Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy parkban találsz egy...

Ha egy parkban találsz egy pénzzel teli pénztárcát a földön és a pénztárcában benne vannak az igazolványai is a tulajdonosának, akkor mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés

- Kiveszed belőle a pénzt, elrakod magadnak és visszarakod a helyére a tárcát.

- Otthagyod és nem foglalkozol vele.

- Visszaküldöd a tulajdonosának postán és nem veszel ki belőle semmit.

- Postán visszaküldöd neki az igazolványokat, de megtartod magadnak a pénzt és a tárcát is.


Vagy írd le, ha valami mást is csinálnál vele. Azt is fejtsd ki bőven, hogy miért.



2020. jún. 16. 02:00
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
46%
az biztos hogy én egy fillért vissza nem adnék senkinek. pénz kivesz és eltesz, a tárca meg megy a kályhába otthon vagy épp az első köztéri kukába.
2021. ápr. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
84%
Rákeresnék Facebookon és ráírnék, megbeszélnénk egy időpontot es egy helyet hogy hol veheti át, termeszetesen hiánytalanul.
2021. ápr. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
92%

Háát, a pénzt nem lopnám el, de tuti nem szöszölnék azzal hogy elvigyem a legközelebbi rendőrségre, vagy postázzak.


Így ha nincs feltűnő helyen, akkor otthagynám vagy kicsit arrébb lökném hogy ne találja meg bárki, ha van közelben egy bolt akkor max beadom oda.

2021. ápr. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
73%
Ajaj, de sok lelkiismeretes ember van itt :D ha valaki elhagy valamit (látszik az itteni megtörtént esetekben a reakciókból), akkor az elkönyvelte, hogy akkor annak annyi, mert ellopja, aki megtalálja. Én is eltenném a pénzt. Nem mártírkodok. Hagyjuk már ezeket, hogy jaj szegénynek biztos az utolsó kuporgatott pénze volt. Ha annyira kuporgatott pénze volt, akkor nem fogja magával hordozgatni az utcán úgy, hogy esély legyen az elhagyásra. Ha igen, akkor óriásit hibázik, és majd tanul belőle.
2021. ápr. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

34


(33-as vagyok)


Azért ha 50k feletti az összeg, akkor jól nézz szét, van e térfigyelő, mert lehet kellemetlenség is belőle. :D

2021. ápr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm 1 milliót hagyott el. Természetesen soha nem kapta vissza, pedig nem egy frekventált helyen esett ki a kocsi oldalából.
2021. ápr. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%
Én visszaadnám neki úgy, ahogy találtam. Leszarom a pénzt, ha nagyon szükségem lenne rá, szereznék.
2021. ápr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
69%
Csupa tolvajból áll ez az ország. Nulla erkölcsi érzék, még büszkék is a lopásra.
2021. aug. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Még szép hogy nem keresgélném azt a balf@$zt. Ha az erdő közepén hagyja el, a rókák se kezdik el keresgélni. Így legalább megtanul vigyázni a dolgaira.
2021. dec. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
25%
Kiveszem a pénzt, a bankkártyákkal (ha vannak) közeli automatához rohannék, leszedném azokról is a pénzt.
2021. dec. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!