Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy parkban találsz egy...

Ha egy parkban találsz egy pénzzel teli pénztárcát a földön és a pénztárcában benne vannak az igazolványai is a tulajdonosának, akkor mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés

- Kiveszed belőle a pénzt, elrakod magadnak és visszarakod a helyére a tárcát.

- Otthagyod és nem foglalkozol vele.

- Visszaküldöd a tulajdonosának postán és nem veszel ki belőle semmit.

- Postán visszaküldöd neki az igazolványokat, de megtartod magadnak a pénzt és a tárcát is.


Vagy írd le, ha valami mást is csinálnál vele. Azt is fejtsd ki bőven, hogy miért.



2020. jún. 16. 02:00
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
100%
En màr hagytam el okmanyokat pentarcaval. Semmit nem kaptam vissza (jardan esett ki mert megalltam cipöfüzöt kötni hallottam is a puffanast csak nem fordultam körbe megvizsgalni mi volt az otthon esett le hogy jah a penztarcam volt. Visszamenve persze hült helye)
2020. júl. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
69%
Sok itt a becsületes ember, kár, hogy éles helyzetben máshogy működik, mint ahogy írták. Tegnap elvesztettem a telefonom, rá két órával vettem észre, már ki volt kapcsolva mikor hívtam. Ő is becsületes megtaláló volt!
2020. júl. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2020. júl. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
100%
Hiánytalanul visszajuttatnám, mert már velem is megtörtént, hogy értesítettek a megtalált pénztárcáról, de a pénz már nem volt benne, csak a többi dolog. Határozottan állítom, hogy nem az értesítő vámolta meg, mert jő ismerősöm. Ne is írjátok, hogy de, bizony...!!!
2020. júl. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 Intrion ***** válasza:
75%

Az ilyen jellegű kérdések szánalmasak. Szerinted azok közül akik mártírként vissza adnának mindent(főleg, hogy a szavazók többsége ezt tenné) akkor ilyen világban élnénk? Pff. A valóság kicsit másként mükődik. Pl az sír a legtöbbet akinek mindene meg van. Valamint minnél "okosabb" valaki vagy "tanultabb" annál undorítobb dolgokat rejthet.


Mellesleg ha egy szegény ember találja meg és nem adja vissza mert otthon 2 gyereket kell etessen de nincs miből akkor gondolom ő a legalja ember mert önzőségből elteszi a pénzt a többit meg a kukába dobja. Minden ember önző a maga módján. Főleg egy olyan társadalomban ahol egyik ember jobban gyűlőli a többi embert mint a másik.

2020. szept. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá nem nyúlok két hétig, mert annyi idő alatt pusztul el róla a covid.
2020. szept. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Lehet valaki ataknyos covidos kezével hozzáért vagy rátüsszentett aztán felveszed és megfertőződsz.


Dehogy nyúlnék hozzá még a végén covid lenne nekem is.

2020. szept. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
62%
Ez a sok ember aki hozzányúlna mind koronás akar lenni?????
2020. szept. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%
Elso korben megtartanam, de miutan zavarna hogy ilyen pitianner vagyok, inkabb gyorsan visszaadnam, mielott ez az erzes gyengul. Igazabol nem erne meg par 10 ezer forintot, hogy hosszutavon bennem maradjon ez a szanalmas emlek.
2020. szept. 30. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

25, én leadtam a rendőrségen, gond nélkül, hiánytalanul, amikor törrént.


Egyszerűen annyiról van szó, hogy nem érezném jól magam, ha nem tennék így, ilyen a lelkiismeretem és emiatt mindig csúfoltak.


Olyan is volt, hogy elhafytam az igazolványtartómat az összes iratommal és a kp-mmal. Bele volt téve egy papírba Édesanyám telefonszáma vészhelyzet esetére, akit azonbal felhívott a megtalálója. Anya meg hívott engem. Kb 5-10 peec alatt meglátta valaki az irataimat és telefonált.


MINDEN HIÁNYTALANUL OTT VOLT BENNE.


Aai napog hálás vagyok az illetőnek. <3

2020. szept. 30. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!