Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tudnék kevésbé rohanni...

Hogy tudnék kevésbé rohanni mindenhová?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy mindenhová rohanok. Minden feladatot, legyen az ügyintézés, bevásárlás, munka, minél előbb le akarok tudni, hogy minél előbb hazamehessek. Emiatt viszont mindenhová úgy érkezem, mintha nyakon öntöttek volna egy vödör vizzel, annyira megizzadok. Próbáltam tudatosan lassabban menni, de nem sokáig ment. Pár nap múlva megint rohantam mindenhová. Csak egy példa: a bolt a kapunktól 2 km-re van, ezt én általában 5 perc alatt teljesitem.

2020. jún. 19. 10:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%

2 km 5 perc alatt az nem rohanás, hanem futás.


Amúgy meg úgy tudsz nem rohanni, hogy nem rohansz, ennyi a titok.

2020. jún. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
#1. Nem érted a lényeget, azért futok, hogy minél előbb hazaérjek. Ezen hogy lehet változtatni?
2020. jún. 19. 10:28
 3/17 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%
Helyettesíts. Amit tudsz, pl ügyintézést, netre átkonvertálni. Én is állandóan rohanok, hogy ne kelljen fölös időt pocsékoljak ilyen dolgokkal, és emberekkel ne legyek összezárva, akiket nem kedvelek pl, hanem legyek otthon, chillezés legyen meg másra jusson több időm. Meg útközben elrendezni, egy út alatt mindent. Robogóval járok sok helyre, nagyon ideális jó időben mint eszköz.
2020. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

5 perc alatt 2km egész jó tempó.

Nem lehet, hogy rosszul szervezed össze a teendőidet? Mennyire esnek amúgy egy útvonalba, amiket szoktál intézni? Lehet, hogy túl nagy kerülőket teszel.

Illetve van, amit át tudsz szervezni online. Pl. csekkbefizetésre ott van az iCsekk applikáció. Én ott fizetem be például a távhőt, a vízdíjat. Az áramszolgáltatómnak is van mobil applikációja, az internetszolgáltatómnak is.

2020. jún. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Már csak azokat intézem személyesen, amiket nem lehet neten, ez már megvan, illetve soha nem teszek kerülőket, a lehető legrövidebb útvonalon közlekedek. Dr Genya irt egy érdekes dolgot, lehet ez a bajom: időpocsékolásnak tartom ezeket a tevékenységeket. Való igaz, sokkal jobban érezném magam, ha végre nálunk is lenne a boltokban házhozszállitás, de sajna nincs. A másik ok lehet az, hogy mióta az eszemet tudom, mindenhová gyalog jártam, soha nem volt semmilyen közlekedési eszközöm, még biciklizni sem tudok, mert sose tanitottak meg a szüleim, igaz ők sem tudtak. De nekik legalább volt autójuk. Igy sosem tudtam időt spórolni valamilyen közlekedési eszközzel.
2020. jún. 19. 11:05
 6/17 anonim ***** válasza:
45%
Meg kéne nyugodnod, attól majd megnyugszol. Amúgy hova a francba sietsz?
2020. jún. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
#6 Hova sietek? Haza. Azt irod meg kéne nyugodnom. Nos, amint belépek a lakás ajtaján, abban a szent pillanatban megnyugszom, addig viszont nem.
2020. jún. 19. 11:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Ha közelben van pl egy Tesco akkor csinálj egy nagy bevásárlást, hogy utána ne kelljen állandóan kirohanni minden mindenért a kisboltba. Hazafelé hívsz taxit, ha ki tudod fizetni ezt kb 2 hetente akkor időt fogsz spórolni.
2020. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

"Ezen hogy lehet változtatni?"


Úgy tudsz változtatni, hogy nem rohansz. Nagy levegő, megnyugszol és nem rohansz, akkor nem leszel büdös izzadt. Le lehet pontozni a titok ennyi. Vagy rendelsz pizzát.

2020. jún. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
#9. Milyen nyugtató módszert lehet alkalmazni járás közben? Mert nekem egy nagy levegő annyi, mint halottnak a csók, semmit sem ér. Mint irtam, csak otthon vagyok nyugodt, ott viszont azonnal és állandóan. Relaxációs zenét próbáltam hallgatni fülesen, de nem volt eredménye.
2020. jún. 19. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!