Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki elvből nem...

Van olyan, aki elvből nem hord maszkot a jogszabályi előírások ellenére sem?

Figyelt kérdés
Nem azokra gondoltam, akik fulladnak a viselése közben, hanem, ha vannak olyanok, akiket egyáltalán nem érdekel az egész járványhelyzet.
2020. júl. 16. 08:09
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
36%
A környéken (Pesz megye, nagy város) szinte senkin sincs. Rajtam se, csak a buszon és boltban, utcára nem veszem fel.
2020. júl. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%
#1 Mert utcan nincs is eloirva mondjuk, te nagy okos. A kerdezo a jogszabalyra vonatkozo helyszinekre kivancsi. Buszon, boltokban az emberek 98% hordja es ra is szolnak ha nincs rajta.
2020. júl. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
A "Rikardók" ilyenek;) Ők a "kisebbség", rájuk nem hat, azt hiszik:DDD
2020. júl. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%
Akinek ez elvi kérdés az egyszerűen nem százas.
2020. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
52%

Vannak, nézd meg facebookon Gődény csoportját, egymást hergelik az emberek hogy miért ne hordják a maszkot. Amerikában is már rendesen szerveződnek, azt hiszem "antimaskers" vagy hasonló néven.

Elkeserítő...

2020. júl. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
27%
Én nem. Nem választottam meg a vezetőket,nekem ne mondják meg, hogy mit csináljak.
2020. júl. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Elkényeztetett, önző, ostoba féreg az összes, nyilván dögöljön meg mindenki, csak őket ne érje apró kellemetlenség.
2020. júl. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
2 a buszon az emberek 98%-a nem hordja. Sajnos ez van. Én persze felveszem.
2020. júl. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
Valójában igen, tehát itt mutatkozik meg, hogy ki mennyire figyel a másik emberre, én dagadt vagyok, nagyon alig kapok levegőt alapból is és felveszem a maszkot ha zárt térben vagyok, egy jó paraktika, hogy bevizezed, én a 4000celsius fokba úgy szoktam. :)
2020. júl. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
22%

Amikor azt nézem, hogy van-e értelme maszkot hordani, akkor nem a kormány útmutatásait nézem, hanem híres virolúgus, infektológus szakértők véleményeit, akik ténylegesen a vírus kutatásában vesznek részt.


Pl.: Michael Osterholm


Ők egyértelműen azt mondják hogy ezek a sima maszkok semmit sem érnek, maximum akkor ha valaki tüneteket mutat (azaz köhög) és akkor is csak nagyon picit, elhanyagó módon véd.


Az igazi maszkok amik tényleg védenek az FFB3 (vagy n95 ha USAban vagy). Azok is csak a viselőt védik, mert a kimenő levegőt nem szűrik meg.


Szóval igazából értelmetlen tünetmentes embereknek viselni.


Ezt nem én találom ki, nem politikusokat hallgatok, nem buzzfeed posztokat vagy HVGt olvasta mondom, csak megismétlek nálam sokkal okosabb és a témában legkompetensebb emberek véleményét.


Ezek a maszkok csak arra jók, hogy az átlag emberrel tudassa hogy komoly a helyzet és hogy kerülje mások társaságát és ha lehet maradjon otthon, amivel viszont tényleg tudja magát védeni.


Én is felveszem, de tudom hogy értelmetlen.


Nyílván nem fogja mindenki bele ásni magát a témában, nem fog mindenki angol nyelven a tényleges vírust kutatók véleményét végig olvasni, sokan csak a facebookon látnak egy képet, hogy "Milyen a terjedés maszkkal és nélküle" és már meg is győzték magukat hogy kell. A valóság sokkal árnyaltabb.

2020. júl. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!