Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik úgy vették fel a férjezet...

Akik úgy vették fel a férjezett nevüket, hogy "Kovács Zoltánné", vajon miért döntöttek úgy?

Figyelt kérdés

Csak érdekelne, mert nekem mindig olyan érzésem van ettől, hogy a nő megszűnik, mint "Nagy Piroska" és mostantól ő lesz a kovács-zoltánné...


Csak érdekelne ennek az érzelmi töltete, összetartozás vagy birtoklás vagy miez ?


2020. júl. 14. 11:39
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
90%

Második házasságom. Elsőnél felvettem a volt férjem családnevét, hosszú sztori, annak is oka volt. (Nagy Piroskából Kovács Piroska.) Na most az bután néz ki, ha megtartom, miközben már más a férjem. Az is, ha visszaveszem a lánykori nevem, ha már válás után se tettem.

Viszont nem olyan nevünk van, hogy Kiss és Piroska. Ha felveszem a második férjem nevét, nem lehet kimondani. (Mint pl.Baudentisl Gvendolin). A két családnév együtt túl hosszú, nekem pedig rengeteget kell aláírni. Így maradt a Kovács Zoltánné forma. Kovàcsné Piroska formában használom mindenhol, így ki is lehet mondani, de hivatalosan nem lehet így felvenni.

2020. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
58%
Biztos le leszek pontozva, de én úgy látom az én ismerőseim között hogy az olyan csúnyácska lányok, nők veszik fel mostanában így a férjük nevét, akik mellveregetve akarják mutatni hogy mindenki lássa, illetve bemutatkozásnál hallja és tudja rögtön hogy "elkeltem, feleségül vettek"!
2020. júl. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
12-es, igen, ezt nem akartam leírni :D de én is így látom
2020. júl. 14. 12:10
 14/39 anonim ***** válasza:
85%
Fogalmam sincs. Régen oké,hogy ez volt az elvárt ,de engem nagyon zavarna ha kvázi nem lenne keresztnevem .
2020. júl. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
75%
10: Ez elég szomorú, ha valaki csak így tudja kifejezni :S
2020. júl. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
60%
Na ez akkor a legszebb, ha pl. Kovács Zoltán Béláné :D Volt egy ilyen kolléganőm és mikor regisztrálni kellett egy oldalon, a keresztnévhez beírta, hogy Zoltán, az utónév pedig a Béláné :DDD
2020. júl. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
75%
Én semmilyen formában se vettem fel a párom nevét, gyerekek mindkettőnk vezetéknevét megkapják majd, kötőjelesen. Férjem szerint is így fair. Nem is akarta hogy felvegyem a nevét.
2020. júl. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
25%

Mert ez egyèrtelmüen férjezett név.

Mert pl a Nagy-Kovàcs Elvira, es tsai pedig nem lenne az

2020. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

És ha a gyereket, Horváth-Kovács Piroska, vagy Horváth-Kovács Zolika megházasodik?


Akkor Nagyné Horváth-Kovács Piroska lesz vagy???

2020. júl. 14. 12:36
 20/39 A kérdező kommentje:
gyereketek *
2020. júl. 14. 12:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!