Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek ha a szép embereke...

Szerintetek ha a szép embereket hirtelen átraknák egy átlagos vagy csúnya ember testébe, kinyírnák magukat?

Figyelt kérdés

Fel tudnák dolgozni a váltást, azt, hogy korábbi életminőségük, élvezeti és örömszintjük jelentősen lecsökken. Ezeknek az embereknek az életük akörül forog, hogy ők szépek. Mindig amikor önbizalmi gondjaik vannak, csak belenéznek a tükörbe és máris helyére áll minden.


Szerintem jó eséllyel nem. Nektek a mi a véleményetek.


2020. júl. 14. 20:44
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Szépnek képzelnék magukat, nem szoknák meg egyhamar a külsejüket, az önbizalom nem vész el egyhamar.
2020. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a véleményem, hogy rosszindulatú a feltételezésed, miszerint a szép ember csak értéktelen, üres és felszínes lehet. Egyébként rengeteg jó külsejű ember van, akinek kevés az önbizalma, nincs helyén az önértékelése. Ez teljesen személyiségfüggő ki hogyan reagálna.


Azt csak halkan megjegyzem, hogy irgalmatlanul csúnya emberek is léteznek, akiknek iszonyatos önbizalma van és nagyon szépnek tartják magukat. Velük mi a helyzet? Mi történne egy ilyen emberrel, ha szép testbe kerülne?

2020. júl. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg kevesbe torzult el a szemelyiseguk ahhoz, hogy kizarolag a kulsejuk lenne minden alfaja es omegaja.
2020. júl. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb gyönyörű ember, akit ismerek, teljesen átlagos és normális személyiség. Vagy nincsenek tisztában azzal, hogy szebbek, mint az átlag, vagy természetes nekik, és nem foglalkoznak a kinézetükkel. Szóval azt gondolom, hogy ha egy átlagos/csúnya ember testébe tennék őket (vagy mondjuk egy baleset során eltorzulna az arcuk/testük), akkor gyorsan megszoknák.
2020. júl. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azt lenne a legnehezebb elfogadniuk, hogy megcsúnyultak. Sokan emlegetik, hogy szép emberként senkit sem érdekel, hogy ők esetleg okosak is vagy kedvesek, és tényleg, a szépségük ezeket néha felülírja.


De kirívóan szép emberek esetén gyakran találkozom azzal, hogy van egy bunkó, lekezelő stílusuk, és kijelentik: én ilyen vagyok! Csak nem tudják, hogy ezt a többi ember azért tolerálja, mert ők szépek. A csúnyáknak meg nem tolerálják.


Nem tudják, mennyi ember van, aki azt hiszi, hogy aki csúnya, az buta is, és annak nem lehet igaza a vitában. Vitatkoztam (hm, csak próbáltam) már olyan kulturálatlan emberrel, akinek az volt a végső "érv", hogy ha neki olyan ronda gyereke született volna, mint én, megfojtotta volna, úgyhogy kussoljak és tudjam a helyem. Azt sem tudják, milyen az, amikor van egy 30 fős csapat, köztük 2 igazi bombázó. És a bombázóknak a főnök mindig, minden körülmények között, minden vitában igazat ad, te meg ott vagy a másik oldalon a többi 28 emberrel, és tehetetlenséget érzel, mert ésszerűtlen döntések születnek. Nekik lehet késni, neked nem stb. Az átlagos vagy csúnya ember szava kevesebbet számít.


Még egy durva pont: ha egy csúnya embert molesztálnak, azt a szépek nem fogják elhinni. Mert ugyan ki is találhatná vonzónak, biztosan csak hazudik az illető, és feltűnési viszketegségben szenved. Ha hirtelen a másik oldalon találnák magukat a szépek, nem lenne könnyű lecke.


De csak azok ölnék meg magukat, akikben már amúgy is benne volt ez a hajlam.


Hú de keserű poszt lett :D A legjobb barátnőm igazi csodált szépség, teljesen normális, megértő, kedves, odafigyel az emberre és tele van szeretettel és életörömmel, és soha nem hagyja cserben az elesetteket. Szóval szeretném jelezni, hogy a fönti rész, amelyik az erőszakosabb természetű szép emberekről szólt, egy kisebbségre vonatkozik ezen az embercsoporton belül.

2020. júl. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
64%
Én ronda (nő) vagyok, tapasztalva ennek minden lehetséges negatív velejáróját. A szép nők ezt nem tudnák elviselni. Nem feltétlenül ölnék meg magukat, de ugyanolyan frusztráltak, meg- és elkeseredettek, depressziósak lennének, mint én, ez 100%. Csak mivel nem jártak ugyanebben a cipőben már egészen kicsi gyerekkoruktól, nem élték át mindazt, amit én és a hasonló szerencsétlenek, addig könnyen magyaráznak, hogy ők aztán neeem, meg hogy minden csak hozzáállás kérdése stb-stb.
2020. júl. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

2


Igen vannak kivételek de van egy jól megfigyelhető trend.


A szép emberek már gyerekkorban sok figyelmet kapnak a semmire, akkor is dicsérik őket ha rosszat tesznek, és emiatt nem éreznek kényszert arra, hogy belsőjüket is fejlesszék. Ezért üresek maradnak, és kicsit gonoszak is, hiszen ritkán szidják meg őket.


Ezzel szemben egy csúnya embernek komoly túlélési technikákat kell elsajátítania ha nem szeretné, hogy teljesen megsemmisítsék. Így keményen rágyúr a belsőjére, és igen, sajnos gyakran alávetett szerepbe kerül a szép emberekkel szemben.

2020. júl. 15. 11:18
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg pont olyan arányban van az általad említett embertípus a csúnya, az átlagos és a szépek között is, viszont te csak azt figyeled, mikor a szépek viselkednek így.
2020. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mivel minden emberrel megtörténik(megőregszik), És nem jellemző bizonyos kor után a tömeges öngyilkosság igy valoszinü nem lenne ilyen.
2020. júl. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!