Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért sértődékenyebbek a nők,...

Miért sértődékenyebbek a nők, mint a férfiak?

Figyelt kérdés

Senkit sem szeretnék megsérteni és azt is tudom, hogy vannak kivételek, de én inkább ilyen arányokat tapasztaltam és nem tudom miért.


Itt egy példa:

Ha elhangzik egy disznó vicc a társaságban vagy egy kicsit erősebb megjegyzés (nem valakinek célozva, csak úgy), akkor például a férfiak vagy hallgatnak, ha nagyon rossz volt, vagy röhögnek rajta. A nők viszont nem bírják ezt ilyen könnyen kezelni. Nem bírnak nem fejeket vágni vagy kikérni maguknak vagy valahogy hangot adni a nemtetszésüknek, akár kioktatással vegyítve.


Egy másik:

Emberek csípkelődnek egymással. Ha a srácok szivatják egymást, abból nem lesz semmi dráma általában. Egyik elkezdi, másik visszaszól, röhögnek egyet és az élet megy tovább. Ha ugyanezt egy férfi csinálja egy nővel vagy egy nő a nővel, akkor annak ellenére, hogy az illető a barátja a másiknak és a kontextusról is üvölt, hogy nem bántani akarja a másikat, mintha nem is akarná érteni szándékosan. Egyből bedurcázik, pofákat vág szintén, gyakran a srácoknak kell meggyőzniük, hogy egyáltalán ne lépjen le vagy hogy legalább a következő nap ne legyen bunkó az adott fiúval vagy lánnyal.


Ismét mondom, nem mindenki ilyen, de sok baráti körben voltam már és mindenhol azt tapasztalom, hogy a nők sokkal inkább így viselkednek. Mondhatjuk úgy is, hogy mintha szándékosan elrontanák a bulit. Miért?


2020. jún. 27. 20:43
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

"mintha nem is akarná érteni szándékosan"


Az nem csak "mintha" Sok ember imádja csinálni a balhét,hogy magára vonja a figyelmet.

Ha egy nőnek tetszik valaki a társaságból,az is lehet,hogy simán shit-tesztelni akarja.


Egyébként férfi vagyok,és férfiakkal dolgozom együtt,ugyanúgy besértődnek minden hülyeségen.Persze amikor ők szólnak be,azzal semmi gond nincs szerintük.

2020. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!