Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gonosz vagyok hogy ha nagyon...

Gonosz vagyok hogy ha nagyon gazdag lennék akkor én nem adakoznék senkinek?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk én találtam fel a facebookot és annyira gazdag lennék. Akkor én nem adományoznék senkinek. Mondjuk anyamnak meg testvéreimnek nyilván adnék, de igy nem adományoznék idegeneknek milliókat. Mert mindig az jutna eszembe azon milyen sok mindent lehet venni. Fukar lennék, most is az vagyok.

2020. júl. 16. 07:36
A kérdező szavazást indított:
Az vagy
Nem vagy az
45 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Most mit mondjak. A legtöbb magyar ilyen, a világon a legtöbb ember nem ilyen.
2020. júl. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Nos... ha sírva menne oda hozzád egy ismeretlen nő, letérdelve eléd, könyörögve, hogy segíts neki, mert mit tudom én miért, te vagy az egyetlen megmaradt reménye, hogy pl: ments meg egy menhelyet vagy egy gyereket, mert kevés adomány érkezett a szükséges millióból, és te ezt elutasítod, hát akkor egy kicsit, szerintem. Végső soron, semmi közöd egyikhez sem, csak ha konkrétan odamegy hozzád, mint végső remény, akkor azt lehet mondani, ha meghal, hogy tudtál volna segíteni, de "tovább mentél".


Ha viszont semmi ilyen nincs, akkor azt csinálsz, amit szeretnél, nem kötelező csak azért adományozni, mert van pénzed. Én biztos teszem, menhelyekkel, ha nyernék a lottón, de az sem pénz lenne, hanem táp és amire ott szükség van, akár orvosi ellátás, de konkrétan nem akarok senki kezébe pénzt adni, hátha valamennyi lecsippent belőle.

2020. júl. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem. A Cukkkkenbeerg sem azért adományoz mert jó fel, hanem mert egy üzletember aki úgy befolyásos, hogy nem politikus ezért a közvéleménynek kell , hogy adakozzon. De így van ezzel talán mindegyik.
2020. júl. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen
2020. júl. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Gyurcsány sarj vagy, nem gonosz:DD
2020. júl. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
akik dollármilliárdokat adakoznak azoknak már annyi pénzük van hogy tényleg nem tudják már mire költeni úgyhogy így eszükbe se jut hogy abbol mennyi mindent vehetnének
2020. júl. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Maga ez a mentalitás konkrét gátja a becsületes gyarapodásnak. Nem nagyon tudunk olyanokról az igazán nagyra növők közt, akik ne tolnák bele kb mindenüket a bizniszbe, és ezt ne csak pénzben értsd, és ne arra gondolj, hogy "persze, mert megéri", mert induláskor nagyon sokáig nem érte meg, és ők már akkor is odaadták az összes "tévénéző" idejüket a teljesen bizonytalanért. Ha előbb adsz, de úgy igazán, akkor lehet valami a dologból. Minden másra ott az alkalmazottlét, ahol akaratodon kívül fogsz rengeteget "adakozni" óráról-órára. Kezd tisztulni?
2020. júl. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az adományozással semmi nem hozható rendbe. Ha ezt gondolod akkor nem vagy rossz szándékú
2020. júl. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én hiszek a jó adakozásban. Minél többet adakozunk, annál több a bevételünk. Mi ezt figyeltük meg. Az okát nem tudom, de én tehetős emberként felelősnek érzem magam a társadalomért. Ha már mi sem adakozunk, akkor ki adakozzon? Ez szemléletmód kérdése. Már 100 forint is számít.
2020. júl. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
A magyar ember sajnos fukar, meg hamar elissza, eltapsolja a lovét, és ami szomorú, nem nemes célra ajánl fel, ha egyáltalán ilyenkor eszébe jut neki? Csak egoista módon mindent harácsol. Nem politikát kellene a komizóknak beírni, hanem saját azaz privát érzéseket, akkor ok, minden válasz! 1-et azért megsúgok: Sose adjon senki alapítványoknak, ott mint a politikában és mindenhol, a bejött pénzt leszámlázzák fiktíven a lové zsebre, és sokaknak, haveroknak megy!
2020. júl. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!