Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megalázkodás bocsánatot kérni?

Megalázkodás bocsánatot kérni?

Figyelt kérdés
Ha szavaztok kérlek titeket, hogy fejtsétek ki, hogy miért.
2020. jún. 22. 22:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Attól függ...
61 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérni abban az esetben kell, ha tudjuk, vagy utólag rájöttünk, hogy a másikat jogtalanul, megalapozatlan indokok alapján megbántottuk. Ez nem megalázkodás, hanem saját hibánk beismerése. És bocsánatot kérni nem mindenki szokott. Nagy hiba!
2020. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre nagyjából ugyanazt fogja válaszolni az összes józan értékrendű ember, mint amit az első válaszoló beküldött, - nem sok értelmét látom ugyanazt a választ lefénymásolni.
2020. jún. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az erős jellem jele az, ha valaki képes beismerni, hogy hibázott vagy tévedett.
2020. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Ez szituáció függő.


Amennyiben hibáztál és ezt belátva bocsánatot kérsz, majd tovább lépsz, nem. Ez esetben normál önbecsülésű, lelkileg rendben lévő ember vagy.


Amennyiben nem hibáztál, csak megszokásból mindenért bocsánatot kérsz, az lelki tramára utal. Akit pl. gyerekként verbálisan abuzáltak, az felnőttként is szükségtelenül szabadkozik, megalázkodik mert hozzászokott, hogy ha feszkó van, mindig rajta csattan az ostor, még ha ő tényleg nem is csinált semmit. Az ilyenek láttán mindig összeszorul a szívem.

2020. jún. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ. Ha belátod, hogy bizony most a másiknak volt igaza, akkor nem. Valahogy én mindig megkönnyebbülök utána.:)
2020. júl. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen a helyzettol fugg. En inkabb a megsertett fel oldalarol neznem. Nekem egy bocsanatkeres valos megbanas nelkul azt jelenti, lefegyvereztek. Ezutan nincs jogom haragudni. A masik megvaltotta magat, neki jo.

Viszont ha valaki nem ker bocsanatot, de tudom, latom, mennyire bantja, szemely szerint jobban szamit.

Bonyolultabban. Magyarorszagon talan nagy dolog megis, ha valaki bocsanatot ker. De van olyan kozeg, ahol annyira gepies civilizacios kovetelmeny szinte, hogy esetleg sulya sincs.

2020. júl. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!