Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért feszeng valaki nála...

Miért feszeng valaki nála okosabb emberek társaságában?

Figyelt kérdés

Rólam van szó.

Azt vettem észre, ha olyan társaságban vagyok, ahol minden bizonnyal nálam intelligensebb, többet tapasztalt emberek vannak, ott valahogy nem tudok senkivel sem kötöttségek nélkül beszélgetni. Össze-vissza habogok, baromságokat mondok, s csak lesnek egymásra hogy milyen hülyeségeket mondok. Ilyenkor viszont még inkább beleesek ebbe az ördögi körbe, és már ott tartok hogy inkább nem is szólalok meg hogy ne mondjak baromságokat. Illetve úgy vagyok, hogy ők nálam biztosan többet láttak már, nem tudok újat mondani nekik, ergo ők mindenben rám tudnak kontrázni, bármiről legyen szó.

Ha viszont velem egy szinten lévőkkel vagyok együtt, ott gond nélkül beszelgetek, problémamentesen.

Egyébként magamat egy egyszerű léleknek tartom, nem bonyolítom túl a dolgokat, de itt most ezen elgondolkodtam.


F


2020. jún. 20. 00:56
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Na ezzel én is így vagyok. Párom családjában mindenki imád történelemről, politikáról és mindenféle tudományos dologról társalogni, náluk mindenki több diplomás, ezzel szemben én egyszerű családban nőttem fel és nem tudok egy büdös szót sem szólni a témákhoz. Nagyon kínos nekem az egész ezért inkább el se megyek az ilyen családi összejövetelekre.
2020. jún. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisebbségérzeted van a társaság többi tagjával szemben. Ugyanez a helyzet az első válaszolóval is (más szavakkal ezt meg is írta).

Igyekezzetek felvenni a beszédtémát és itt-ott hozzászólni. Nem hiszem, hogy nem ragadt rátok valami az iskolából és magából az életből. Nem kell minden témához hozzászólni, de néhányhoz azért igen, akárcsak egy kis megjegyzéssel is. Egyszerű családokból is nevelkedhetnek ki nagyszerű emberek. Persze - ehhez képezni kell magukat!

2020. jún. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy valóban intelligens ember tud úgy beszélgetni akárkivel, hogy az ne érezze magát kellemetlenül. Szerintem azok az emberek csak simán ellenségesek voltak veled, azért stresszeltél.
2020. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!