Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gyerekkor kihathat a felnőtt...

A gyerekkor kihathat a felnőttkorra?

Figyelt kérdés
Nagyon elvagyok keseredve. Gyerekként nagyon megviselt, amiért ki voltam az osztályban közösítve, már akkor is szerencsétlennek éreztem magam, hiába nem voltam rossz tanuló. Akikkel barátságban álltam, ők sem voltak igazi barátok, de azért mikor segítségre volt szükségük, akkor jó voltam. Párkapcsolataimban szintén csak kihasználtak. Munkában sem vagyok a legjobb, most nincs is állásom. De azt látom hogy a volt osztálytársaimba sose rúg bele a párjuk, férjük, feleségük.
2020. jún. 18. 21:13
 1/6 anonim válasza:

Pont így voltam én, de 4 hónapja megismertem a párom és azóta úgy érzem, hogy végre valaki aki elismeri, hogy neki tényleg fontos vagyok és nem csak megjátsza hanem érdekli is minden velem kapcsolatban.

26N

2020. jún. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nekem nincs olyan az életemben, aki elismerne.
2020. jún. 18. 21:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is kiközösített gyerek voltam és még mindig bennem van egy pár tüske, de felül tudtam emelkedni rajta.

Próbáld meg objektíven megvizsgálni magad, mik azok a tulajdonságaid, amik ténylegesen a jellemed részét képezik és mik azok, amik csak a traumák miatt felvett berögzülések? Ha el tudod különíteni, akkor tudsz gondolkodni rajta, hogy az a tulajdonság miben lenne más, ha nem úgy alakult volna a gyerekkorod, ahogy. Utána pedig tudsz dolgozni rajtuk és tudsz fejlődni.

A bizalmatlanság, túlzott önkritika, saját magad lekicsinylése nem személyiségjegyek igazából, csak rossz "szokások". Lehet változtatni rajta.

2020. jún. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy kihat!

Mennyire állsz ki magadért?

Szedd össze magad! Találj munkát, igyekezz! Legyél közvetlen és nyitott, de nem legyél naiv.

Keress valami hobbit. Vegyél kutyát.

Negatívan állj hozzá!

Engem is bántottak eleget, voltak rossz kapcsolataim. Családom se nagyon szeretem, kivéve anyám meg papám. Barátom is kevés van! Engem is húzták le! Csesztettek suliba!

Munkába is az elején rámszáltak! Sokat változtam, kiallok magamért, a felesleg emberekkel nem foglalkozom.

Fejleszd magad és légy türelmes, kitártó!

Bízz magadban!

3as is jókat írt :)

N27

2020. jún. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Negatívan ne*
2020. jún. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen.Több év eltelt,de ugyanúgy önbizalomhiányos,zárkózott és csalódott maradtam.Ha fejre állnék sem tudnék már más lenni.Nem véletlenül mondják,hogy a suli és a gyerekkor a felnőttkorban kialakuló teljes személyiség alapja..
2020. jún. 19. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!