Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire érzékenyek az...

Miért ennyire érzékenyek az emberek ha messengeren való beszélgetésről van szó?

Figyelt kérdés

Most konkrétanaz adás vételi dolgokra gondolok. Olyan szinten érzékeny majdhogynem az összes ember, hogy mindig attól rettegek, hogy jaaj meg ne sértődjön és aztán nem válaszol majd.


Sztori: Hírdetés a marketplace-en: karbon verseny bicó kormány alkatrészek és csomó pedál hagyatékból.


Király. Ráírok, hogy érdekel a kormány. Megbeszélünk mindent, átutalom neki, elpostázza, itt van megérkezett nagyszerű. AZtán. kérdezősködik, hogy minden rendben van-e. Én mondom, hogy igen köszönöm!

Aztán tovább kérdezgetek: írtad, hogy vannak még pedálok is. Milyenek vannak? Csak küld egy képet. Aztán én tovább kérdezek: És a többi alkatrész" mit takar? azokról is küldenél képet?


Na és itt már megállt a dolog. látta, de nem válaszol. már hetek óta.



És ez nem az első eset. szinte folyton ezt csinálják. Kérdeznem kell, mert úgy írták a hírdetést. Kérdezek ,de sértődés a vége. Hát ő akarja eladni nem?



Mi bajuk?


Vagy ha csak annyit merek kérdezni, hogy és milyen más dolgaid vannak még? már ennyitől is a 90%-uk nem válaszol.


2020. júl. 13. 01:53
 1/8 A kérdező kommentje:

Ja meg mégegy fajta sztori:


kérdezek valamit az eladótól, pl van-e ilyen és ilyen padálja a bringához. Visszakérdez, hogy milyen? A vagy B csatlakozós? én mondom, hogy A.

Erre ő írja vissza, hogy rendben holnap megnézem. Ezt este 22:45-kor írta.


Természetesen másnap nem nézte meg. 3 nap múlva ráírok, hogy Váltókarjaid nincsenek véletlen?


Ezt látta, de nem válaszol. ÉN!! várok arra, hogy megnézze másap, aztán mivel nem válaszolt, ezért ráírok, hogy legalább észben tartsa, erre nem is válaszol.


Ilyenekkel mit lehet kezdeni?

2020. júl. 13. 02:12
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Marmint ok felraknak EGY adott holmit eladasra, te meg utana konkretan leltatoztatod oket, hogy amugy mijuk van meg? En sem valaszolnek. Az van, amit meghirdetek. Pont.
2020. júl. 13. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
5%

Szerintem teljesen normális egy üzletben is, hogy ha valami nincs kirakva, de nekem szükségem lenne rá, akkor megkérdezem és az eladó válaszol, van vagy nincs. A Marketplace is üzlet, csak online, tehát ha több fajta cuccot árul bicajhoz, akkor feltételezem, hogy esetleg talán olyanja is van, ami nincs a képeken és egyszerűen megkérdezem, ő pedig normális ember módjára válaszol: van vagy nincs.

Elég hülyén nézne ki, ha egy üzletben az eladó azt válaszolná, hogy megnézi, majd onnantól kezdve egy árva szót nem szól az érdeklődőhöz.

2020. júl. 13. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

En a 2# vèleményén vagyok.


Forditva is utàlom, ha megveszek vagy erdekel vmi hirdetett termék, akkor elkezdik ràmtukmàlni a többi dolgaikat. Es ezrn megy a téma hogy NEKEM kellemetlen ha el kell utasitgatnom nem az màr nem kell nem fèr a keretembe de azert egy honap mulva megint megkerdezi es en nekem kinos.


En szeretek a tàrgynàl maradni.

2020. júl. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha elado lennék sem örülnék annak ha folyamat irnom kene nem olyanom nincs vagy van de nem elado talaln egy honap mulva lesz, meg stb.

Amit àrulok felrakom es viszlat

2020. júl. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

De emberek! oda van írva, hogy meg még sok alkatrész!!!

AZokra kérdezek rá!

2020. júl. 13. 12:25
 7/8 A kérdező kommentje:

De ezek alapvető emberi beszélgetések. Miért nem képesek válaszolni? Nem kell folyton írogatni, hogy ez van, az nincs, azok vannak stb.

Egy dolgot kérdeztem. Ha csak érdeklődésből is megkérdezik tőlem, hogy miket szeretek csinálni akkor elmondom. Pl adás vétel után rákérdez, hogy hol bringázok, versenyszerűen stb, magam szerelem-e. ilyenek.

2020. júl. 13. 12:40
 8/8 anonim ***** válasza:
4-5# leírta, hogy több minden van meghirdetve, tehát ezzel foglalkozik az eladó. Nem értem én sem, hogy miért nem szabad kérdezni.
2020. júl. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!