Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mivel foglalkozzak, ha nem...

Mivel foglalkozzak, ha nem érdekel semmi tudomány/tudás/fejlődés az életben, de nem akarok éhenhalni?

Figyelt kérdés

Az informatikát választottam szakmának, de kora 30-asként tudtam most csak pályakezdőként lediplomázni annyi sok év után, amit más el se tudna képzelni (7 évig tanultam+2 félév passzív). Ezt is csak azért választottam anno, mert sok jövőt és stabil megélhetést ígértek. Az infónak mindig van jövője blablalbal... ja csak nem gondoltam, hogy tanulni/önképezni kell mint az állat ráadásul angolul. A fizikai munkát nem bírom, bölcsészethez sose olvastam egy könyvet se és nem tudok rendesen kommunikálni (szorongok is). Mérnökhöz túl hülye vagyok, de amúgy se lenne pénzem/időm már tanulni egyetemen. Maradt egy mezei infó diploma amin szó szerint átrúgdostak. Most kellene kezdeni vmit az életemmel, mert nyílvánvaló, hogy ilyen referenciával a kutyának se kellek. Szívesen dolgoznék valami nyugis kertségben/raktárban egyszerű munkát végezni, dobozokat pakolni stb. Nem akarok felelősséget, mentális hajtást, több tanulást az életemben. Nem akarok fejlődni, irodai székben görnyedni, meetingelni, jópofizni stb.

Csak egy olyan helyre vágyok, ahol 8-ra bemegyek, alibi előre betanult rutinszerű feladatokat megoldok, 4 után meg hazamegyek. Utálok teljesíteni és fejlődni!



2020. jún. 28. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
XD
2020. jún. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Baj lehet az emlékezetemmel, mert nem emlékszem, hogy kiírtam volna ezt a kérdést. 😄 Viccet félretéve, nagyon hasonló helyzetben vagyok. Szintén kora harmincas, szintén informatika. Én is passzív félévekkel húzom-halasztom az egyetemet, a különbség annyi, hogy még nem diplomáztam le. A szorongás is stimmel. Amikor gyakornokként informatikai területen dolgoztam, napi 4-5 óra munka teljesen leszívta az agyam és az, hogy folyamatosan úgy éreztem, hogy teljesítenem kell, csak fokozta a szorongásom. Most könnyű fizikai munkát végzek napi 8 órában, gyakran túlórázom is, de nem érzek ilyeneket. Azt tudnám javasolni, hogy nézz szét a munkaerőpiacon, jelentkezz állásokra, próbálj ki párat, előbb-utóbb megtalálod azt a munkát, amiben ki tudsz teljesedni.
2020. jún. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress akkor ilyen munkát. Ha munkát se szeretsz keresni, akkor majd adnak közmunkát, akkor aztán se felelősség se munka, csak elvagy 70 ezerért valahol és mehetsz haza 2kor
2020. jún. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért kifejtenétek mi a gond azzal ha fejlődtök?
2020. jún. 28. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4: Tanulás, agyleszívás, állandó stressz, teljesítménykényszer és félelem az új dolgoktól.
2020. jún. 28. 13:05
 6/11 anonim ***** válasza:
akkor menj egy raktárba dobozokat pakolni. Mi a probléma?
2020. jún. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Pszichológus, de nem mint munka, hanem mint segítség. Neked.
2020. jún. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én annyira nem vagyok otthon az informatikában, de a rendszergazdák nem valami hasonlót csinálnak? Csak fenn kell tartani a munkaeszközöket, de nem kell megszakadni, ráadásul Te értesz hozzá. Mármint vmi hasonlóhoz. Na?
2020. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
érdekel
2020. jún. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9: Mi a lóf*x érdekel mégis téged? :D
2020. jún. 29. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!