Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy olyan valaki aki dolgozik...

Egy olyan valaki aki dolgozik egy csomót szinte minden nap, valószínűleg lenézi azt, aki meg nem dolgozik semmit mostanában?

Figyelt kérdés
2020. júl. 14. 17:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
A munkanélkülieket -ismerve hazánkat, és a helyzetet- nem nézi le értelmes ember. Még akkor sem ha korábban pont az az ember nézte le aki most munka nélkül van, és ő állásban.
2020. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Általában azok viselkednek így, akik még a "régi rendszer" begyöpösödött hívei, azaz "dolgozz amíg meg nem szakadsz, dolgozz, mert csak így ér valamit az életed, ha nem dolgozol tróger naplopó vagy". Az ilyen emberek számára csak a (fizikai) munka az értékmérő, minél nehezebb és sz@r@bb munkája van valakinek, annál nagyobb mintapolgár.

Tipikus példa erre egy idősebb rokonom, aki fiatal korától egészen nyugdíjig takarmányt zsákolt a TSZ-ben. Állandóan leszólja az én munkámat, hogy "jajj micsoda úri módi irodában üldögélni és pötyögni a gépen, az nem munka". Szerinte az az igazi munka, amikor hajnalban kell, és egész nap megszakadsz, aki pedig szellemi munkát végez, az csak lábat lógat. Amikor pedig kiderült, hogy ezzel a "láblógatással" mennyit lehet keresni, na akkor akadt csak ki igazán :D

De van egy másik rokonom, aki tőzsdézik, na őt méginkább leszólja, hogy nem dolgozik. Látszik rajta amúgy, hogy irigy amiért neki egész életében szívnia kellett, más pedig jól meg tud élni a tudásából.


Szóval akik lenéznek másokat szerintem főleg azért csinálják, mert elégedetlenek a saját munkájukkal, ahol széthajtják magukat minimálbérért, míg a másik fele annyi idő alatt többször annyit keres, és ehhez megszakadnia sem kell. Persze más a helyzet, ha ez egy családon belül, egy háztartásban élőkkel fordul elő. Ha pl az egyik testvér azért gürizik, hogy segítse a szülőket, a másik meg egész nap csak henyél és eltartatja magát, akkor jogos, hogy lenézik, és sérelmezik ezt.

2020. júl. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

En dolgozom ugyan de engem azert is lenéznek ha hétvégén bàtorkodom pihenni.

Apa anya munkamàniàs vàllalkozok heti 7 napnol 7 et dolgoznak, de ha nem, akkor a hàzat/kertet stb renovàljàk (amugy elvàltak de külön külön ugyanazt csinàljàk)

Tesom gyereket nevel hétvégén sem ül le.

Exeim:

Egyik falusi gondolkodasu minel több maszek kell munka mellé, lusta diszno aki hetvegen nem csinal semmit. Szabàlyosan nem ülhettem le naluk mert segitseg ezt meg azt.

Masik exem: hetvegente maszekolt es kiküldött az àgybol hogy ne aludjak reggel, fözzek vagy akàrmi

Harmadik exem folyamat seftelt illegalisan, röhögte az egész rendszerem, hogy 5 nap 8 ora munka hetvege szabad, ö meg itt ott üzletelt kötetlenül abszolut, es en voltam a szemében a tré, mert ö x szer annyit szedett össze mint én es kiröhögi a munkabèrt is eleve.

Olyan kb még életemben nem volt hogy ne dobja ràm bàrki a lelkiismeret ha hétvègén ne csinàlnék semmit.


Es ez csak hétvége...

2020. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én szarok másokra, de magamhoz közel inkább olyanokat tartok, akik számára hasonlót jelent a munka. És nem röhög ki azért, mert nekem dolgoznom kell és szeretem is a munkámat
2020. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A magam nevében nyilatkozom: nem, dehogy nézem le!


Se azt, aki megpróbál elhelyezkedni, csak nem megy neki,

se azt, akinek van elég pénze és úgy döntött, lébecol,

se azt, akiről csak hiszik, hogy nem dolgozik kőkeményen (robotol a háztartásban és a gyerek mellett, és nem akar erre ráduplázni egy munkahelyen),

se azt, aki nyugdíjas, és már megtette a magáét.


Akiktől kiakadok:

- azok az emberek, akik nem tesznek le semmit az asztalra, celebek, szelfizők, magamutogatók, olyanok, akik arról készítenek videót, ahogyan megesznek egy ételt, és ettől sztároknak képzelik magukat. Nulla hozzáadott értékhez irtó nagy arc párosul - na ez az, amit nem bírok,

- meg azok az emberek, akik nyafognak, hogy nem találnak munkát, de nem is keresnek, vagy piszlicsáré kifogásokkal nem fogadják el a felajánlott állást.

2020. júl. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!