Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szelektív hallás ellen valami...

Szelektív hallás ellen valami tanács?

Figyelt kérdés
Nagyon válogatós vagyok, hogy mit hallok meg és mit nem. Akár üvölthetnek is mellettem, ha nem érdekel, akkor meg sem hallom. Ha beszélgetek valakivel, elkalandozik a figyelmem valami érdekesebb irányba, megszűnik számomra a külvilág és elfelejtem, hogy beszéltem valakivel, hiába beszél, szólogat, mintha másik világban lennék. Ez azért baj, mert sokszor problémáim vannak miatta. Az emberek megutálnak, tönkreteszek mindent és vezetni se tudok megtanulni emiatt. Például ma bementem a fürdőszobába, hangosan dolgozott a mosógép, de ignoráltam, valamiért, és kihúztam, bedugtam a hajszárítót és elkezdtem hajat szárítani. Tönkre is tettem a mosást. Anyám kiakadva rohant be a fürdőszobába ordítozni velem, hogy mekkora egy idióta vagyok, hát nem hallom a hangos mosógépet? És konkrétan nem hallottam, vagyis hallottam csak mégse. Nem jut el az agyamig az információ. Ez ellen van valami orvosság?

2020. júl. 4. 17:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szelektìv hallás?
2020. júl. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, szelektív hallás. Kiszűröm tudat alatt, hogy mit halljak meg és mit nem. Ha valami "nem tetszik" vagy "lehet hogy nem fontos" dolog hangot ad ki, akkor meg sem hallom ,lehet az akár fülsüketítően hangos.
2020. júl. 4. 17:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lehet kihúzni a mosógépet és bedugni a hajszárítót helyette?

Kicsit komolyabb lehet a probléma mint a szelektív hallás, ha igaz a történet.

2020. júl. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Teljesen komoly. Ment a mosógép, azért van hangja rendesen, én meg ignoráltam, felesleges információnak konvertáltam át. Bedugtam helyette a hajszárítót, fel se tűnt hogy mit csináltam. Csak arra lettem figyelmes, hogy anyám mellettem üvöltözik.
2020. júl. 4. 17:49
 5/11 anonim ***** válasza:
7%
Agysebészet. Ez nagyon nem normális.
2020. júl. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Semmi agysebészet, de egy pszichológus lehet hogy tud ezzel a helyzettel valamit kezdeni.
2020. júl. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem ennek az enyhített változata van meg, egyszerűen annyira nem érdekelnek néha a dolgok, hogy ignorálom. Ez hasznos, amikor hangos a munkakörnyezet, viszont már kevésbé, amikor a főnök monoton hangon darálja a feladatokat és én a gondolataimba veszek bele.

A mosógépes eset: gondolkozz mielőtt valamit csinálsz. Ha megtorpantál volna pár másodpercre, hogy 'mit is húzzak ki', akkor valószínűleg pillanatok alatt leesett volna a dolog.

2020. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ne is mondd! Majd szólj, ha megtaláltad a gyógymódot! Mondjuk a mosógépes tényleg durva:D
2020. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez valami figyelemzavar lehet. Nem tudom van-e rá megoldás, én is a pszichológust mondanám. Van egy ismerősöm, akinek hasonló gondjai vannak, igaz ennyire neki nem durva a dolog. Ő járt pszichológushoz, rajta nem segített semmit.. :D igaz nem ez volt a fő gondja.
2021. jan. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha ez csak mostanában kezdődött, akkor elgondolkodtató lehet, hogy esetleg áteresztő bél szindróma áll a háttérben.
2021. jan. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!