Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akarnak engem meggyőzni...

Miért akarnak engem meggyőzni az emberek, hogy nem is gáz, hogy cukorbeteg vagyok?

Figyelt kérdés
Nemrég tudtam meg, hogy sajnos cukorbeteg vagyok. Nagyon nehéz nekem ez most, teljesen át kell állni. Ha valakivel szóba jön, megfigyeltem, hogy többen elkezdik mondani, hogy nem is nehéz ezekről lemondani...nekem nehéz, hogy mostantól egész életemben szigorú diétán leszek és nem fér bele akármi. Nagyon rosszul esik, hogy ezt lekicsinylik és nem is értem miért. Akikkel beszéltem cukor betegek, mind átmentek egy "gyász" folyamaton, hiszen akárhogy is nézzük, fenekestül felfordul az ételekhez fűződő viszony. Mit válaszolják az ilyen okoskodó emebreknek?
2020. jún. 28. 21:39
 1/3 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem nem bántani akarnak, csak nem akarnak belédrúgni még egyet, hogy "hát ez tényleg szívás, sz@rul jártál, ez van" .


De mondd meg nyugodtan nekik, hogy neked igenis nagy dolog.

2020. jún. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ez olyan érzés neked, mint nekem, amikor valaki megtudja, hogy laktóz érzékeny vagyok. Próbálnak segíteni, de fingjuk nincs róla, viszont kínos lenne vitatkozni velük.

Én konkrétan valakinek mondtam, hogy tejtermék fogyasztása előtt be kell vennem a gyógyszerem, mivel nem igazán követek diétát. Na az illető először random figyelmeztetett, hogy bevettem-e már a napi adagot. Aztán nehezen megmagyaráztam neki, hogy nem olyan gyógyszer, ami naponta kell, csak ha tejterméket eszek. Na ez utána nála úgy maradt meg, hogy minden étkezés előtt kell. Tehát ettünk együtt, a kajába sült krumpli, rizs, saláta bármiféle laktózt tartalmazó öntet nélkül, és rántott hús volt. Ő meg elkezdett parázni, hogy jujj nem vettem be a gyógyszert... Szerencsére már kezdi érteni, hogy csak tejtermékek előtt kell szednem, de így is kényszeresen figyelmeztet ő, és a közvetlen környezetemben mindenki, pedig nálam ez még ovis koromban alakult ki.

Azt hiszem ez van, rám kínosan vigyázni akarnak, neked meg vigasztaló szavakat akarnak mondani, csak mivel nincsenek benne nem tudják milyen, esetleg tudnak egy-két sztereotípiát, ami vagy hasznos, vagy nem.

2020. jún. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Szia, én 1es tipusu cukorbeteg vagyok 16 eve, priviben irhatsz uzit ha szeretnel 1-2 jo tanacsot. Nem kell izgulnod, hamar elfogadod, minden rendben lesz, csak oda kell figyelni picit.
2020. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!