Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az idősebb orvosok általában...

Az idősebb orvosok általában miért vannak annyira elszállva maguktól?

Figyelt kérdés

A fiatalabbakra nem jellemző, de az idősek "nehéz esetek".

Nálunk a háziorvossal vannak bajok, sok rá a panasz.


Igazából az állam is hibás, mert azzal,hogy minden szakorvosi vizsgálatot beutalóhoz kötöttek, igen nagy hatalmat adtak a háziorvosok kezébe.És, mint a példa mutatja, van, aki ezzel vissza is él.



Tegyük hozzá, hogy ezt a dokit szépen tömik hálapénzzel.De, ennek ellenére is gyakran bunkó a betegekkel, a véleményüket nem hallgatja meg,csak az lehet, amit ő mond.Mindig övé az utolsó szó.


Szándékosan nem akar beutalókat írni.

Voltak ebből már problémák, a beteg elment privátban ultrahangra, mert az orvos nem írt beutalót és valami bajt találtak nála.Nagy az egó , de szakmailag, emberileg meg egyáltalán nincs a toppon.



Ha valaki meg átmegy másik háziorvoshoz,hogy végig van sértve.



2020. júl. 10. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Én meg azt vettem észre, hogy a főorvosnál, csak a fiatal orvosok vannak jobban elszállva maguktól.
2020. júl. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Amikor még a ma idős orvosok végeztek az orvosin, akkor még nagyobb volt a presztízse az orvosoknak, sok helyen, főleg falun, ők voltak az atyaúristenek, a legtiszteltebb személyek, volt annak ázsiója, hogy vki orvos. A pályájuk elején többet is kerestek, ha nem közalkalmazottak voltak (pl. iskolaorvos az nem keresett jól akkor sem) - még emlékszem, hogy '90-es években hallottam valószínűleg tévéből, hogy sokszor direkt a dr. előtaggal rendelkező embereket pécézték ki a betörők, mert akkor is még nagy eséllyel találtak közülük olyat az orvosok közül is, aki megszedte magát. Főleg amúgy kisvárosokban, falun iszonyat nagy presztízsük volt.


És hát ezt meg is szokták. Főleg ha hálapénzes poziban voltak... emlékszem, a szintén orvos anyukámat a nagypapám élettársának a műtétje után kb. képen röhögte az orvos, meg fel is volt háborodva, hogy milyen kevés hálapénzt adott, "mert nekem 100.000 a tarifám, kedvesem"... 2003 környékén.


A fiatalabbak jóval rosszabb helyzetből indulnak. Nagyobb a stressz, kevesebb a fizu, több a munka, már nincs is presztízse az orvosoknak pont a botrányok miatt. És aki marad, az általában azért az etikusabb fajta, aki tényleg gyógyítani akarja a magyarokat.

2020. júl. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Miért, úgy alapjáraton az emberek egy elég nagy része nincs elszállva magától? De. Felesleges kihegyezni az orvosokra.

Inkább örülj, hogy olyan az orvosod, amilyen és nem én vagyok. Amikor mentem rendelésre, akkor mindig fogtam a fejem, hogy bírják elviselni az orvosok azt a sok idiótát, akikkel nap, mint nap találkozniuk kell. Úgy átlag 10-ből 3-4 beteg rossz időpontra vagy rossz helyre jött. 2-3 beteg úgy érezte, hogy muszáj elmesélnie a doktornak, hogy mit sütött otthon, mi van az unokákkal és hasonló dolgok. Tuti, hogy legalább 2 teljesen egészséges, hipochonder szintű ember is volt.

2020. júl. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem mind ilyen, de majdnem minden szaki (és nemcsak doki) ilyen, mert valóban/csak úgy gondolják, de ők élettapasztaltak, így szerintük lehet menőzni ezzel.
2020. júl. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal háziorvos vagyok.


A szakrendelések egy jelentős része nem beutalóköteles, urológia, sebészet, szemészet, fül-orr-gége... A beutalóköteles szakrendelések pedig nem véletlenül beutalókötelesek. A halálom az, amikor jön a beteg és követel valahova beutalót! Nem beutaló kiállító gyár vagyunk, hanem orvos! Nagyon szívesen meghallgatom a beteg panaszát, mert az a dolgom és segíteni szeretnék a betegnek, de azt, hogy kell-e beutaló azt én döntöm el, azért, mert a beteg nagyon sokszor olyan beutalót kér ami orvosszakmailag tök értelmetlen. Tipikus pl. hátfájásra a gerinc MR, hál istennek azt csak neurológus javasolhat egyébként, de az esetek 99 százalékában teljesen indokolatlan vizsgálat és a beteg rosszabbul jár, ha elkészül mintha nem (általában teljesen értelmetlen műtétekhez szokott vezetni). Szintén nagy kedvenc egy hetes mozgásszervi panasszal a rheumatológia beutaló kérés. A rheumatológus krónikus gyulladásokkal foglalkozik, tehát 6 hetes vagy régebbi panaszokkal, ha egy hetes panasszal beutalok valakit egyrészt kiszúrok a szakorvos kollégával, másrészt hülyének is fog nézni végül pedig kiszúrok azokkal a betegekkel akik tényleg oda valók arra a szakrendelésre.

Viszont amikor tényleg olyan a helyzet én fel szoktam venni a telefont és nem egyszer nyomtam be a beteget a legkorábbi szakrendelésre karhatalmilag, mert orvosilag tényleg indokolt volt (tumorgyanú stb.)


Arra az esetre pedig amikor a beteg okosabbnak gondolja magát a háziorvosánál két dolgot javasolhatok, egyrészt vagy váltson háziorvost, vagy menjen magánba. Mondjuk azt most meg kell jegyeznem, hogy messze azok a legsz.rabb kollégák akik a beteg minden kívánságát teljesítik és ész nélkül gyártják a beutalókat, ők általában szakmailag is hatalmas nullák, emberileg meg pláne.

2020. júl. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5-os, hiaba is magyarazod, mert manapsag divat ujjal mutogatni egy bizonyos csoportra. Hol a tanarok, hol az orvosok stb a rosszfiuk...
2020. júl. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6 Területileg illetékes ügyeletre írányitottak epekőves problémával. Két fiatal orvos volt szombaton délelött ügyeletben. Fekete hajú ép vizsgált valakit, barna göndör meg felküldött ultrahangra. Ultrahangon volt egy idősebb kedves nő és egy húszonéves "tanuló". Halkan mondta az orvosnő a tanulonak, hogy nézze, hogy az epekő a epecsatornából visszahúzodott. Ha nem húzodott volna vissza, a beteg (azaz én) könnyen meghalhatott volna. ... Elkösszönésnél nem tudta az orvosnő, hogy én mindent hallottam. ... Amikor lent vártam a vizsgáló elött jött a fiatal fekete hajú ügyeletes doki. Mondta fönt volt az UH-on. Közben megjött a "dokim", és hazaküldött. A fekete hajú kérdezte, hogy mikor műtenek.

Erre kérdeztem a "dokim", hogy mi most a tehendő. "Dokim" azt mondta kedden itt a rendelő melletti ajton van egy kis ablak, ott lehet jelenkezni. De nagyon hosszú várólista van. ... A fekete hajú doki meg rázta a fejét, és értetlenkedett, hogy a másik miért küld haza. Szóval pont rossz dokihoz kerültem.

2020. júl. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!