Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gáz az, ha valaki...

Mennyire gáz az, ha valaki 26,5 vagyis majdnem 27 évesen fejezi be az egyetemet és ebben a korban kezd el dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy elmentem érettségi után egy 2 éves OKJ-ra, de nem tetszett, azért elvégeztem és kitaláltam, hogy egyetemre akarok menni. Felvételiztem, de ahova szerettem volna első helyen, oda nem vettek fel, csak a másodikra. Oda beiratkoztam, de az egyáltalán nem tetszett és otthagytam. Újra felvételiztem és sikerült bejutnom arra a szakra amit akartam.

Most vagyok így 22. De ha csúszàs nélkül elvégzem, akkor is leszek 24 éves mire elvégzem. Viszont el szeretnék menni utána mesterképzésre is, nappalira. De nem merek, vagyis szégyenlem magam a korom miatt, meg hogy 3 évet kidobtam az életemből.

Más dolgozik már 18-20 évesen, építi az életét, már kocsija van, barátnője, gyűjt a lakásra, én meg ott leszek 26 és fél évesen( de kerekítsük inkább 27-re) úgy, hogy sehol sem tartok még az életben. Az egész fiatalkorom erre ment el, hogy egyetemre meg OKJ-ra jártam.



2020. júl. 14. 21:26
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem egyforma az életünk.

Van,aki sokkal később kezd el dolgozni.

Pl valamilyen betegség miatt.


Ha a nyugdíj miatt parázol,hát őszinte leszek,a mai fiataloknak 65 éves korukra jó eséllyel nem lesz meg 40 év munkaviszonya.

Valószínűleg át fogják alakítani a nyugdíjrendszert is,mire te leszel nyugdíjas.


Másrészt,ha képzed magad az csak jó,mert jobb fizetésed lesz,fizethetsz magánnyugdíjat is majd,vagy félretehetsz.


A szocializmus véget ért,van,aki 40 évesen fog tanulni,új dolgokba belekezdeni,mert rákényszerül.

2020. júl. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként túlzottan rágörcsölsz a dolgokra,abból is látszik,hogy nem egész számban adod meg az életkorodat:)
2020. júl. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

En kb ugyanebben a helyzetben voltam, 23 evesen mentem nappalis szakra. 20 evesen erettsegiztem, 1 evet kihagytam, 2 eves OKJ-t csinaltam, utana jelentkeztem egyetemre. Most vagyok masodeves.

Persze, az a resze igaz, hogy az ember ilyen idos korra rajon, mit szeretne tanulni, es ez tok jo. De nem ilyen rozsaszin am ez az egesz. Sok mulik a csaladi hattereden. Mennyire tamogatoak anyagilag/erzelmileg a szuleid? Az enyem nagyon orult mikor felvettek, lehetett velem dicsekedni, de egy ido utan megunta, es elkezdett csesztetni, hogy "25 evesen meg en tartalak el" meg celozgat, hogy "XY-nak mar megszuletett az unokaja", stb. Ja igen, az is eleg frusztralo am, hogy az osztalytarsaid nagy resze mar 1-2 eve vegzett, dolgoznak, a parjukkal utazgatnak, elvezik az anyagi fuggetlenseget, par helyen mar eljegyzes is volt. Te meg, ha ossze is jon egy randi, akkor a csaladtol kell penzt kerj ra (tegyuk fel, hogy nem kapsz osztondijat).

Az en szakom eleg nehez, idom nem volt mellette dolgozni, plane, hogy bejaros vagyok. De ha neked van ra lehetoseged, akkor probalj mindel tobb munkatapasztalatot gyujteni mellette, mert ez manapsag sokkal fontosabb, mint a vegzettseg.

2020. júl. 15. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ez attól is függ, mit tanulsz. Mert oké, orvosi mellett nem nagyon lehet elmenni melózni a gyakorlatok miatt, de MSC-t miért nem akarod munka mellett csinálni?


Én szegény családból jövök, nem járhattam "csak" egyetemre, muszáj volt dolgozom érettségi óta, mellette csináltam meg egy OKJ-t és egyetemet is. Levelezőn. Oké, ez "csak" gazdasági szak volt, szóval úgy-ahogy meg tudtam oldani. Egyébként igen, baromi nehéz és stresszes volt, de azt is tudtam, hogy senki nem fog megdobni pénzzel, senki nem ad majd lakást vagy önerőt hozzá, tehát csak az lesz, amit megteremtek magamnak. Vagyis ketten a férjemmel.


Na most, így 27 éves koromra már rég együtt éltünk, összeházasodtunk, a lakásvásárlás és baba következett. Van jó melóm is. Nem tudom elképzelni, hogy 27 éves koromig úgy éljek, mint egy gyerek, a szülőktől ilyen mértékben függve.

