Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sznalmasnak talaljatok ezeket...

Sznalmasnak talaljatok ezeket a "legyél te is gazdag, boldog" influencereket?

Figyelt kérdés
Pl a Polgár család jutott eszembe. Félreértés ne essék, nem bántani akarom őket, mert egy cuki házaspár lehet. DE...... Csinálják a videót a luxus hazaikrol, nyaralsukrol, gardrobjukrol elvileg azzal a szandekkal hogy ettol majd mi is sikeresek leszünk, kedvet kapunk majd gazdagnak lenni(mintha minden csak ezen mulna) . Ez nem más csak a dicsekves és onigazolas képe, hogy - Nézzétek, mi milyen hú de jól élünk, nekünk erre is telik, meg arra is. Mutogatjak a millios konyhajukat, tanácsokat adva, hogy ha majd ti is ilyet csinaltattok erre meg arra figyeljetek oda... hmmm persze, a magyar csaladok arról hiresek, hogy milliókért tudnak konyhabutort vasarolni es 3 millioert nyaralni menni, 100 ezret otthagyni egy vacsorara. Ez semmi másról nem szól, csak a rongyrazasrol (hiaba mondják hogy ők a kivetel, á dehogyis) és próbálnak a szegény, megkeseredett, álmokban elő magyar nepbol profitálni. Nálam erre szavak nincsenek,hogy mások keserusegebol probaljon valaki feljebb jutni es hazudozni hogy persze, majd jobb lesz neked ha akarod, csak várd turelemmel... mi addig is esszük és mutatjuk nektek, hogy finom ám a libamaj és a lazac terítéken és csak álmodj higy egyszer te is ezt készíted a csaladnak. Erre miért van szukseg? Annyi keserűség, gond van az életben, miért kell még ilyen videokkal is az emberben azt ébreszteni hogy Te mennyire szarul csinalsz valamit, mert lám van aki igy él és csorgasd a nyalad csak. En nem vagyok szegeny, jól élek, nem irigykedem, csak van annyi eszem, hogy felfogjam, hogy ez mire vezet és legtöbb ember sajnos miért is nézi őket pl.... elszomorito.... Nekem eszembe nem jutna felrakni főleg ételről képeket, hogy lassa mindenki hogy én ma etteremben eszem a marha steaket es lehet masnak fél kg húsra nem telik arra a hétre....

2020. jún. 26. 11:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Téged kényszerít valaki, hogy ilyeneket nézz? Én nagyon sok időt töltök a neten, de azt se tudom, miről beszélsz. Ha a Polgár családról hallok, nekem a sakkozók ugranak be. Mindenki azt tölt fel, és azt néz, amit akar. Ha nem lenne rájuk igény, nem születnének ilyen videók.
2020. jún. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
De minek nézel ilyeneket?
2020. jún. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem ezt picit te érted félre. Nem ismerem őket, de a kérdés alapján te jössz le az ellenszenvesnek.


Mondok egy példát.


Vettünk egy moderáltan drága autót, csak 12 millió volt, de az itthoni viszonylatokban már soknak számít autóra.


A következő 1 hétben kb mindennap felhoztuk az autóvételt ismerősöknél. Nem mert "most megmutatjuk milyen menők vagyunk", hanem mert az volt az aktuálisan új dolog az életünkben és azért osztottuk meg.


Pl.: Külföldre jelentkeztem egyetemre, amikor felvettek édesanyukám mindenkinek elmondta, családon belül olyan távolabbi rokonokkal is átbeszélte a témát, ahol mindenki gyárban dolgozik közel minimál bérért.


Nem, mert "most megmutatjuk mennyivel jobbak vagyunk", csak amikor megkérdezi valaki hogy "hogy vagy? Mi van veletek", akkor nyílván elmondod, hogy mi van veled és az aktuális dologkat amitől izgatott vagy.


Én például szeretem az ilyen ház mutogatós és autó mutogatós videókat, mert érdekesnek találom őket és nem az az első gondolatom, hogy "Ezzel megakarják mutatni, hogy jobbak nálam".


Meg azzal sincs bajom, ha valaki motiváló szándékkal mond olyan dolgokat, amik kicsit polgárpukkasztók, de igazak.


Azt vettem észre, hogy sokak akik rossz helyzetben vannak ezekben próbálnak belekötni, hogy "De mit csináljon az aki 2 állással egyedül nevel egy gyerket" stb... és meg sem hallgatják a másik mondani valóját, csak az ő helyzetére visszavezet mindent és megpróbálja megmagyarázni hogy mért lehetetlen, és ezért mért hülyeség amit motiváló szándékkal valaki mond vagy éppen jó tanácsokat próbál adni neki.


Szóval neked inkább a kérdező által reprezentált jelenség a nagyon furcsa és picit undorító, de persze megérthető....

2020. jún. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem szánalmas tartom de minden esetre szörnyen káros a tevékenységük. Konkrétan életeket tesznek tönkre azzal hogy ezeket a hamis ideákat ültetik el emberek fejébe.
2020. jún. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Amíg a tömeg nézi ezeket és kérdésekben ezeket élteti és beszél róluk, addig ezek sikeres üzletemberek, akár az update Norbi.


Ügyesek!


Aki meg hisz bennük és pofára esik, azokat szánom, mert ők a valódi luzerek nem az, aki gazdag lesz a luzerek miatt.

2020. jún. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Pár év és a válásukból fognak profitálni:D
2020. jún. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

Szeretem a videók egy részét, főleg a Motivárpi sorozatot. A legutóbbi részt érdemes meghallgatni, annak akit a téma érdekel. Jó úton haladunk, hogy mi is megvalósítsuk az álmainkat. Ezért tapasztalatból mondom, hogy a pénzügyi tanácsai működnek. Ennyi a nagy titok, csak "senki" nem követi, mert lemondás és munka.

Téged, abszolút nem értelek. Minek nézed, ha csak frusztrációt vált ki belőled? Miért nem tanulásra használod, ahelyett, hogy irigykedsz? Tudod bennem miért nem kelt irigységet? Mert, tudom, hogy nekünk is sikerül, amit akarunk. A nagy titok növeljük a bevételei két, a költéseinket minimumon tartjuk (nincs kütyü, drága lakás, drága teló, semmi), a különbözetet befektetjük. Pár év után már könnyebb. Szerintem rohadtul megéri függetlenedni pénzügyileg.

2020. jún. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
66%

@12:13


Nem tervezitek kiköltözni a híd alá és kartonpapíron aludni? Azzal rengeteget lehetne spórolni: lakbér, rezsi, stb...

2020. jún. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Nem köszi! 🙂 Az önerőből gazdagság a lemondással kezdődik.
2020. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Pont ezért kéne kiköltöznötök a híd alá mint fentebb írtam.
2020. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!