Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gáz az, ha valaki...

Mennyire gáz az, ha valaki 26,5 vagyis majdnem 27 évesen fejezi be az egyetemet és ebben a korban kezd el dolgozni?

Figyelt kérdés

Úgy volt, hogy elmentem érettségi után egy 2 éves OKJ-ra, de nem tetszett, azért elvégeztem és kitaláltam, hogy egyetemre akarok menni. Felvételiztem, de ahova szerettem volna első helyen, oda nem vettek fel, csak a másodikra. Oda beiratkoztam, de az egyáltalán nem tetszett és otthagytam. Újra felvételiztem és sikerült bejutnom arra a szakra amit akartam.

Most vagyok így 22. De ha csúszàs nélkül elvégzem, akkor is leszek 24 éves mire elvégzem. Viszont el szeretnék menni utána mesterképzésre is, nappalira. De nem merek, vagyis szégyenlem magam a korom miatt, meg hogy 3 évet kidobtam az életemből.

Más dolgozik már 18-20 évesen, építi az életét, már kocsija van, barátnője, gyűjt a lakásra, én meg ott leszek 26 és fél évesen( de kerekítsük inkább 27-re) úgy, hogy sehol sem tartok még az életben. Az egész fiatalkorom erre ment el, hogy egyetemre meg OKJ-ra jártam.



2020. júl. 14. 21:26
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
0%
20# Igen, pont ezt írtam, hogy a 3 év késés semmi az eredeti kommentemben. :D
2020. júl. 15. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azaz 3 évvel később lesz saját lakása, h"


Az élet nem lineáris. Egy jó szakkal, motivációval, szorgalommal rövidebb idő alatt sokkal tovább juthat.

Te komolyan azt hiszed, hogy attól lesz több pénzed, hogy nem tanulsz, hanem rögtön nekiállsz dolgozni? Jó szórakozást a gyártósoron :D

2020. júl. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell undorító módon kiforgatni az embernek a szavait? Ki beszélt itt lottózásról?

Szóval bárki, aki 3 évvel később végez el egy egyetemet, az 3 évvel le van maradva -logikád szerint- .

Az meg véletlenül sem merülhet fel, hogy amit az egyik megkeres 3 év alatt, a másik, mivel okosabb az életben megkeres 1,5 év alatt....ÁÁáhhhh...

Milliárd olyan esetet láttam, hogy később végezte el az egyetemet (sokkal több, mint 3 év volt a késés) és sokkal többet ért el a szakmájában.

2020. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Az ,hogy 3 évvel le lenne maradva .... max a saját terveihez képest. De az alatt a 3 év alatt sem otthon meresztette a kis valagát a Kérdező. Még ha járt is olyan szakra amivel nem fog foglalkozni legalább kipróbálta. Vannak páran akik amúgy sem abban a szakmában helyezkednek el amit tanultak. Lehet ,hogy más 3 évvel korábban kezd el dolgozni és lehet ,hogy a Kérdező olyan területen kap állást ahol jobban indul mint az aki már 3 éve dolgozik. Persze az ilyenhez talpraesettség és némi szerencse is kell ,mert a “lehet ,hogy...”-okra nem lehet építkezni.
2020. júl. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Csókay András 33 évesen végezte el az orvosit, ma a magyar idegsebészet első számú embere.

[link]


Úgyhogy Mrs. Elkésett háromév feldughatod a seggedbe azt a nyomorult három évet. Hiába végzed el hamarabb, ha kint a nagybetűsbe meg egy utolsó kis senki nyomorék vagy.

2020. júl. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Én novemberben leszek 22, és idén kezdem az egyetemet, számításaim és terveim szerint bőven 30 fele közeledek én is, amikor majd végleg kiszállok az iskolapadból, és nem tervezek emiatt szégyenkezni :D javaslom, te se tedd, hanem menj a céljaid felé úgy, ahogy neked tetszik, hisz ez a te életed és a te jövőd.
2020. júl. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
100%
Nem gáz egyáltalán. Mindenki más életkorban találja meg az útját, és sosem késő szerintem. Amúgy, 22 vagyok, kilengések után (4 félév egyetem, félbehagyva, nem jött be, aztán 2 év OKJ, amit elvégeztem), én is most kezdek új alapszakot, 7 félév (minimum). Aztán ki tudja, hogyan tovább. :D
2020. júl. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!