Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lépjek ki a szolgalelkű...

Hogyan lépjek ki a szolgalelkűségből?

Figyelt kérdés
2020. júl. 10. 17:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
32%

Na ezt mégis hogy érted pontosan?

Definiáld meg kérlek a szolgalelkűség fogalmát, ez miben merül ki?

2020. júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
46%

Kezdjük ott, hogy mit jelent számodra maga a szó? mert sokan fogalom zavarban vannak ez ügyben, és valójában lila gőzük nincs az értelméről, csak próbálnak a szóval a másiknak kárt okozni.


Segítek:


Szolga=segítő Szolgalelkűnek vannak azok az emberek csúfolva, akik nem önző, egoista életet élnek, hanem a környezetük minden egyes tagját segítik, emelik, és könnyebbé teszik az életüket, akár hétköznap, akár hétvége is van. Örömöt csempésznek a napjaikba, ha fáradtak megelevenítik őket, összekovácsolják az embereket, a vitákat elsimítják, és tudnak hallgatni, mikor arra van szükség.

Ezek az emberek a környezetük szeretetéből szintén emelkednek, és amit kifelé adnak, azt többszörösen kapják vissza, mind szeretetben, mind törődésben, mind odafigyelésben. sosem magányosak, és sosem unatkoznak, hanem használják a talentumukat, amiket kaptak, és gyarapítják.

2020. júl. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

2+ Szóval miért is akarsz kilépni abból ami jó, ami gyümölcsözik?ami maga az élet? Csak azért mert más vagy mint a többiek, csak azért mert számodra taszító az egoizmus, érdektelenség, önzés, nemtörődömség, figyelmetlenség, vita hegyek?


Gondolkodj már egy cseppet:D Minek akarsz beállni egy olyan sorban, ahol csak lerántanak, és megfolytanak a hidegségükkel? Ne akarj.

2020. júl. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

2-es, azért egy másik nézőpontból szolgalelkű az az ember is, aki soha nem áll ki magáért, és képes szemet hunyni olyan dolgok felett is, amik ellenkeznek az ő értékrendjével/akaratával. Emellett tényleg csak mások jóllétével foglalkoznak, a sajátjukkal nem, de ez egészségtelen hosszú távon.


Ha így nézzük, ebből csak úgy lehet kiszabadulni, ha az ember igenis felvállalja az érzéseit, és megtanul nemet mondani bizonyos szituációkban.

2020. júl. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kedves 4es megelőztél, pont erre gondoltam.
2020. júl. 10. 18:10
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyes vagyok.

Én értem, hogy ezeket jelentheti, csak most azt honnan tudjam, hogy a kérdező mire gondol. Nem vagyok mentalista. Viszont akkor visszatérve a kérdésre.

Meg kell tanulni nemet mondani. Eleinte nehéz persze, meg más megsértődik. De ha ezzel foglalkozol, hogy másnak rossz érzés, akkor foglalkozz azzal is, hogy neked rossz érzés. Tudom közhelynek hangzik, de először meg kell tanulni szeretni és tisztelni saját magad, más addig nem fog tisztelni ameddig ez nincs így.

Ha nem mondasz nemet olyan dolgokra, amik neked egyértelműen rosszak, mások észreveszik, és nem haboznak kihasználni téged.

Persze a ló másik oldalára sem kell átesni és mindent zsigerből elutasítani.

De vegyünk egy példát: csináld meg a kollégád munkáját, mert akkor ő lazít és kap fizetést, amennyit te. Megkér rá, ha nemet mondasz, megsértődik. (Tök jogtalanul). Szerintem látod, hogy nem kell senkinek erre igent mondania.

Gondold végig így: xy ezt és azt kérte tőlem. Ha én kérném ezt xytól, mi lenne a reakciója? (Valószínűleg az, hogy nem.) Akkor én is azt mondom, hogy nem.

2020. júl. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

4+ kérdező:


Olyannak tűnök aki sosem nyitja ki a száját,vagy sosem áll ki magáért ha igazságtalanságot tapasztal?:D


Ne tévedj ekkorát:D 2+3-as voltam.

2020. júl. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
7+7 Tudok nemet is mondani, ha kell.Sőt, akkor tudok csak igazán.
2020. júl. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Noh, elköszönök, megyek szolgálni=takarítani, mindenkinek további jó szórakozást:)
2020. júl. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7-es, honnan tudhatnám, hogy milyen ember vagy? Én a kérdésre válaszoltam, nem pedig téged minősítettelek...
2020. júl. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!