Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb kommentelők miért...

Az idősebb kommentelők miért írnak olyan furcsán?

Figyelt kérdés

A következőket figyeltem meg az 50 feletti kommentelők egy jó részénél (persze a fiatalabbak között is akad ilyen, de náluk ez nem jellemző):


- szinte egész szövegeket bekapcsolt caps lock mellett írnak le

- a mondataik végén oda nem illő írásjelek vannak (pl.: kijelentő mondat végén felkiáltó vagy kérdőjel)

- a mondataik végén indokolatlanul sok felkiáltó vagy kérdőjel

- bizonyos egy mondaton belüli szavak között rengeteg pont vagy vessző


Példaként idézek egy idős kommentelőtől:


"NA PERSZE!!!!!! A FIAMNAK IS VOLT HASONLÓ.......AZTÁN MÉGIS FIZETNIE KELLETT RENGETEGET,,,,,,,MERT NEM TUDOTT FELMUTATNI IGAZOLÁST?????? PEDIG MI IS A FŐVÁROSBAN ÉLÜNK????????? "


Ennek a jelenségnek mi az oka? Miért nem írnak csak úgy átlagos módon?


Nem akarok bántani senkit, ezzel nem minősítem az idősebb kommentelőket, csak szeretném megérteni, hogy miért írnak ilyen furán.



2020. jún. 22. 11:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a következők miatt lehet:


A bekapcsolt caps lockal az újságok nyomtatott betűit akarják utánozni, mert szerintük a komment is olyan "hivatalos szöveg", amit így kell gépelni. Vagy mérgesek és így akarják az olvasók tudtára adni a dühüket. Esetleg csak ki akarják emelni a saját mondanivalójukat a többi komment közül.


A nem megfelelő mondatvégi írásjel adódhat az iskolázatlanságból vagy abból, hogy kiestek az írás gyakorlatából (akik még iskolába járnak vagy azt nem régen végezték el, legyenek bármilyen rossz tanulók is, még frissebb a nyelvtantudásuk).


A sok felkiáltó és kérdőjel szintén szolgálhat a düh kifejezésére vagy a figyelemfelhívásra.


Az egy mondaton belüli szavak közötti pontokat és vesszőket használhatják szóköz gyanánt, ha nem ismerik a space-t.

2020. jún. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!