Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért ítélnek...

Egyes emberek miért ítélnek meg másokat olyan hibákért, amiket jelen esetben ők is elkövetnek? Te hogyan reagálnál erre?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, hogy a múltban hibáztak, hanem hogy olyan dolgokért szólnak meg, amiben ők is tökéletlenek. Ráadásul legyen szó barátról, vagy oszálytárs/lakótárs. Tehát nem szülő-gyerek, sem tanár-diák viszonyról sincs szó, ahol még valamennyire megszokott és érthető ez a bánásmód.


Pl. Valakivel együtt laksz és szemrehányást tesz neked amiatt, hogy zajos vagy, miközben nem jellemző rád annyira, hogy meg kellene szólni érte, máskor ő is ugyanúgy zajt csap és ő sincs mindig tekintettel másokra.

Te hogyan kezelnél ilyen helyzetet, amikor igazságtalannak érzed a kritikát? Előre is köszönöm a válaszokat!


2020. júl. 4. 14:21
 1/6 Thispain ***** válasza:
78%
Mondja ezt az, aki szintén nem a csendességéről híres.
2020. júl. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen csak kötözködni akar. Nem kell vele foglalkozni, az ilyennel így lehet a legjobban kib aszni.
2020. júl. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Akkor szoktam elmondani keményen a véleményem-lásd egy másik kérdést-amikor én már többszörösen "letettem az asztalra" dolgokat.Nem szóban, hanem fizikálisan is.
2020. júl. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a legrosszabb taktika a hallgatás! Az együtt élés kompromisszumokkal jár, nyilván ha valaki előre szól, hogy nyugalomra van pár órára szüksége, akkor nem zajongsz, de nem elvárható, hogy mindenki lábujjhegyen közlekedjen. Nem érdemes hallgatnod, ha téged is sokszor zavar, beszéljétek meg.
2020. júl. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Számomra azért is nehézséget okoz a helyzet, mert nem szívesen vitatkozom, elég konfliktus kerülő is vagyok.

Különösebben nem zavart a zajongás, inkább az igazságtalan beszólások, vagy ahogy #2-es is írta, a kötözködés.

2020. júl. 4. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokan idegből cselekszenek.
2020. júl. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!