Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori ma, hogy egy...

Mennyire gyakori ma, hogy egy huszas-harmincas pár nem szeretne gyereket?

Figyelt kérdés

Én nem akarok.

Egyfelől több okből is úgy gondolom, nem lennék jó anya, másfelől nem akarom az életemet másnak (a gyerekeknek) alárendelni. Az én számomra mások az élet értelmei, szépségei.


Mennyire vagyok ritka ezzel?


2020. júl. 8. 08:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nagyon is pozitív, ha valaki felismeri, hogy nem lenne jó szülő, és nem enged mások nyomásának. Aki nem lenne jó szülő, csak megkeserítené a gyereke(i) életét, ha vállalna gyereket. Nem tudom, mennyire gyakori, de ha te úgy érzed, nem akarsz gyereket, akkor ne engedj mások befolyásának. Bárcsak a nélkülöző gyerekgyárosok is leállnának.
2020. júl. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

#10: "Nem vállal, akkor nem vállal, ez az ő döntése és ennyi, ettől nem lesz valaki több sohasem, de kevesebb sem feltétlenül, ez már csak az egyénen múlik, szintén nem mások megítélésén."

A válaszodban több megjegyzést, odaszúrást is tettél, amivel azt éreztetted, hogy márpedig a gyermekmentes az kevesebb.

Igen, szerencsére egyre többen rájönnek, hogy nem kell ilyen világba okvetlenül gyereket csinálni (globális felmelegedés, túlnépesedés, szűken vett katasztrofális egészség, oktatás, még szűkebben vett nem megfelelő családi körülmények, egészségi állapot, anyagi helyzet, egyéni igények/vágyak/életcélok)

A szerencse szó használata ugyanannyira gusztustalan, mint a sajnos szó használata arra, hogy valaki nem vállal gyereket függetlenül attól, hogy tudsz-e bármit is a kérdező előző bekezdésben megpendített szempontok menti helyzetéről.

Szó sem volt abortuszról, de igen, támogatom, férfiként is. Mindenkinek joga kell legyen eldönteni mit csinál a testével. Ha valaki gyermekszüléssel akarja tönkretenni, akkor megvan a joga, hogy megtegye, azonban aki ezt nem akarja, annak meg kell adni a jogos és lehetőséget, hogy ne tegye, még akkor is, ha valamilyen véletlen, baleset, felelőtlenség, netán erőszak útján teherbe esik.


#5

2020. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
49%

Újra 5-nek:

Kevesebb, mint kevesebbet tapasztal, nem mint emberileg kevesebb.

A sajnos szót, belátom meggondolatlanul tettem, nem tudok semmit a kérdezőről, nincs birtokomban a tudás, hogy ezt megítéljem.

Abortusz... 8. hónapban is valóban támogatnád? Ne haragudj, de az már egy szinte teljesen kifejlett emberi lény. Gyilkosság lenne elvezetni. Aki olyan későn megtenné, az nem érdemel mást, mint megvetést. Védekezzen, ha nem akar gyereket, ne pedig egy ártatlan lelket oltson ki!

2020. júl. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
40%
"Kevesebb, mint kevesebbet tapasztal, nem mint emberileg kevesebb." - Ez egyáltalán nem biztos, hogy kevesebbet tapasztal. Én például az elmúlt 17 évben munka terén többet tapasztaltam, mint azok a volt osztálytársaim, akik gyereket vállaltak.
2020. júl. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
62%
Kedves tizes. Ugyan nem az ötös vagyok, de szerintem inkább a te fajtádnak kellene elkerülnie a normális embereket, már az első kommented is undorítóan lenéző és passzív-agresszív volt, a másodikkal viszont teljesen leírtad magad. Az, hogy egyből nekiállsz sarkítani a 8 hónapos abortusszal, az csak a te szellemi szinted minősíti
2020. júl. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

10-13-as, nézd csak, idézem egy oldalról:


"Mikor kezdeményezhető a terhesség megszakítása?

1.Az abortusz csak a jogszabályban meghatározott időkorláton belül végezhető el, főszabály szerint a terhesség 12. hetéig.

- ha azt az állapotos nő egészségét súlyosan veszélyeztető ok indokolja

- a magzat orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban vagy egyéb károsodásban szenved

- a terhesség bűncselekmény következménye

- az állapotos nő súlyos válsághelyzete esetén


2.A 18. hétig elvégezhető a terhesség megszakítása, ha

- a kérelmező korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen (pl. ha kiskorú),

- a nő önhibáján kívül, egészségi oknál fogva vagy orvosi tévedés miatt nem észlelte a terhességét,

- a nő az egészségügyi intézmény vagy más hatóság mulasztása miatt lépte túl a 12 hetes időkorlátot.

Ezekben az esetekben is fenn kell állnia azonban a 12 hetes időkorlátnál meghatározott okok valamelyikének.


3.A 20. hétig végezhető el az abortusz, ha 50 százalékra tehető a magzatnál a genetikai rendellenesség vagy teratológiai (fizikai-kémiai, pl. gyógyszer, sugárzás) ártalom valószínűsége. Ha a diagnosztikai eljárás elhúzódik, a terhességet a 24. hétig meg lehet szakítani.


4.Függetlenül attól, hogy mennyire előrehaladott a terhesség, bármikor elvégezhető az abortusz, ha arra az anya életének megmentése érdekében van szükség vagy olyan magzati rendellenességre derül fény, amely a születés utáni élettel összeegyeztethetetlen."