2020. júl. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
61%

Nyugi én is akkor végzek kb. Hasonlóan elpazaroltam 3 évet.


Viszont úgy vagyok vele, hogy sokkal jobb az általad szeretett szakmában elhelyezkedni még ha később is teszed.


Azaz az soha se tántorítson vissza, hogy idősebb vagy mint a szakondon lévő átlag kor, mert ugyan oda juttok.


Az később meg már lényegtelen, hogy az időben végző, mondjuk 33 évesen vesz saját házat, de te meg 36 évesen.


Vagy neki már 25 évesen lehet lesz gyereke, de neked csak 28 évesesen.


Lehet lemaradsz 3 évet, de ha jobban belegondolsz annyira nem is számít.


"Más dolgozik már 18-20 évesen, építi az életét, már kocsija van, barátnője,"


Barátnőd neked is lehet attól függetlenűl mikor végzel az egyetemmel. Nagyon sokan az egyetemen találják meg a párjukat.

2020. júl. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
87%

“Mert oké, orvosi mellett nem nagyon lehet elmenni melózni a gyakorlatok miatt“


Hogy mi van?😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😅😅😅😅😅😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Igen. Mi a gyakorlatok miatt nem tudunk menni dolgozni.😅Véletlenül sem azért, mert több ezer oldalt kell megtanulni nagyon rövid idő alatt LATINUL.


Ráadásul az élet itteni néhány embernél úgy néz ki úgy működik, mint egy számítógépes szimulátor. 🤣Ha 10 év késéssel végzed el, akkor 10 év késéssel lesz autód, házad. Végem🤣🤣🤣🤣🤣 eskü

2020. júl. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

16# Bocs, de ha 3 évvel később kezdesz el keresni és lakástakarékba félra rakni akkor valószínűleg 3 évvel később lesz házad.


Az autó meg nem feltétlenűl, mert az kis költség, azt első fizetésből megveheted akár, ha még otthon laksz.

2020. júl. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

“ Bocs, de ha 3 évvel később kezdesz el keresni és lakástakarékba félra rakni akkor valószínűleg 3 évvel később lesz házad.”


Hiába végzed el 3 évvel előbb az egyetemet, ha hülye vagy az élethez, akkor hülye és menthetetlen vagy. Erre apám a tökéletes, superior példa.

Lehet, hogy aki később végezte el, jobban tud érvényesülni, mint te és akkor kitörölheted a hátsóddal azt a 3 év előnyt. Lehet, hogy te most 3 év szakmai tapasztalattal 5 ezer forintos órabéren vagy, ő viszont rögtön elhappolt kezdőként egy 6 ezer forintos órabéres állást egy multinál, ami egy év szakmai tapasztattal 10 ezerre emelkedik. Tíz év múlva lehet már le is körözött téged kb. ötször. Szóval az élet rohadtul nem arról szól, amiről ti hablatyoltok (bár nem tudom hány évesek vagytok). Az élet rohadtul nem számítógépes szimuláció (amit a #16 írt).

Mint írtam (én vagyok a #8) apám 35 évesen nagy szenvedések árán, a poklok poklát megélve elvégezte. Hozzá képest sehol nincsenek azok, akik kb. 24 évesen végezték el. Sem szakmailag, sem anyagilag, semmilyen szinten, nagyon jól élünk.

2020. júl. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

18# Ha jártál komolyabb Msc közelében és valaha végeztél akármilyen kutatómunkát tudhatod, hogy nem marginális példákból vonunk le következtetést és főleg nem kezdünk olyan mondatokat, hogy "Lehetséges, hogy ....".


Tegyük fel hogy kiemelkedő ember a kérdező, attól még 3 év késéssel indul neki az életnek. Önmagához képest 3 év késésben lesz. Lehet másokhoz képest nem lenne lemaradásban, de önmagához képest igen.


Azaz 3 évvel később lesz saját lakása, háza vagy akármilyen nagyobb értékű dologa, mintha rögtön erre a szakra ment volna, mert 3 évvel később kezdi el keresni a pénzt.


Megint ... erre lehet mondani, hogy "Lehet hogy így ezzel a késéssel olyan eseménysorozatokat indít el, hogy megnyeri a lottót, vagy meglátja a tökéletes lehetőséget egy sikeres vállalkozás elindítására".


... de ez a "lehet hogy" kezdetű mondatok semmit mondóak.

2020. júl. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

#19

3 év késés semmi, ha 60 éves koráig fog dolgozni. Az alatt a 3 év alatt pedig rájöhetett egyest-másra, kitalálta mit akar elérni az életben és nem hagyott ott 1-1,5 év után egy egyetemi szakot, mert rájött, hogy nem azt akarja.

2020. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!