Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan fokozod az akaraterődet?

Hogyan fokozod az akaraterődet?

Figyelt kérdés
Olvastam egy-két könyvet róla. Annyi mindenen függ. Alvás, vércukor, hogy van-e függőséged, hogy milyen az időjárás, hogy van-e szexuális életed meg hogy milyen, meg minden efféle. Tehát ezekről a tényezőkről hallottam már, de a kérdések: Nektek van valami praktikátok?

2020. jún. 23. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Mindenekelőtt: megosztod, mit olvastál a témáról? Engem is érdekelne.


A kérdésre: Attól függ, milyen téren. Én pl. úgy, hogy - leegyszerűsített példával élve - ha sütire vágyom, akkor "felülvizsgálom" magamban a döntést, és ha úgy találom, hogy indokolatlan a sütievés, akkor elnapolom. Mondjuk egy héten 7 alkalomból 5-ször elnapolom, a többi kettőn meg sütizem :)


Valahogy így.

2020. jún. 23. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Önmagában nem az akaraterőmet fokozom, hanem a cél iránti lelkesedésemet. Pl fogyókúra. Normál esetben nem tudok ellenállni sok mindennek, de ha a cél szent, akkor igen. Motiválom magam minden nap, imádom az edzéseket, és az eddig elért eredmény (-14 kg) is motivál. Mostanában néha kezdek belefáradni, de nem adom fel, viszont fontos, hogy a cél iránti buzgalmamat tüzesen tartsam. Így nincs szükségem akaraterő doppingra, mert az önmagmában nem menne.


Amikor a dohányzásról szoktam le, akkor meg eldöntöttem, hogy nemdohányzó leszek és így éltem onnantól az életemet. Ha kínáltak, sosem azt mondtam, hogy leszoktam, hanem hogy nem dohányzom. Ha valaki rágyújtott, mindig azt mondtam magamnak: De jó, hogy nekem már nem kell ezt a mérget szívnom. De jó, hogy szabad vagyok.

Nagyon hamar átprogramoztam az agyam és nem kellett akaraterő hozzá. Ha az akaraterődön dolgozol, mindig nehezebb.

2020. jún. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valamit meg kell csinálnom, akkor azon vagyok, hogy meglegyen így, vagy úgy, nem nagyon van más lehetősége az embernek.
2020. jún. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, segítettek!


A könyvek, amik beugrottak:


[link]


[link]

2020. jún. 23. 19:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Az akarat fejlesztése igen hosszadalmas folyamat és nagyon sok türelmet igényel. Nincs varászszó, sem varázsszer amelyet egyszer beveszel és csodaerővel rendelkezel. Abban semmi élmény nem lenne. Személyiségjegyeink, karakterünk, melynek egyik jellemzője az akaraterő léte vagy nem léte, egy hosszú folyamat eredménye. Az akarat megerősödéséhez végül is akarat kell. Lemondás, önmegtagadás, kitartás – a végcél érdekében.

Azt kell látni, hogy ezek a dolgok is személyiségjegyek, tehát nagyon lassan és nehezen változnak és gyökeresen valószínűleg sohasem. Ha ezt belátod, ismered magad, akkor majd olyan dolgokba vágsz bele, melyekhez elegendő képességed és elég akaraterőd is van és nem kockáztatsz további csalódást valami lehetetlenért. Ahogy további tapasztalatokat szerzel és megindul a változás, akkor pedig örülj minden kicsi lépésnek, amiben javultál. Ha türelmetlen vagy és kevéssé magabiztos, gyaníthatóan sosem éred el egy buddhista szerzetes szintjét, de a személyiségednek nyilván vannak más előnyös oldalai, amiben viszont jobb vagy az indiai fakíroknál.


Az akaraterő fejlesztésének 6 pontja:


1. Az első lépés a döntésed, hogy fejleszteni AKAROD az akaraterődet.

2. Második, hogy eleinte apró, kisebb lépéseket tegyél, ne akarj hegyet mászni egyből. Figyelj viselkedésedre, cselekedeteidre. Mindnek legyen kiindulópontja és végpontja. Vagyis, ha terveidet végig viszed, eleinte könnyebben elérhető célkitűzéseidet eléred az már hihetetlen mértékben növelheti az akaraterődet is. Ez bizony erőfeszítést és időt igényel.

3. Az is lehet, hogy nem is az akaraterőddel, hanem kitartásoddal van gond? A kettő ugyanis szoros kapcsolatban van egymással. Nem csak elszántnak, kitartónak is kell lenni. Vigyél rendszert az életedbe! A sport ebben nagyon sokat segít.

4. Akaraterődet növelni tudod, ha önbizalmad nő. Ehhez az kell, hogy működésedet megértsd, és fogadd el. Amely területen szükséges, konkrét terv szerinti fejleszd magad. Itt megint türelmes és kitartó légy, fordíts időt magad értékelésére.

5. Akaraterőd közvetett módon fejleszthető, nem egy elérhetetlen, misztikum által, hanem kisebb konkrét cselekedetek, és ehhez kapcsolódó tapasztalások útján.

6. Legyen sikered, és észre fogod venni, ha pár hét után megvizsgálod magad, hogy jó úton jársz.


Bátorság! Van tehát lehetőség az akaraterő megszerzésére.

2020. jún. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!