Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az állatkínzásnak szerintetek...

Az állatkínzásnak szerintetek mi lehet a lélektani háttere?

Figyelt kérdés

Most nem a gondozás elhanyagolására gondolok elsősorban, bár az is helytelen, hanem a módszeres verésre, csonkításra, bestiális öldöklésre, ilyesmire.

Csak azért csinálják, mert "megtehetik"? Ettől érzik valakinek magukat? Önértékelési kérdés?



2020. júl. 4. 13:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Kisgyerekkorbol ered.

Ha azt nézzük, nagyanyàink egy tyukot is simàn lefejeznek.


Amelyik kisgyerek kinzasokat latott vagy annak nézesère kenyszeritették, abban nem empatia fog kialakulni.

2020. júl. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

1. badarságokat beszélsz, teljesen téves konklúziót vonsz le egy félig igaz állításból.


"Ha azt nézzük, nagyanyàink egy tyukot is simàn lefejeznek."


Ettől még nem lesz minden 'falusi jónép' szadista állatkínzó. Egyébként kínzás és tyúkvágás között azért elég nagy különbség van, megkérdezhetnéd "nagyanyáidat" például arról, mennyit hagyták szenvedni vágás előtt az állatot. Merthogy általában úgy vágják, hogy ne szenvedjen.

2020. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%

[link]


Ez érdekes, olvasd el.

2020. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy beszelek badarsagokat. Allatkinzoktol es a gyerekkorukrol olvastam hogyan lesz artatlan kisgyerekeböl allatkinzo es gyilkos!
2020. júl. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Szadista hajlamú kényszer betegség. Késztetést éreznek rá, hogy ártsanak más élőlénynek. Hajtja őket a kíváncsiság, nem tudnak betelni azzal az érzéssel, amit ez okoz nekik. Mikor már kezd unalmassá válni, új dolgot akarnak kipróbálni, méghozzá embert ölni. Így jön létre a sorozatgyilkos. Ajánlom a Dexter sorozat megnézését.
2020. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

4.


Oké, de te mást is állítottál.


"Ha azt nézzük, nagyanyàink egy tyukot is simàn lefejeznek.

Amelyik kisgyerek kinzasokat latott vagy annak nézesère kenyszeritették"


A kettő nem függ össze. Egész más dolog élelemforrás gyanánt levágni egy állatot, mint öncélúan bántalmazni. Te ezt a kettőt egybemostad.

2020. júl. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Jellemzően IQ hiányos egyedek hajlamosak ilyesmire, az IQ, EQ szorosan összefügg.

Legfőképp szexuális deviancia, a gyilkolást, kínzást szexuális kielégülésnek veszik. Szó szerint, agybetegség.


6, és a két végeredmény nem ugyanaz?


Jellemzően a vidéken nevelkedett egyének se teljesen 100-asak állatkezelési szempontból, akik előtt nyúztak, gyilkoltak állatokat.


Több fejlett országban ez már szigorúan tilos, gondolom nem a 2-essel végzett pszichológusok találták ki, hogy így legyen, volt alapja nyilvánvalóan. Kár emiatt vitába bonyolódni, ez így van és kész.

2020. júl. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
#4 + #6 Ehhez én is hozzá szólnék. Gyerekként is segítettem vágásoknál, felnőttként magam vágom őket. 1 vágás, nem szenvednek. Nem lettem állatkínzó, szeretem az állatokat. Képzeljétek, ma a 65 darab csibém miatt kellett rohangálni gyógyszerért, mert bélgyulladást kaptak. Akkor én állításotok szerint állatkínzó lennék, mert szerintetek aki elvágja a csirke nyakát, vagy ebben nől fel, az rögtön állatkínzó lesz?! És a panelban lakókkal mi van, akik nem csirkevágásban nevelkedtek, mégis a kocsi után kötik a kutyát?
2020. júl. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%
Az ilyenek élvezik, hogy egy kiszolgáltatott élőlényt kínozhatnak következmények nélkül. Felsőbbrendűségi érzéseiket erősítik ezzel. Én személy szerint súlyosan büntetném az állatkínzást.
2020. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, bocsánat, nem a 6-osnak, hanem a 7-esnek...
2020. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!