Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemesebb rendszer szerinti,...

Érdemesebb rendszer szerinti, megtervezett életet élni?

Figyelt kérdés

Én még javában keresem az utamat, kíváncsi lennék, ti hogyan élitek az életeteket. Én speciel szeretek előre tervezni, mert olyankor általában nem unatkozom. Egy példa; este mindig átgondolom a következő napomat, pontokba szedem, hogy mit is fogok csinálni. De van, hogy ez csak kedvtelenné tesz, és inkább egész nap csak punnyadok.

Mit gondoltok, melyik életmódtól lesz sikeresebb az ember?



2020. jún. 24. 22:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kevés dolgot utálok jobban a rendszerességnél. Egyedül annyi, hogy este 9 és fél 11 között a legjobb, ha lefekszem és egy 9 óra alvás jól esik. A lefekvés persze mindig eltolódik és jó, ha 7 óra alvás van. 😅

Ha futás előtt megtervezem, merre futok, jusztis nem arra fogok, ha eltervezem, hogy hétfőnként úszni megyek, a második héten már nem hétfőn van kedvem, hanem kedden.


Nagyvonalakban viszont igenis megtervezem, melyik nap takarítok, melyik nap tanulok, melyik nap megyek vásárolni és milyen sorrendben, hogy prakikus legyen és melyik napra kezdeményezek én magam találkozókat. Ha más kezdeményez, akkor azt gondolom át, hogy a többi dolgomat hogyan szervezzem mellé.


Szerintem nem a túlzott szervezés a "siker" titka, hanem az, hogy az embernek igenis legyen lelkiereje megcsinálni a kötelességeit és ne holnap kezdje, hanem még ma és ebben a percben.

Ha már csak holnap kezdenéd, abból lesz holnapután, azután és végül a soha.



A punnyadás pedig kell.


Ha a fejlett világbeli társadalom (Amerika, Európa, Ázsia) olyen hűde kiegyensúlyozott, nyugodt, boldog lenne, boldog (és megfelelően fegyelmezett) gyermekek nőnének fel, a családok együtt maradnának stb, akkor azt mondanám, rendben van a világ. De nincs. Nagyon nincs

Ez a rohanás, futás, kapkodás, versenyfutás az idővel igen káros dolog.

KELL punnyadni, az életbenmaradás záloga.

A szív is pihen, akkor, amikor épp elernyed és megtelik vérrel.

2020. júl. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen érdemes egy életviteli rendszert követni, egy napi rutint kialakítani úgy, hogy a fontos dolgokat megtervezed a többit pedig lazán kezeled. Így tudsz a mindennapokban magaddal kompromisszumot kötve életminőséget biztosítani és hosszú távon sikeres emberré válni.
2021. dec. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
56%

"melyik életmódtól lesz sikeresebb az ember?"

Hát ugye kezdjük ott, hogy hogyan definiáljuk a sikerességet... :)

2021. dec. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!