Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy parkban találsz egy...

Ha egy parkban találsz egy pénzzel teli pénztárcát a földön és a pénztárcában benne vannak az igazolványai is a tulajdonosának, akkor mit csinálsz vele?

Figyelt kérdés

- Kiveszed belőle a pénzt, elrakod magadnak és visszarakod a helyére a tárcát.

- Otthagyod és nem foglalkozol vele.

- Visszaküldöd a tulajdonosának postán és nem veszel ki belőle semmit.

- Postán visszaküldöd neki az igazolványokat, de megtartod magadnak a pénzt és a tárcát is.


Vagy írd le, ha valami mást is csinálnál vele. Azt is fejtsd ki bőven, hogy miért.



2020. jún. 16. 02:00
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
15%
A legtöbben már nem a pénztárcában hordják az okmányokat, hanem külön kis okmányfüzetben. Ha nem lenne benne okmány nyilván nem hagynám ott másnak. Egyszer találtam egy üreset, azt otthagytam.
2020. jún. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
100%
Meg eszembe jutott, hogy egyszer mentem a járdán, az előttem lévő kezéből kiesett egy 5 ezres. Úgy futottam utána, mikor visszaadtam, akkor meg tök hülyének nézett. Azóta is azon gondolkodom, hogy lehet nem is az ő kezéből esett ki.
2020. jún. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
82%
Én személy szerint vissza adnám,mikor a saját pénzemre gondolok,akkor is eszembe jutt,hogy mennyit dolgoztam érte.Így biztos nagyon sokáig bűntudatom lenne,ha elraknám.Íratott vesztettem már el,tudom,hogy mekkora szívrohamot tud okozni.Így postán elküldeném.(Az meg,hogy nem tanul belőle,ha visszaküldöd hülyeség.Mikor elvesztesz fontos iratokat,akkor biztos nagyon stresszes vagy.Így egyértelműen nem akarod újra átélni és jobban figyelsz.)
2020. jún. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
85%
Felveszem vele a kapcsolatot (Facebook, telefon) és személyesen adom vissza az egészet. Hiszek a karmában, eddig mindent visszaadtam és vissza is kaptam. Pedig volt már 80 ezres tétel is amit visszaadtam.. Egyik barátnőm egész nyugdíjat talált, visszaadta, kapott belőle hálából. 😁
2020. jún. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim válasza:
92%
Egyszer egy boltban egy fickó elejtet egy húszezrest a földre, amit senki nem vett észre. Gyorsan vissza is adtam, és látszott rajta a meglepettség és az öröm. Utólag az a pénz már rég nem lenne meg, de ez az emlék, hogy megköszönte igen, ami nekem többet jelent.
2020. jún. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy ATM-nél láttam, hogy egy férfi elejt egy ezrest.

Megvártam, amíg végez, majd utána vittem a pénzt. (Tisztán láttam, hogy ő ejti el)

De neki állt feljebb, hogy biztos hamis pénzt akarok rá sózni, vagy valami hátsó szándékom van. A pénzt sem vette el. Azt megtartottam, vettem belőle kaját. Potyapénz volt.


De ettől függetlenül vissza adnám a gazdájának úgy, ahogyan találtam.

Feltéve, hogy van benne irat.


Egyszer találtam egy telefont is, amin nem volt zár.

A híváslistában gyakori szereplő volt az "anya"

A sajátomrol felhívtam azt a számot és még aznap visszakerült a jogos tulajdonoshoz a készülék.

Cserébe akartak adni egy ötezrest, amit nem fogadtam el.

2020. jún. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer egy pénztárcát vittem vissza, egy nénié volt a városban, nem vettem ki belőle semmit. Meg sem néztem, hogy mennyi pénz van benne, mert elől volt a lakcímkártya és közel lakott, ezért bekopogtam.

Annó mikor még nem volt netbank és diák voltam kaptam egy pár százezres utalást. Nem tudtam, hogy miért kaptam. Le akartam venni a pénzt, de korlátozva volt a készpénzfelvételi limit, ezért nem tudtam. Pár napra rá bementem a bankba, hogy átállítsam a limitet, de útközben még jött egy utalás 9 millió forintról. 15-16 évesen még nem nagyon tudtam felmérni, hogy ez véletlen utalás és lopásnak számít, ezért simán vettem volna le róla, ha csak a bankár észre nem veszi a furcsa utalásokat a bankszámlámra diák létemre. Azonnal tiltotta a kártyámat és kiderült, hogy egy lakáshitelt utaltak nekem névegyezés miatt. Utólag visszagondolva anyámék nagyon idegesek lettek volna, ha bármennyit költök belőle és nekik kell visszafizetniük :D

2020. jún. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom én mit tennék, mert egyrészt szívesen elraknám, de ha arra gondolok, hogy lehet valakinek ez volt az utolsó kuporgatott kis pénze, akkor meg nincs szívem. De az biztos, hogy rendőrségre nem vinném be, 100%, hogy ott valaki elrakná a pénzt. Akkor már inkább hozzám kerüljön😀

De egyébként nagy valószínűséggel elküldeném neki postán pénzzel, mindennel együtt.

2020. jún. 17. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
100%
leadnám a legközelebbi rendőrkapitányságon mindenestül, illetve megpróbálnám megkeresni a tulajdonosát valamelyik közösségi portálon és tudatnám vele, hol találja meg.
2020. jún. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
74%

Természetesen vissza adnám!( úgy kell cselekedni, ahogy te is elvárnád másoktól, jól esne neked)

A mi családunkban mindenki vissza adja, úgy ahogy találta!

A nővérem már kétszer is talált..

Én arany fülbevalót találtam, esőbe egy víztócsa közepében, már v.ki rá is lépett és kiírtam a településünk csoportjára,(kép nélkül) hogy vissza juttatnám a tulajdonosának!

Már a sok pozitív hozzászólásért is megérte...

Összesen 4-en írtak, és senki nem akarta kihasználni a helyzetet...csak elvesztették az övékét...és reménykedtek, hogy meglett...

De már találtam más dolgokat pl, iratokat azt is leadtam a rendőrségen.

Az a hála,amit látsz a másik szemében ..mikor nem akarja elhinni, hogy meglett..."felbecsülhetetlen ajándék"! Csodálatos érzés, emlék!

2020. jún. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!