Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez, mit tehetnék...

Miért van ez, mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Egyik pillanatban még intelligensnek, szórakoztatónak, vonzónak és csinosnak érzem magam, olyankor olyan mintha az egész világ az enyém lehetne. Majd hirtelen (ez egyik óráról a másikra) megváltozik. Először a testem hibáit veszem egyre jobban észre (talán fel is nagyítom őket) majd el kezd gyötörni az az érzés, hogy egy senki vagyok, nem kellek senkinek és akire eddig azt hittem, hogy szeret/kedvel, őket valójában csak idegesítem (ez inkább a barátaimra, ismerőseimre vonatkozik, a családomra nem). Azokat a tulajdonságokat, amiket az első mondatban soroltam fel, ilyenkor mindegyiknek pont az ellenkezőjét érzem.

Szörnyű ez az érzés. Önbizalomhiányra gondolok, csak azt nem tudom, hogy összefér-e azzal, mikor meg vagyok elégedve magammal. :(

Nektek szokott ilyen lenni? Ha igen, hogy birkoztok meg azzal, hogy ne legyen ez a nagy "hangulatváltozás"?

17L



2020. jún. 3. 21:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Mindehhez hozzátenném azt is, hátha számít, hogy folyamatosan meg van a bizonytalanság érzése mindenben. Sokszor megkérdezem magamtól, hogy vajon jól csináltam-e az adott dolgot, vagy vajon jól gondolkodok-e az adott témáról. Talán ez egy adott pontig hasznos lenne, de véleményem szerint nálam már túlzás.
2020. jún. 3. 21:53
 2/6 A kérdező kommentje:

Még egy tényleg utolsó gondolat:

Mikor hirtelen ellepnek a eossz gondolatok, érzések, akkor az is eszembe van, hogy a legjobb barátnőm (meg ugy altalaban majdnem mindenki) sokkal jobb nálam. Az emberek imádják őt, szinte az összes fiú őt akarja. Ezt ilyenkor mindig nagyon irigylem.

2020. jún. 3. 22:04
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valaki nem nárcisztikus vagy valami súlyos önértékelési problémával küzd akkor megesik mindenkivel. Velem is előfordul mindkettő érzés néha ez néha az. Nekem fontosak a külső megerősítések ha csak pár percig flörtölni tudok élőben egy lánnyal már sokkal jobban érzem magam. Ha meg sokat vagyok otthon és nincsenek ezek a megerősítések könnyen tudom emiatt rosszabbul érezni magam. De azt vettem észre, hogy amikor kapcsolatban vagyok egyáltalán nem érdekelnek ezek a dolgok

20F

2020. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#3 igen, mindenkivel előfordul, de mindenkinek nagy kontraszt van a 2 között?

Én is észrevettem ha másoktól kapok megerősítést, főleg ha egy fiútol, az nagyot tud dobni a hangulatomon, sokkal magabiztosabb leszek tole egy darabbig. Azonban én úgy gondolom, hogy attól még ha mások nem mondanak szép szavakat stb.-it nem kéne teljesen magunk alásüllyedni, hanem másoktól függetlenül szeretni saját magunkat

2020. jún. 3. 23:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát igen, talán a legtöbb a embernek eljön egy pont az életében amikor már nem érdekli. De ehhez kell valami megerősítés. Pl. ha tízenX évig együtt élnék valakivel én is könnyebben mondanám, hogy oké meg vagyok elégedve magammal mert jó vagyok valakinek, és nincs az, hogy vajon azért nincs senkim mert nem vagyok elég szép/jóképű?

Vagyis lehet akkor mindig van valami pozitív megerősítés jobb esetben valaki részéről (Hát mert az milyen párkapcsolat amikor a párod azt mondja rád, hogy csúnya vagy ugyebár :D).


Én nem tudok mindenki nevében nyilatkozni nálam nagy kontrasztok vannak, pedig bőven kaptam pozitív megerősítést de ennek ellenére ha nem is olyan gyakran de mindig van valamilyen pont amikor úgy mégsem érzem magam olyannak mint addig. Én nem tudom nálam mi hozza elő. Talán egy elutasítás vagy valamikor valamilyen magányosabb érzés és akkor millió dolgot fel tudnék sorolni ami miatt nem érzem jól magam a bőrömben. Aztán elég egy kis flörtölés egy csinos lánnyal egy buliban vagy a buszon és a világ legmenőbb emberének érzem magam napokig :D

#3

2020. jún. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

U g y a n e z!! Van hogy annyira rosszul érzem magam emiatt hogy elsírom magam , pedig tetszettem már több fiúnak is szóval annyira nem lehetek ocsmány de istenem neha legszívesebben zsákot húznék a fejemre mikor rámtörnek az olyan gondolatok mint amiket leírtál :(( ez óriási önbizalom hiány és szerintem téged sem árasztottak el bókokkal vagy megerősitessel a külsőddel kapcsolatban. Kénytelenek vagyunk megtanulni szeretni önmagunkat ,mert hiába lesz valaki aki elfogad es szeret téged úgy ahogy vagy, ha te nem szereted önmagadat az kihathat a kapcsolatodra is ,hidd el..


Instan egy csomó oldalt bekövettem ahol olyan idézeteket osztanak meg amiben arra buzdítanak hogy fogadd el magad ahogy vagy , és sosem gondoltam volna hogy nekem ez segíteni fog. Mert hidd el , jó pár év múlva már nem fog semmi megmaradni ezeknek az embereknek a mostani szépségükből. Nem fog senkinek számítani. És csak banni fogod hogy ennyi időt elvesztegettel azzal hogy ilyeneken aggódtál.


Őszintén úgy erzem a mi generációknak a legnehezebb ilyen téren pozitívnak lenni , mert folyamatosan jön a nyomás mindenfelol hogy milyennek KELLENE lennunk. Instan, tiktokon ott az a sok gyönyörű lany, modellek tökéletes sminkkel, bőrrel es azon kapja magát az ember hogy elkezdi a saját külsejét hasonlitgatni ezekhez az emberekhez.


Szóval osszegezve amit en javasolnek neked az egy pozitivabb gondolkodasmod, az én módszerem lehet nem hatásos nálad , de biztos van mas módszer is amivel más dolgokra kezdesz fókuszálni amik sokkal fontosabbak az életben.

Kezdj el edzeni, egyszerűen nem tudom eléggé kihangsúlyozni hogy mennyire fel tudja ez boostolni az ember onbizalmat, szerintem egy sokkal jobb közérzetet ad(de nagyon fontos a helyes diéta , szinte fontosabb mint az edzes ha az ember fogyni akar, de ha csak formálni akarsz magadon akkor belecsempesznek az etrendbe egy kis feherjet is , ha gondolod szivesen adok tippeket ezzel kapcsolatban hogy nekem mik jöttek be, mitol maradtam motivált). Az hogy valaki fitt nagyot tud dobni az ember kulsejen es kisugarzasan is.


Nagyon szoritok neked es kitartást!!

2020. jún. 4. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!