Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet - e szeretni egy szétszó...

Lehet - e szeretni egy szétszórt embert? Valakit, aki egészen földtől elrugaszkodott, álomvilágban él?

Figyelt kérdés
Én ilyen vagyok állítólag. Szinte mindenki ezt mondja. A káosz, a szétszórtság, bolondság, álomvilág az emberek első pár asszociációja velem kapcsolatban. Én utálom, hogy ilyen vagyok, fogalmam sincs hogy lehet - e ezen változtatni. Mindig is olyasvalaki szerettem volna lenni, aki két lábbal áll a földön, racionális, komoly, megbízható, keményen dolgozik, teszi a dolgát. Nem mondom, hogy én nem küzdök keményen a céljaim elérése érdekében, hogy komolytalan lennék, vagy hasonlók, de mások valahogy mégiscsak ezt a másvilágról jött, fura szerzetet látják bennem. Én nem ezt a képet szeretném nyújtani, de bárhogy erőlködök, ezt már nem mosom le. Talán nem is kell, nem akarok becsapni senkit, pláne magamat, viszont úgy érzem, hogy az, aki vagyok egyszerűen értékelhetetlen. Hiába igyekszem adni, jónak lenni, valahogy ez a szetszórtság, ez a furcsaság, amit mások bennem látni vélnek, elnyomja minden más tettemet/tulajdonságomat. Mintha bennem csak ennyi lenne, sokszor úgy is nyilatkoznak rólam. Néha félek igazuk van, és én ezt az embert nem tudom szeretni. Lehet egyáltalán szeretni valaki ilyet? Úgy komolyan, őszintén? Nem csak annyira, hogy "jaj, de vicces, mindig jót nevetek rajta/vele, olyan bolondos"? Nem tudom, baromi rosszul érzem magam emiatt.

2020. jún. 28. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Persze, lehet. Részben ilyen vagyok. Sokszor megkaptam, hogy külön világban élek és nagyon szétszórt is vagyok. Ezek önmagában nem adják az ember egész személyiségét, szóval ez önmagában még nem dönti el, hogy lehet e szeretni.
2020. jún. 28. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%
Van egy munkatársam, aki ilyen. Ha megtalálja azt, akinek bejön, akkor igen, de más esetben kész szenvedés, inkább büntetés mellette lenni.
2020. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem elsōsorban nem a szétszórtsággal van a baj, hanem azzal, hogy ennyire nagyban eltér az, amilyennek önmagadat látod és mások téged. Úgy hangzik a leírás, mintha önképzavarral küzdenél.

Az álmodozó emberekkel nincs különösebb bajom, de az inkább zavarna, ha valaki nem ismerné önmagát, tévképzetei lennének önmagával kapcsolatban. Legalábbis nem tudom, hogy mi lehet az oka annak, hogy ennyire másnak látnak, mint amilyennek te önmagadat, talán tévesen ítéled magad, vagy nem megy az önkifejezés. Szerintem elsōsorban az önismereten is dolgozni kell.

Személyszerint nem ítélem el a bolondos, komolytalan embereket, viszont az zavaró, ha valaki önmagán nem tud kiigazodni, nem ismeri magát, emiatt frusztrált, mert nem úgy kezelik ōt, ahogyan azt szeretné.

2020. jún. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Viszont, hosszú távon nem érdemes. Tapasztalat.
2020. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tűzszerésznek, mondjuk, ne menjél, mert hátha a szó szoros értelmében is szétszórt leszel, de amúgy nincs ezzel semmi baj. A tudós emberek is közmondásosan szórakozottak, mégis tiszteljük őket.
2020. jún. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első sorban önmagadat kell elfogadnod és szeretned meg tudnod kell szívvel lélekkel nem vagy kevesebb mint mások. "Mindenki annyit ér mire becsüli magát." Először is hinned kell magadban tudatosodni kell benned nem vagy szétszórt mert oda tudsz figyelni dolgokra és ha benned tudatosul akkor mások is el hiszik mert ez árad belőled. Ha te nem szereted magad más hogyan szeressen? előbb magadat kell elfogadnod szeretned és akkor pozitívabban látod a világot. Le írom neked ami rajtam segített fogadd meg és sikerül.

Optimizmus 10 pontja!

1 Jó szokásokat fogok kialakítani és ezek rabja leszek!2 Szívemben szeretettel köszöntöm a napot !3 Rendületlenül kitartok míg a sikert el nem érem!4 A természet legnagyobb csodája vagyok!5 Ma úgy fogok élni ,mintha ez lenne az utolsó napom !6 Ma úrrá leszek az érzelmeimen!7 Nevetni fogok a világra8 Ma megszázszorozom értékeimet9 Most fogok cselekedni10 imáimban útmutatást kérek

2020. jún. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Mindenki annyit ér mire becsüli magát."

De azért a világ legjobb üzlete lenne megvenni az ember annyiért, amennyit ér, és eladni annyiért, amennyire tartja magát.

2020. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!