Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is beteges amit...

Szerintetek is beteges amit csinálok? Depressziós lennék?

Figyelt kérdés
19 éves lány vagyok. Nagyon nagyon zárkózott és visszahúzódó. Rettegek az emberektől, félek emberek közé menni, emberekkel beszélgetni. Tartok attól hogy mit gondolnak rólam, sosem merem elmondani a véleményem. Egy senkinek tartom magam , és úgy érzem hogy engem mindenki lenéz, kinevet, kibeszél, és hogy velem senki sem akar foglalkozni.Mivel ilyen kis félős vagyok, sokan kihasználnak és nem vésznek komolyan. Az önbizalmam a béka feneke alatt, utálom magam. Barátom még sosem volt, sosem csókolóztam , bulikba nem járok. Egyetemre fogok ősztől járni, és a viselkedésem által mindenkit elűzök magam mellől. Úgy érzem, hogy velem mindenki csúnyán és mogorván beszél, és hogy senkinek sem kell egy ilyen ember az életébe mint én . Egyetemtől is félek, lehet nem leszek hozzá elég jó. Pszichológushoz kellene forduljak, vagy hogyan tudnék megváltozni?
2018. júl. 26. 12:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább szorongó vagy, és nincs önbizalmad. Igen, egy jó pszichológus sokat tudna segíteni.
2018. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
+ja és azt kifelejtettem, hogy ha megszólít valaki konkrétan lever a víz, zavarba jövök és nem tudok mit mondani,csak hebegni. Ha valami társaságban vagyok, csendben ülök , nem szólok a témához, ami már engem is idegesít. Mindig háttérben vagyok mint egy szürke kisegér, és sokaknak láthatatlan vagyok.Szeretnék váltózni, mert így egyedül és maganyosan fogok meghalni.A viselkedésem miatt lassan még a közeli barátaim is elfordulnak tőlem.
2018. júl. 26. 13:27
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel a kérdéssel meg is oldottad a problémát, mert a gyakori tele van magányos önbizalomhiányos fiúkkal, akik egy sorstársat látnak benned és már meg is kedveltek (óvatosan mert a magányos önbizalomhiányos fiúk rondák és csórók és ugye te sem akarsz egy ilyennel kezdeni)
2018. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es, a kérdést nem társkeresés céljából tettem fel, hanem , hogy valaki aki esetleg ilyen helyzetben volt/van az mit kezd ezzel a problémával . Azt ,hogy sosem volt barátom meg azért hoztam fel, mivel a viselkedésem, zárkózottságom miatt nem merek senkivel ismerkedni.
2018. júl. 26. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is hasonló vagyok, sőt, ugyanez lennék, csak lenyelem és megemberelem magam és csak élek. Kezdem elfogadni, hogy soha nem fog szeretni senki és, hogy én se fogom soha szeretni magam. Mivel én fiú vagyok, ez így is fog maradni, ugyanis ugye hozzám nem jön oda senki, azonban te lány vagy, úgyhogy nem kell félj, az egyetemen meg fog találni majd jópár fiú és lesz köztük olyan, aki közel tud férkőzni hozzád és végül lassan-lassan kialakul valami. Úgyhogy ne aggódj! Azt tudom tanácsolni, hogy mivel tudatában vagy annak, hogy azért ez elég rossz, próbálj meg változtatni rajta. Én is benne vagyok, tudom milyen nehéz, de ha én, egy méretes senki, meg tudtam csinálni, akkor te is meg fogod tudni csinálni. Hajrá! Drukkolok és sok sikert neked! ;)
2018. júl. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Rendben hátha segít. Beletemetkeztem a könyvekbe pc játékokba stb. minden amihez nem kell másik ember. Azt nem mondom, hogy boldog vagyok, segít annyira betölteni azt az ürt, hogy még nem lettem öngyilkos.
2018. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*űrt
2018. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nálam is megvolt a te korodban. Most 28 évesen már nincs jelen, visszagondolva ehhez az kellett, hogy közelebbről megismerjek néhány embert és rájöjjek, hogy igazából senki se sokkal több nálam, mindenki keresgéli saját magát és a megfelelő utat. Ugyanolyanok vagyunk mind, ugyanazokkal az alapvető célokkal, nem kell elbújnom előlük.

Ehhez viszont le kell győzni az önközpontúságot. A magaddal való állandó foglalkozást, viaskodást, hogy folyamatosan a problémáidon, a múltadon, a jövődön és csak a saját dolgaidon, önmagadon járnak a gondolataid ördögi kör szerűen. Ezt kéne tennem, erre nincs erőm, attól félek, ez a tulajdonságom rossz, azon a hozzáállásomon kéne javítanom, ezt rontottam el, azt meg úgy kellett volna csinálnom, én, én, én, én.

Kezdd el megfigyelni a többi embert! Először akár csak passzívan. Vedd észre, ahogy hibáznak, figyeld, ahogy próbálkoznak dolgokkal! Próbáld meg elképzelni, hogy mire gondolhatnak éppen (nem rólad, hanem általánosan). Nézd, ahogy sikerélményt szereznek egy eredmény elérésével, és próbáld átérezni az örömüket! Lásd, ha valaki szomorú, ha szorong, ha magányos. Találd meg ugyanazokat a dolgokat a többi emberben amiket te is át szoktál élni, és tudatosítsd magadban, hogy egyrészt nem vagy egyedül a bizonyos fajta gondokkal, másrészt pedig mindenki egyszerű mint a bot, nincs okod aggódni a beszélgetéstől. Csak emberek, mint te. Ugyanúgy örülnek, ha hozzájuk szólnak, mint te. Ugyanúgy figyelemért sóvárognak ők is, mint te magad. Add meg nekik, és te is megkapod.

2018. júl. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!