Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Depressziós lennék?

Depressziós lennék?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az elmúlt pár évben, a családom szerint el kezdtem magamba fordulni. Úgy kezdődött az egész, hogy elkezdett elmenni a kedvem attól is, hogy bárkivel elmenjek bárhova, nem szeretem ha emberek vesznek körül. És mellette pánikbeteg vagyok. Ez már odáig fajult, hogy boltba, és munkába megyek. Ha vendégek jönnének valamivel lerazom, mert nem bírom ha bérek vesznek körül engem. Ha bárhova hívtak nem mentek el. A munkahelyemen se beszélek senkivel. Voltam már orvosnál is, és ő mondta, hogy kedély javítokat kellene szednem. Hát el is kezdtem szedni, és annyit segített, hogy képes vagyok fél évente elmenni a “barátaimmal” beszélgetni, de egy óra alatt elmegy a kedvem és haza jövök. Itthon ülök szinte mindig amikor nem dolgozok. Majdnem mindent online vásárolok mert nem vagyok képes elmenni sehova. Ez 1 héten.

Hétfő: reggel 6-kor kelek, elmegyek munkába, 4-kor hazajövök, kajálol, talaritok, tv-zek.

És ez meg évek óta. Szerintetek mi bajom van? Egyedül a családommal tartom a kapcsolatot.

Köszönöm, hogy ki írhattam magamból!



2020. júl. 6. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"És mellette pánikbeteg vagyok."


Nem "mellette". A pánikbetegség egyik tünete lehet,

hogy nem mersz társaságba, tömegbe járni.

Orvos.

2020. júl. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Havonta járok orvoshoz, már 5 éve de nem segít! Arról nem is beszélve, hogy az érvényes egésségügyit sem akartam megadni...
2020. júl. 6. 22:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az a gondod, hogy nincs semmi új az életedben. Van egy rutinod, hogy elmész a munkába és hazamész TV-zni.


Azt kellene tenned, hogy elkezdesz új dolgokat csinálni mint például sport, nyílvános helyekre járás (kocsma, bár, stb is tökéletes csak beszélgess emberekkel és ott a legkönnyebb). Remélem segíthettem.

2020. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Hemi the killer ***** válasza:

Próbálj meg változtatni valamin.

Bármin lényegében, hiszen ami most van, az nem jó.

Hülyén hangozhat, de tényleg így van.

Magától ugyanis nem jön rendbe semmi.

Kezdj el sportolni, ha eddig nem tetted.

Eyébként a depresszióra a legjobb gyógyír az extrémsport, vagy egyéb élmények.

De az extrémsport messze a legjobb.

Illetve ha szarul nézel ki, akkor eddz!

Nekem bevált.

Célt ad az embernek, és ha látja a változást magán, akkor rájön, hogy ugyanígy tud bármi máson is változtatni.

De bármibe érdemes belekezdeni, amit hasznosnak tartasz, és kihívást jelent.

Az emberek közé menést én addig nem erőltetném, amíg nincs valami olyan, ami társaság nélkül is leköt.

Pláne, hogy beszélgetni sem lehet miről, ha nem történik semmi veled.

2020. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Próbáltam edzeni, de pár nap után bevallottan magának, hogy kinek is akarok jól kinézni. De az zavar a legjobban, hogy az orvosom az érvényes egszségügyit sem akarta megadni...
2020. júl. 6. 23:09
 6/7 anonim ***** válasza:
El kéne menned más szakemberhez is. Nem tudom hol laksz és milyen az anyagi helyzeted, de az életedről van szó. Ha nem kenyérre kell, akkor ki tudod köhögni a pszichológus árát. Vagy még jobb egy pszichiáterrel párhuzamosan. A magyar egészségügy sajnos nem túl jó a pszichés betegségek kezelésében. Remélem nem a háziorvosodhoz jársz amúgy havonta. Még én is többet értek a pszichológiához, mint az átlag magyar háziorvos...
2020. júl. 7. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet fura, de járok pszichiáterhez! Immár 5 éve...
2020. júl. 7. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!