Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez így korrekt apámmal szemben...

Ez így korrekt apámmal szemben? 18/l

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tettem már fel kérdéseket apámmal kapcsolatban, viszont most megoldást szeretnék találni. Talán találtam, de szeretném kikérni a véleményeteket.


Két papír, mindkettőnknek egy. Felül ELVÁRÁS, középen ÖTLET, alul pedig egy sor, amit alá kell írni, hogy "én, xy beleegyezek...".


1. NE KRITIZÁLJ!!!!

2. Ne gyere azzal, hogy "igen, mert te és a nagy élettapasztalatod". Nekem is van véleményem.

3. Még nem vagyok felnőtt, de már kislány sem, akit állandóan kritizálnod és nevelned kell, mert nem tud viselkedni és nem látott semmit az életből.

4. A felnőtteknek is kell segítség. Ha nem hozzád, kihez fordulnék? Amikor odamegyek hozzád és segítségedet kérem, ne kritizálj mint egy kisgyereket. Elfogadom, hogy neked is van véleményed, de hadd ne érezzem mindenért rosszul magam, mert elrontottam vagy nem értek hozzá.

5. Legyél türelmesebb, kevésbé hirtelen haragú.

6. Hadd ne érezzem magam rosszul, amikor hibázok, és tudom, hogy hibáztam, de próbálom kijavítani.

7. Ne szidj le azért aki vagyok, amikor azt gondolod "lexarok" valamit, mint a törött pohárnál, mintha olyan komoly ügy lenne, hogy idegeskednem kellene amiatt.


Ezek az elvárásokhoz (abban az esetben elvárás, ha elfogadja és aláírja, hogy betartja). Családterápiára nem menne el, nem adna ki pénzt, se az idejéből nem venne el arra időt. Én viszont változtatni szeretnék, de ehhez ő is kell, ugyanis ha ő változtat, ha nem kritizál, én se leszek kiélezve, ami neki is jó, ergo mindkettőnknek harmonikusabb lenne.


Szerintetek, ez így korrekt?


2020. jún. 16. 18:55
 1/3 anonim ***** válasza:
66%

Nem. Az otlet kiraly es nagyon ugyes vagy, h ilyen jo modon probalod helyrehozni a kapcsolatotok. Ha apa leszek en ilyen intelligens lanyt szeretnek majd, mint te vagy!:)


De azert nem a valaszom, mert tapasztalatbol tudom: az ilyen emberek, mint apud vagy tudjak, h mit tesznek, de egyszeruen elvezik, vagy annyira torz a szemelyiseguk, hogy nem tudjak bevallani, ha hibaztak. Ok ilyenkor ugy latjak a vilagot, h csak te vagy nyafogos, vagy megerdemled amiket tesz. 0 empatiajuk van... Emiatt valtozast nem is lehet elerni naluk, mert ok nem akarnak. En is probaltam mindent a szuleimmel (csaladterapiat is fizettem), de az erdemi segitseg helyett csak megnagyobb bantalmazast kaptam, mert meg a terapeutaval is elhitettek, h en vagyok rossz aki megerdemli amit kap... Szoval en oszinten szurkolok, h belemenjen, de ha nem.. Tudd, h nem rajtad mult! Nagyon jo modszert talaltal!:)

2020. jún. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát megér, de őszinte leszek. Az elképzelés aranyos, a megvalósítás lehetetlen. Ha olyan természet már akkor kiröhög amikor felveted ezt a házi szerződést, és még ha alá is írja az első vitánál vagy rossz kedvében eszében sem lesz.
2020. jún. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, de ne indulatból. Olyan légkört kellene teremteni, amiben közel kerül hozzád érzelmileg.

Egyébként a felvetések teljesen korrektek.

Sokan elfelejtik, hogy náluk is van okosabb, bölcsebb. és aki tapasztalatlan, az nem ostoba.

Ne mondj le apádról. Én is öreg vagyok, voltam az ő helyzetében is. szerencsére időben rájöttem, hogy a türelem az egyik legfontosabb formája, a szeretet alkalmazásának. Mert önmagában a szeretet semmit sem ér, ha csak mi érezzük. :)

2020. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!