Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mi az oka annak,...

Szerintetek mi az oka annak, ha valaki képtelen lepihenni, mindig csinálnia kell valamit, mindig dolgoznia kell?

Figyelt kérdés

Peldaul en haszontalannak erzem magam, ha peldaul csak leulok es internetezek vagy filmet nezek, es ha epp nincs semmidolgom, akkor csinalok magamnak valami munkat.

Peldaul hetvege van,patyolat tiszta a haz, a mosassal megvagyok, az ebed megfozve, erre ahelyett, hogy lepihennek, inkabb kivagom az osszes ruhat a szekrenybol, hogy atpakoljak mindent, ezzel kozel masfel oras munkat adva magamnak (amugy feleslegesen, mert eddig is rend volt).

Ezzel nem lenne baj, de neha mar osszeesek a faradtsagtol, fizikailag es mentalisan is kivagyok, neha mar igy gornyedve megyek, mert arra sincs erom, hogy kihuzzam magam, pedig 25 eves vagyok... egyszeruen nem tudok10 percnel tovabb ulni..

Mit tegyek ez ellen?? Miert van ez?!


2020. jún. 20. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
68%

Addig nincs baj ezzel, amíg nem fáradsz bele.

Tök jó, hogy rendet tartasz, minden tiszta, szép a lakás.


De, ha ez már arra megy, hogy nagyon fáradt vagy, meg mindig azt a dolgot sajnálod amit már nem bírsz megcsinálni, akkor az túlzás.


Amúgy, ezzel tuti kiakasztanál engem. Pedig én is szeretem a rendet tisztaságot, de a párod nem lennék semmi pénzért.

2020. jún. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel baj, amíg saját magadtól várod el ezeket. De amikor már mástól várod el hogy ugráljon, hogy tisztaságmániád ki legyen elégítve az már baj. Nálunk van ilyen családban..
2020. jún. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam. Nem tudtam csinálni a semmit. Szüleim ugyanilyenek, szóval örököltem. Aztán történt valami. Apám egy ilyen hajtós napon infarktust kapott és meghalt. Akkor tartottam egy nagyon komoly önvizsgálatot, és arra jutottam, hogy semmi sem éri meg azt, hogy én is igy járjak, mint ő. Azóta igyekszem néha semmit tenni. Van, hogy nem sikerül, de többet pihenek, mint előtte bármikor.

Csinálhatod azt, amit mostanában én szoktam. Előző nap irok egy listát a másnapi teendőkről. Csak annyit irok rá, amennyit biztos meg tudok csinálni, úgy, hogy maradjon üres idő. Másnap elkezdem, és kipipálom, ami megvan. Ha pedig megvan, akkor szépen hátradőlök, és mindenféle lelkiismeret furdalás nélkül pihenek, és semmit sem csinálok.

Vagy a másik dolog, amit ismerek. Van, aki úgy irja a másnapi teendő listát, hogy abban szerepel a pihenés is, mint elvégzendő "feladat".

2020. jún. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is olyanoknál látom ezt, akiknek a szülei is ilyenek, ezt látta otthon, hogy senki le nem ül egy percre sem, rosszabb esetben egymásra is rossz szemmel néznek, ha valamelyikük ezt csinálja. Nálad esetleg nincs ez?
2020. jún. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De nalunk is ez van.. legalabbis anyukam hasonlo mint en, apukam visoznt kepes egesz nap csak fekudni, megis mindenkinek beszol, ha csak leulunk 5 percre.. belegondolvalehet benne valami...
2020. jún. 20. 12:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Nàlam lelkiismeretfurdalàsbol mentek ezek.


Közelgett az érettségi de nem akartam rà tanulni, igy neki estem folyamat takaritani, hogy legalabb legyen valami hasznom, különben nyakamra jàrt volna anya is de hogy csak aht latta mindig belölem hogy epp elmosok epp porszivozok epp kukàt fertötlenitek, csempéket pucolok tükröket "fényezek", még örült is.

Érettségi vizsgadrukk alatt nàlunk A-Z ragyogott a kétszintes 200 m2 es hàzunk a patyolattol :D


Es le tudtam èrettségizni ugy hogy 24 a/b tètelböl megtanultam 5 -öt..

2020. jún. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

*Szoval szerintem annak van vmi háttere amit tudatosan vagy tudattalan elnyom az illetö amit valoban tennie kellene de azzal nem akar farkasszemet nèzni


Utolso voltam

2020. jún. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszer apukád fele.Érdemes kezelni/kezeltetni pl.pszichológussal,mert ebből jó eséllyel betegség lesz.
2020. jún. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ezek egy része beteges pótcselekvés. Pl. átviszed másik helyiségbe a cuccokat, aztán másik héten visszahordod ugyanoda. Semmi értelme az ilyeneknek, komolyan.
2020. jún. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!