Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szellemi fogyatékosság elfogad...

Szellemi fogyatékosság elfogadása a társadalomban, munkahelyen mennyire van jelen?

Figyelt kérdés
Sziasztok,én egy szellemi fogyatékos lány vagyok és félek.Most ettöl is félek hogyan fogalmazom meg nektek amit akarok. Nagyon nehezen fejezem ki magam,és komoly tájékózódási gondok vannak.Szeretnék elhelyezkedni de mi lesz ha pl nem veszem êszre hol kell az ajtón bemenni:bármint (megértem ha nevettek igazatok van) keresem de nem találom A MUNKAHELYI AJTÓKAT KAPUKAT, nem találom a munkaeszközt,nem tudom a feladatot vagy elfelejtem .A volt munkahelyejemen ez volt.Sokszor rossz helyzetbe kerültem ezmiatt. Aki leírná hogy tudom leszázalékoltatni magam megköszönném, meg aki tud valamit a csökkentett munkaképessêgü munkahelyekröl. Legszįvesebben megölném magam könyörgök nektek segįtsetek. :'(
2020. ápr. 29. 22:51
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Az emberek teljes mértékben elfogadják a fogyatékos barátaikat. Ha nő vagy akkor meg, abszolút semmi hátrányt nem jelent.
2020. ápr. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szellemi fogyatékosságodat orovosok állapították meg? Ha igen, akkor tőlük kell kérni, hogy indítsák el a leszázalékolási folyamatot. Több vizsgálat után, ha úgy látják nem vagy képes önállóóan dolgozni, élni,, bizottság elé kerülsz, és ott döntenek, hogy jogosult vagy a rokkantságra vagy sem.

De egy biztos. Ha elfelejted a munkát, hoyg hova kell menni, nincs az a cég aki alkalmazzon téged.

2020. ápr. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én dolgoztam de vége lett annak,igen orvos.Tehát kérjem meg az orvost hogy inditsák el a folyamatot és mondjam el a problémákat? A munkahelyre oda találok csak az épületen belül nem 100sz.os az eligazodásom. Milyen egy ilyen sérült munkahely?
2020. ápr. 29. 23:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Orvostól, vagy szüleidtől, gyámodtól(ha van olyan neked) is kérhetsz segítséget.

Kérd meg őket, hogy segítsenek találni olyan gyógypedagógusokat, akik felnőttekkel foglalkoznak. A gyógypedagógus tud munkát is keresni, segíteni kideríteni, hogy mik okozzák a nehézségeidet, illetve fejleszteni is tudja őket.

Mindenképpen kérj segítséget, mert van. Ne add fel a reményt.

<3

2020. ápr. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szülöre nem számithatok gyámom nincs,gyógypedagógust neten tudok talãn keresni. Aranyos vagy de súlyos lelki gondok vannak,a volt munkahelyen nagyon szerettem valakit aki segitett és elvesztettem ugy érzem bármikor képes lennék megölni magam,most is sírok. Roncsnak érzemmagam tehernek.
2020. ápr. 29. 23:46
 6/9 A kérdező kommentje:
Jeeves 4.5 digits memem kerlek elhalvanyodott a szemem lelkileg tudsz segiteni ha a jobaratom leszel nem akarom hogy megtegyem nagyon faj a lelkem Esta called sirni tudok nem hulyeskedem teljesen megtörtem :'(
2020. ápr. 29. 23:49
 7/9 A kérdező kommentje:
Akarom mondani kedves 4.5 kérdezö
2020. ápr. 29. 23:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocs, de a leírtak alapján maximum enyhe fokban vagy sérült, azzal meg nem fognak leszázalékolni. Az fogyatékosság elfogadottsága szerinte függ a foktól meg hogy mennyire akarják ráerőltetni az emberre.
2020. máj. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Halmiaarszen válasza:
Bocs, de a leírtak alapján maximum enyhe fokban vagy sérült, azzal meg nem fognak leszázalékolni. Az fogyatékosság elfogadottsága szerinte függ a foktól meg hogy mennyire akarják ráerőltetni az emberre.
2020. máj. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!