[link]

2020. júl. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

#13: Miért tapasztalna kevesebbet? Mert nem kerül súlyos korlátok közé? 8. hónapban meg azért reálisan nézve csak súlyos esetben végeznének úgyis abortuszt.


#11

2020. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

#8as Én sokáig Budapesten éltem, most már külföldön, viszont falun nőttem fel. Általánostban 34-en voltunk az osztályban, közöttük tényleg alig van olyan, akinek ne lenne családja. Gimibe már Budapestre jártam, 33 fős osztály, 10 embernek lett gyereke (harmincas korosztály), akikkel beszélőviszonyban vagyok, ők nem terveznek, a többieket nem tudom. Az egyetemi szaktársaim közül úgy a felüknél van gyerek, sokakról tudom, hogy nem is akarnak. A szélesebb haveri társaságomban (50 ember kb, nem as szoros barátaim) 12-nek van gyereke, 10 tervez, de még nem most, a többiek egyáltalán nem akarnak. Közeli barátok közül nincs is olyan, aki vágyna rá. A kollégáimnak is kb csak a fele családos, nyilván nem ismerem mint a 200 embert, de legalább 20 emberről tudom, hogy nem vágyik rá, mert szóba került egy közös sörözésnél. Pont ezért furcsállom, ha valaki csak gyerekre vágyó párokat lát, mert én egyáltalán nem ezt tapasztalom, az én életemben a gyerektelenség ugyanannyira elterjedt, mint a szőke haj és senki nem botránkozik meg rajta vagy tartja furcsának.

4es voltam

2020. júl. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Egész egyszerűen szeretnék fejlődni a munkámban, mert találtam olyan területet, amit megszerettem. Nem szeretnék kétszer, akár háromszor több évre kiesni a karrierből, mert ez olyan terület, ahol nehéz behozni a lemaradást.

Szeretnék sportolni, a satnya testemmel főleg nagyon fontos. Sajnos az izomerőm is kirívóan kicsi és az állóképességem is. Szeretném, hogy legyen annyi időm, hogy kényelmesen, akár a párommal, akár barátokkal, akár egyedül menjek el sportolni, ne csak otthon legyen rá 20 percem. Hatékonyabb is egy hosszabban végzett sport, szerethetőbb is, ha nem otthon végzem, hanem más helyen olyasmit, ami kvázi a hobbim is.

Szeretnék (kényelmesen) gyalogtúrázni, bringatúrázni, várost nézni és pihenéskor sörözni, 8 órákat aludni (de legalább 7-et) illetve kertesházat, konyhakerttel. Van ezerötszáz hobbim.


Egész egyszerűen én nem gyerekkel képzelem el az életemet. Abban is van szépség, igen, de főleg annak, aki tényleg ezt akarja!!!!

Rettentő sok embernek volt, gyereknek van rossz gyerekkora.


Másrészt szerintem is szörnyű világ elé nézünk: túlnépesedés, környezetvédelmi problémák...


Harmadrészt azon túl, hogy nem szeretnék, nem is lennék jó anya mentális problémák miatt. Testileg is satnya vagyok, meg se érném talán, amíg érettségizik. De ha megélem is, nem... ahhoz, hogy feleség legyek is terápia kell, nem hogy még anyaság...


Negyedrészt az ösztön sincs meg bennem.

Ha ott egy gyerek az utcán és rossz kedvem van, akkor el se bírom viselni a hangját, rohangálását, visítását, jelenlétét. Ha jó kedvem van, szimplán észre se veszem.

Míg sok lány barátnőm elolvad, hogy decuuukiii, addig én észre se veszem, mit vett észre. Bezzeg ha kutya jelenik meg, engem "elvesztenek" pár percre.


Nemcsak a szülőség lehet valaki számára az élet értelme (azaz a saját életének értelme), hanem sok más dolog is.

Másrészt hány rossz gyerekkor van, Istenem...


Nem bírom a kevés alvást, nem bírom a rohanást, törődnöm kell az egészségemmel, rettenetesen nem bírom a rohanást, a percre beosztott időt.

Ami pedig nekem árt, az a családomnak is ártana (ha lenne), mert anyu most nyűgös, anyu most ok nélkül is harap, anyu most megint apróság miatt üvölt apuval, a gyerekkel --> és jön a rossz gyerekkor.



A karrierrel is biztosan össze lehet egyeztetni az anyaságot, de ahhoz olyan személyiségtípus kell. Vannak, akik azt szeretik, ha nonstop pöröghetnek, emberek veszik körül őket és nem is szeretnek amúgy leülni egy percre se. Nos, ők biztos meg tudják csinálni. Viszont náluk is csorbul valami, az tuti. Pl nem sportolnak.

Én meg laaassssúúúú vagyok, sok alvás, sok egyedüllét kell. Esetleg tudnék ezen változtatni, még több terápiával, még több tudatossággal. DE MINEK? Én ilyen vagyok. Nem hinném, hogy mindenkinek egyformának kellene lennie.

2020. júl. 8. 12:09
 20/23 A kérdező kommentje:

Miért tapasztalna kevesebbet?


Egyik hétvége például wellness, következő hétvége olyan kemény gyalogtúra, hogy hétfőn nem bírunk lábra állni, harmadik hétvége otthon feltett lábakkal, egyik fórumot olvas, másik sorozatozik.

Hétköznap mozi, borozás, squash, falmászás, kis tanulás (ha az ember szereti a szakmáját), otthon punnyadás, új hobbik kipróbálása, lelkizés egymásnak. Időben fekvés, 7-8 óra alvás.

2020. júl. 8. 12:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!