Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elfogadni a...

Hogyan tudnám elfogadni a jelenlegi életemet?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és a legtöbb kortársammal ellentétben egyáltalán nem tetszik a felnőtt élet. Szinte állandóan az jár a fejemben, hogy mennyivel jobb volt minden, amíg gyerek voltam, és bárcsak újra az lehetnék. Rengeteget nosztalgiázom a régi szép időkön, és amikor nézegetem a 10-15 évvel ezelőtti fényképeket és videókat, sokszor egy-egy könnycseppet is elejtek. Jelenleg ugyan van egy jó munkám, jó fizetéssel, illetve egy párom, akit szeretek, de ha lehetőségem lenne rá, gondolkodás nélkül beáldoznék mindent cserébe azért, hogy visszamehessek az időben. Boldogan ledobnám magamról a felelősséget, az elvárásokat, a kötelezettségeket, és lennék újra az a gondtalan gyerek, aki ezekben a napokban épp a vakációt élvezné, és naphosszat a barátaival lógna.

Bármi történik velem, tudat alatt mindjárt az az első gondolatom, hogy "régen minden jobb volt". Imádtam a gyerek és a kamasz éveimet, de amint átléptem a 20-at, onnantól kezdve egyre nehezebb lett minden. Éjjelente nagyon gyakran álmodom azt, hogy újra gyerek vagyok, és néha annyira élethűek ezek az álmok, hogy el is hiszem, hogy sikerült. Reggel pedig annál nagyobb csalódás, amikor felébredek, és rájövök, hogy még mindig felnőtt vagyok, és vár a mindennapi mókuskerék. Egyszerűen nem bírok kibékülni azzal, hogy felnőttem, és nem találom a boldogságot a jelenlegi életemben. Szerintetek mit tehetnék? Valaki volt már hasonló helyzetben?



2020. júl. 8. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem kisse befasultal, szerintem normalis dolog. Vegyel ki par nap szabit aztan mozduljatok ki a paroddal, keress uj hobbit, kezdj el tanulni valami ujat. Annyi lehetoseg van! :)
2020. júl. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kaputyitási pánik
2020. júl. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Add meg a lehetőséget te is, hogy valaki(k) ezt átélhessék, amit neked a szüleid lehetővé tettek.
2020. júl. 8. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen csak a gyerek is felnő egyszer, aztán visszasírja a gyerekkort... ez az élet rendje. Nem olyan borzalmas ám felnőttnek lenni. Jó érzés önellátónak lenni. Olykor viszont ledobhatod magadról a felelősséget.
2020. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Átérzem ezt, sajnos. Ma is gyakran nosztaligázok a régi időkön, de ma már a jelenlegi életemmel is viszonylag elégedett vagyok, mert tudom, hogy most megint olyan időket élek, amikre 5-10 év múlva szintén kellemes nosztalgiával fogok visszagondolni. Úgyhogy igyekszem kihozni a jelenlegi helyzetemből a legtöbbet.

De volt egy olyan időszakom, amire nagyon igaz volt az, amiről te is írtál. Azaz, hogy a napjaim nagy részét a múlton való folytonos ábrándozás tette ki, és nem találtam a helyemet a mában.

Jól írta az előző válaszoló: nem olyan rossz a felnőtt élet sem, csak ki kell domborítani a jó oldalát is, nem csak a rosszakat megélni. Ha nem szereted a munkád, és üresnek az érzed az életedet, az nem feltétlenül magának a felnőttkornak a hibája, csak a körülményeiden kellene megpróbálnod változtatni.


26

2020. júl. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de nem bírtam túl sokat elolvasni belőle.

A nők legnagyobb félelme, ha a pasi a múltban ragadt.

Nőjj fel, ha akarod megtalálod a boldogságot.

Csinálj minden nap valamit másképp vagy csinálj valami újat.

A szqr a melód mondj fel, érezd azt, hogy végre azt csinalhatod amit akarsz úgy ahogy akarod.

Adj magadra és élj a jelenben.

2020. júl. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ez nem olyan egyszerű...nem mondhatsz csak úgy fel a munkahelyeden, azt elő kell készíteni. Mire tanulsz valami újat, évek is eltelhetnek. Meló mellett tanulni nehéz. Az éhenhalásnál pedig még mindig jobb a mókuskerék. Sokan találják meg a boldogságot valamilyen hobbiban. Van aki a táncra esküszik, másvalaki a futásra, zenélésre, festésre, vagy a gépes játékokra. Én is voltam egyszer-kétszer görög táncon, jó is volt, csak az a baj hogy kevés volt a hely. Az a baj hogy elidegenedtünk egymástól a nagyvárosban. Régen a mindennapi élet része volt a zene. Az emberek csak úgy kiültek a teraszra banjozni , hegedülni meg énekelni.
2020. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2020. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Félreértitek, nem a melóval van gond elsősorban. Szeretem a munkám, és örülök, hogy olyasmivel foglalkozom, amiben jó vagyok. Lehetne sokkal rosszabb is.

Inkább alapvetően az a baj, hogy sokszor úgy érzem, besokallok a "felnőtt élettel" kapcsolatos elvárásoktól. Már nem tudok a szüleim háta mögé bújni, ha valaki bánt, hanem mindent egyedül, önállóan kell megoldanom, és vállalni a felelősséget a hibáimért. Nem elég, ha csak megírom a leckét, és jó jegyeket hozok haza, hanem el kell tartanom magamat.

Akik nehéz körülmények között nőttek fel, azok többnyire örülnek, amikor végre saját lábra állhatnak. Nos, velem a fordítottja a helyzet: csodálatos gyerekkorom volt, és azt kívánom bárcsak sose ért volna véget. Amennyire boldog és gondtalan voltam akkor, most annyira teli vagyok stresszel, hiszen mindig felmerül olyan helyzet, amit meg kell oldani.

Plusz gyűlölöm az idő múlását is: már látom magamon az apró ráncokat és az első ősz hajszálakat, és hogy a 18-20 éves lányok mennyivel szebbek és fiatalabbak nálam. Meg azt is utálom, hogy a szüleim egyre idősebbek lesznek. Borzalmas látni, hogy egyre csökken az életerejük, és tudni, hogy egy nap végleg elmennek. De abba is szörnyű belegondolni, hogy azok az emberek, akik egykor a fő támaszaim voltak, lehet, hogy hamarosan magatehetetlen öregemberek lesznek, akik még magukat sem tudják ellátni. Nagyon sokszor járnak efféle gondolatok a fejemben, és ezek miatt nem szeretem a jelenemet, és kifejezetten félek a jövőtől.

2020. júl. 14. 17:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, én is vagyok már 24. Kicsit furi lesz ha majd elérjük a 30-at. Csak nem rég voltam 14. Muszáj viszont megtalálni a jót is az életben, különben bele is lehetne bolondulni. Én azt vettem észre, minél inkább élménydús az életed, annál inkább lassabban telik az idő. Nyaraláskor pl. mindig lelassul. Sajnos nálam is, apukám nincs olyan jó formában, magas vérnyomással küzd.
2020. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!