Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindent abbahagyok, nincs...

Mindent abbahagyok, nincs kitartásom. Van visszaút?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Eléggé padlón vagyok, mert mostanra be kellett látnom, hogy komoly jellemhibáim vannak. Egyrészt minden abbahagyok, félbehagyok (főiskola, nyelvtanulás, jogsi), másrészt gyakran elodázom a problémák megoldását (hitel ügyintézés, egészségügyi dolgok). Tudnátok javasolni valamit? 1,5 évig jártam pszichológushoz, de vele inkább a családi ügyeken dolgoztunk. Van saját tapasztalatotok? Meg lehet változni, lehet ünmagunkból erősebb, kitartóbb embert faragni? Hogyan? Előre is köszönöm!

2020. jún. 29. 10:21
A kérdező szavazást indított:
Meg lehet változni, nem is nehéz.
Meg lehet változni, de baromi nehéz.
Nem lehet megváltozni, adott a karaktered.
Csak minimális változásokat lehet elérni.
27 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%

Szia tudom hogy le leszek hurrogva,de álitólag a spanking-fenekelös ,,jatekoknak" nagyon sok mindenre van jótekony vphatasa lelkileg!

Lelki eredetü problemáid lehetnek!Sok esetben 1domina vagy dom jobb hatással lehet rád mint 1pszichomuki

2020. jún. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
What?!
2020. jún. 29. 10:25
 3/12 anonim ***** válasza:

Talán kevesebb dologgal kellene foglalkoznod egyszerre.Tehát elkezded a jogsit s befejezed-be akarod fejezni, addig mást nem csinálsz-kezdesz el, kivéve az egészségügyi dolgokat, az fontos.

Ez a lépésről lépésre haladás, mert 100kg-os hátizsákkal nem ugrassz a célba mondhatni csak megszakadva elakadsz az út elején valahol, mint vagy.

Így elérhetsz sikerélményt is, ami erőt ad a további tervekhez, annak megvalósításához.

2020. jún. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Úgy tudsz változtatni, hogyha egyszerűen csak tudatosabban állsz ezekhez a dolgokhoz. Nem azt mondod, hogy hitel ügyintézni kéne, de jaj, meg fú, meg izé, hanem azt mondod, hogy holnap megyek és elintézem. Nem azt mondod, hogy elkezdem a jogsit, aztán majd lesz valami, hanem azt, hogy ha belegebedek is megcsinálom, mert egy csomó időm, energiám, pénzem benne van már.

Nekem az segít, ha látom a lelki szemeim előtt az eredményt. Pl. majd azt dolgozhatok, amit szeretnék, vagy hogy mekkora szabadság beülni az autóba és oda menni, ahova csak akarok. Esetleg megvenni a lakást, mert elintéztem a hitelt, vagy egészségügyileg rendben lenni és tevékenyen élni tovább az életemet, mert tettem magamért. Szüval a gondolkozásodat kell átalakítani, ami nyilván nem könnyű, hiszen ezt szoktad meg, de csak is rajtad múlik. Egy szaki max jó tanácsokkal tud ebben ellátni, de a problémádat nem fogja megoldani. Keress youtube-on olyan videókat, amik arról szólnak, hogy hogyan tudsz a szokásaidon változtatni. Rengeteg tartalom van fent.

2020. jún. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi jellemző a családotokra? ugyan ez vagy még nagyobb problémák halmaza?
2020. jún. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A szüleim elhagytak, a nagyszüleim neveltek fel. Mindent megtettek, ami tőlük tellett, de szegények nem igazán jártak iskolába, mindhetten nagyon traumatizált közegből jöttek. Nem akarom rájuk kenni a kudarcaimat, mert a lelküket kitették értem, de már gimis voltam, amikor láttam, hogy az osztálytársaim nem csak anyagilag jöttek más közegből. Akkor nem tudtam megfogalmazni ezt, de jó részüket a szülők "felvértezték" az életre, tehát adtak nekik boldogulási és problémamegoldási stratégiákat. Nekem ilyen nem volt, de volt tető a fejem fölött meg tojás leves a hűtőben. Már elmúltam 30 és azt látom, hogy ezek az alapok nagyon hiányoznak. Persze lehet, hogy ez csak hárítás vagy fals teória és abszolút nem innen fúj a szél.
2020. jún. 29. 10:45
 7/12 anonim ***** válasza:
Kezdd kicsiben. A nagyobb falatokat hajlamos az ember jobban halogatni/neki sem vágni/végeláthatatlanságuk miatt abbahagyni. Te olyan típus vagy, akinek folyamatos visszacsatolás és sikerélmény kell ahhoz, hogy kitartson, nem távoli ígéretek. Keress tehát kisebb mérföldköveket a céljaidon belül.
2020. jún. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6 Szellemi oldalról közelítsd meg a problémádat.

5-ös voltam.


Akadályoztatás és meghiúsításnál találod meg a választ.Főleg családi halmozottság esetén.

2020. jún. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól fogod fel a helyzetet. Annyiféle élet van. Te pont azt fogod meg példaként, aki a szülők példás szorgalomra, akaratra és kitartásra neveltek. Hát elárulom, kevés ilyen van. Miért nem ahhoz hasonlítod az életed gondolatban, aki alkoholista, mély szegény szülők gyermekeként nőtt fel? Vagy árvaházban tengődött? Vagy éppen mindent kapott bántalmazott gyerekként, csak normális értékrendet nem?

Lehet, hogy a nagyszüleid nem voltak annyira tudatosak és lehet, hogy te emiatt hátrányból indulsz, de csak is te tehetsz azért, hogy ezt a hátrányt előnyöddé kovácsold és mégjobban küzdj, mint az, aki készen megkapta az alapokat a neveltetésével. Az ember akkor lesz büszke magára, ha a saját maga számára kitűzött célokat eléri. A saját célokért éri meg küzdeni és ezekért képes is menni az ember a végtelenségig.

2020. jún. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
9-es, nekem is bőven volt részem alkoholista szülők terrorjában (mindig visszafogaták anyámat, aki terrorizált minket, aztán 3hónap max. egy év után újra lelépett), szegénységben éltünk és annyi bántalmazást kaptam, hogy nem is bírná el a részeleteket a GYK-k. Mondhatnám azt, hogy ehhez képest egész jól állok. De ha egyszer az az ihazság, hogy a nagyobb feladatokon rendre elvérzek. Nem tudom milyen közegben mozogsz, körülöttem most azért többségében vannak az olyanok, akiket rendesen elindítottak és még most, 30 felett is számíthatnak a családjukra.
2020. jún. 29. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!