Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek miért irigykedő a...

Szerintetek miért irigykedő a magyar honfitársaink többsége?Honnan ered ez?

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 21:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Na erre én is kíváncsi leszek. De amilyen szétroncsolt történelmünk van szerintem abban is kereshető a mentalitás forrása.


Egyetlen dolgot irigylek a roma lakosságtól: az összetartásukat. Mert az van. Ha baj van, az ellenségek is összeállnak, nem egy ilyen helyzetről hallottam a városomban.

2020. jún. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%
Mert nincs megnevelve, a családban nem tanították meg, és nem tanulta meg, hogy rajta kívül élnek még emberek, és jobb adni, mint kapni. Megkeseredett gonosz, gyűlölködő ember lesz az ilyen emberekből idős korukra.Már fiatal középkorban is látszik rajtuk, bármennyire is próbálják rejteni.
2020. jún. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
52%
Mert neveletlen, és buta. És átlagban ezek szaporodnak igazán, és adják tovább ezt a fajta életmódot.
2020. jún. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%

Annyira nem lehet ezt szerintem csoportokra bontani. Ismerek több tízmilliós vagyonnal rendelkezőt is, meg olyat is, aki minden hónap végén fillérezik zsömlére: mindkettőjüktől hallottam már "átlagmagyar" mondatokat ilyen irigy szempontból. És nem csak ők a példáim, több ilyet is tudok. Remélem tévedek, de szerintem ez a szemét hozzáállás nálunk hungarikum.


Én is irigykedek sokakra, de nem teszek alá sehogy, mert magaman minősíteném. Nem csak ez tart vissza, nekem abban nincs örömöm ha valakivel "jól kibabarálok" hogy lehúzom a háta mögött. Értelmetlen időtöltés meg önigazolgatás szerintem az egész. "nem is olyan jó neki" és így tovább :DD

2020. jún. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen,a romák tényleg összefognak ha kell.Sok külföldit ismerek,holland,német náluk nem látom ezt.Lehet hogy nem csak nálunk van ez a jelenség,hanem egész kelet Európa?Viszont a balkáni országoknál sincs ekkora baj.
2020. jún. 25. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:
A keleti országokról itt Európában nem tudok ilyen téren semmit, de Nyugaton tényleg nincs, azt megfigyeltem. Szeretek utazni, de sajnos Kelet-európai országokba még nem jutottam el :/ Majd kiderül egyszer :)
2020. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hungarikum.Ez nagyszerű.:D Egyszer kérdeztem egy idős professzort az egyetemen, Ő szerinte a török megszállás tette ezt velünk, mert szétszakadt az ország.Előtte nem volt ilyen a magyar nép.
2020. jún. 25. 22:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Miért pontozták le a 4. válaszom? Tényleg rosszat írtam, vagy pont a mentalitásunkra szép tükör a százalékom? :D Felnevettem mikor megláttam :D
2020. jún. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Lehet már rád is irigyek vagyunk mindannyian.:D
2020. jún. 25. 22:09
 10/12 anonim ***** válasza:
xDD De komolyan nem értem. Csak elmondtam a véleményem, ennyire kiakasztó volt? :DDD
2020. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!