondatban, hogy mi a helyzet, hogy most jó vagy rossz valami.

Egyébként pedig a neten van latin szótár, ha valamit nem értesz.


Amúgy, azt csinálsz, amit akarsz. Én biztos nem várnám meg a holnapot.

2020. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz hír van benne előbb-utóbb úgyis meg fogod tudni, de lehet, hogy olyasmi van benne, ami gyors cselekedetekre szólít fel (pl. menni kéne sürgősen valami másik dokihoz vagy bármi) és akkor azt jobb lenne nem halasztani.
2020. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igazából én emiatt a bizonytalanság miatt szenvedek évek óta. Ha valaki meg tudná válaszolni, mi ez az élet, van-e ezen kívül még bármilyen formában módunk a létezésre, sokkal egyszerűbb lenne elviselni és belenyugodni, mintsem halálsoron lenni.
2020. jún. 16. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!