Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy parkban találsz egy...

Ha egy parkban találsz egy pénzzel teli pénztárcát a földön és a pénztárcában benne vannak az igazolványai is a tulajdonosának, akkor mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés

- Kiveszed belőle a pénzt, elrakod magadnak és visszarakod a helyére a tárcát.

- Otthagyod és nem foglalkozol vele.

- Visszaküldöd a tulajdonosának postán és nem veszel ki belőle semmit.

- Postán visszaküldöd neki az igazolványokat, de megtartod magadnak a pénzt és a tárcát is.


Vagy írd le, ha valami mást is csinálnál vele. Azt is fejtsd ki bőven, hogy miért.



2020. jún. 16. 02:00
A kérdező szavazást indított:
Kiveszed belőle a pénzt, elrakod magadnak és visszarakod a helyére a tárcát.
Otthagyod és nem foglalkozol vele.
Visszaküldöd a tulajdonosának postán és nem veszel ki belőle semmit.
Postán visszaküldöd neki az igazolványokat, de megtartod magadnak a pénzt és a tárcát is.
Egyéb válasz.
92 szavazat
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
23%
Elrakom az egeszet, es hazaviszem, a kapet elkoltom, a tobbi cucc meg pihen valami fiokban, aztan kidobom. A tarcat hasznalom, vagy elajandekozom csaladon belul. Nem fogom az ujjlenyomataimat otthagyni. Ha csak iratok vannak benne meg bankkartya, akkor otthagyom az egeszet ahogy van, majd valaki lelkiismeretesebb ember macerazik a leadasaval, stb.
2020. jún. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%

Pár éve konkrétan megtörtént velem. A közelben volt a rendőrség, úgyhogy ott leadtam. Nem azért, mintha olyan talpig becsületes ember lennék, de eszembe se jutott, hogy pénzt vegyek ki belőle.


Viszont amikor jegyzőkönyvet írtak róla, abban nem volt benne a tartalma, szóval utólag eszembe jutott, hogy a rendőrök lehet hogy simán lenyúlták belőle a pénzt. Legközelebb inkább postán küldöm.

2020. jún. 16. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
94%

Megnézem az igazolványt, és ha lehetőségem van, személyesen viszem el neki.


Egyszer egy borítékot találtam egy posta mellett leesve, benne csekkek voltak. Azt is elvittem a címre (nem volt messze, kb 10 perc séta).

2020. jún. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
21%
Kiveszem a lovèt amit a sors nekem szánt ,többi kuka mert ha vissza adom neki nem tanul a hibából ujra elfogja veazíteni ,így èn is jól járok mert így akarta a sors ő is jól jár mert legközelebb vogyáz a dolgaira
2020. jún. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
62%

Aki szarul áll anyagilag, az el fogja tenni a pénzt. Aki jól áll, az visszaküldi.

Én tavaly telefont találtam, azt leadtam a rendőrségen.

De ha találnék egy pénztárcát, amiben lenne 1-2 millió forint, akkor bevallom nagyon elgondolkoznék...

2020. jún. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
86%
Sok esetről lehetett olvasni, gyanútlanul elvitte a talált tárcát a címre, semmit nem vett ki belőle, s köszönet helyett még kevesellték a kápét ami benne van. Szóval jobb vigyázni, ha már leadnám, akkor a rendőrségen.
2020. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
35%
En nem allok szarul, nem vagyok milliomos persze, de normalis anyagi helyzetem van, de az ingyen kapet akkor is elraknam. Nekem egyszeruen nem erne meg ezzel bajodni, ott meg nem hagyom akkor mar, hogy majd mas tegye zsebre :D Minden egyebet otthagynek, telefont, stb, nincs idom sem energiam postara, rendorsegre meg egyeb helyekre jarni ilyen cuccokkal.
2020. jún. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
23%
6-os vagyok. Amúgy a pénzt elraknám, a többit bedobnám egy postaládába. A postások majd kiküldik.
2020. jún. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
77%

Rendőrségen leadnám.

Amúgy undorító, hogy hányan írták itt, hogy a pénzt eltennék (mintha ez tök természetes lenne). Azzal ugye tisztában vagytok, hogy az a pénz nem a tiétek, és ez ugyanúgy lopás a törvény szerint?

2020. jún. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
77%
#9 Lehet, helyteleníteni, de gyakorlatban még az okmányokat is kidobják, lexarják, pedig azokat pótolni sem egyszerű. Én legalább arról gondoskodnék.
2020. jún. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!