Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg nem lehetnék már...

Tényleg nem lehetnék már sosem boldog?

Figyelt kérdés

Régen kb 7 éves koromig a városhoz tartozó kis faluban laktunk kertes házban amit mi építettünk. Nagy udvar, kert, ház. Rengeteg minden köt oda. Ott még teljes volt a családunk.


Azonban utána válás miatt panelba költöztünk. Pár év mulva pedig egyedül maradtam egy szülőmmel, mert tesóm is felnőtt és elköltözött.


Néha visszajárok megnézni a régi házunkat a faluban, nyilván az utca már nagyjából teljesen megváltozott, alig laknak ott azok akik régen is. De még mindig kívülről fújom az egész elrendezését a háznak, udvarnak, kertnek, kisháznak stb. Amikor ott vagyok a ház előtt minden jó emlék eszembejut. Ilyenkor elhatározom, hogy ha sok pénzem lesz kivásárolom a tulajokat a házból és visszaszerzem.


Azonban aztmondta erre a szülőm, akivel együtt lakok, hogy én abba a házba már soha nem lennék boldog.


Ez valóban így van szerintetek? Csak addig tartana a csoda míg beköltözök utána pedig "üres lenne a ház", mert csak az emlékek hiányoznának?

Ti ha tehetnétek költöznétek vissza olyan házba sok idő után, ahová emlékek kötnek?


2020. jún. 22. 11:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha csak a múltban tudnák élni, akkor nem és igaza van szülődnek.

Ha tudnál új életet kezdeni benne, saját családdal, akkor igen.

De nem úgy tűnsz, mint aki nem a múlton és az emlékein rágódna, hanem saját életet élne majd benne.

2020. jún. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!